Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 11082
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni (niby) przeciwko, ale woda podrożeje

Piątek, 29 stycznia 2016, 8:44
Aktualizacja: Niedziela, 21 lutego 2016, 8:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni (niby) przeciwko, ale woda podrożeje
Fot. Przemek Kaczałko
XXII sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry miała w czwartek ((28.01) swój ciąg dalszy. Po przerwie w obradach zarządzonej w miniony wtorek (26.01) tuż przed głosowaniem nad podwyżką cen za wodę i ścieki, radni pochylili się nad projektem prezydenta, ale zanim to nastąpiło, doszło do próby sił.

Wniosek o rozszerzenie porządku obrad o projekt odmowy przyjęcia taryf zaproponowanych przez spółkę „Wodnik” złożył przewodniczący rady Leszek Wrotniewski.

- W związku z tym, że głosowanie przeciwko zatwierdzeniu taryfy nie jest jednoznaczne dla mieszkańców i powoduje wejście taryfy, jest działaniem wg mnie pozornym – mówił na wstępie prowadzący XXII sesję RM. W uzasadnieniu L. Wrotniewski podał, że na podst. art. 24 ust. 5 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę oraz zbiorowym odprowadzaniu ścieków rada może podjąć uchwałę o odmowie przyjęcia taryf, jeśli wniosek został sporządzony niezgodnie z przepisami.

Na poparcie swoich tez podał wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale w głosowaniu nad wprowadzeniem punktu do porządku obrad zabrakło dwóch głosów, bowiem tylko 10 radnych było zwolennikami tego rozwiązania (Wrotniewski, Iwaniec, Ładziński, Szklarska, Szymański, Ziętek, Łojek, Kubicki, Rypiński, Jezierski), a pozostałych 10 wstrzymało się od głosu. Anna Ragiel, Danuta Wójcik i Wojciech Łużniak byli tego dnia nieobecni na sesji.

- Zadziwiająca postawa radnych na sesji. Zamiast wprowadzić pod obrady Rady Miejskiej Jeleniej Góry uchwałę grupy radnych, która by blokowała podwyżki cen wody, to głosowali nad projektem Prezydenta Miasta. Paradoksalnie - głosowanie przeciw tej uchwale i tak nie blokuje podwyżek (woda o ok.14%, ścieki o ok. 20%) - skomentował głosowania szef jeleniogórskiego PiS-u Ireneusz Łojek.

- Głosowanie części radnych było skandaliczne. Potrafili zagłosować przeciw podwyżce dopiero gdy nie miało to znaczenia, bo nowa taryfa i tak wejdzie w życie. Wg mnie taki wynik głosowania jest równoznaczny z przyzwoleniem na wszystkie nieprawidłowości w Wodniku, o których ostatnio dowiedziała się opinia publiczna. W poniedziałek odniesiemy się do sytuacji na konferencji prasowej – wtórował partyjnemu koledze Oliwer Kubicki.
Z kolei hipokryzją nazwał decyzję radnych Leszek Wrotniewski.

Mimo że podczas głosowania nad przyjęciem zaproponowanej przez „Wodnika” taryfy aż 18 radnych zagłosowało przeciw – podwyżka cen od 1 marca br. (obowiązująca do 28 lutego 2017 r.) wejdzie w życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group