Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5925
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radni na szóstkę, radni na jedynkę – wyniki z 1 stycznia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 grudnia 2008, 14:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 stycznia 2009, 17:05
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Rozkręca się nasza zabawa, która zbiega się z półmetkiem kadencji samorządu wybranego w wyborach jesienią 2006 roku. Czytelnicy Jelonki mogą zweryfikować swój głos i nagrodzić tych radnych, którzy z konsekwencją realizują obietnice. A także napiętnować tych, którzy o swoim programie zapomnieli. W tabelce – wyniki z noworocznego czwartku. Nasz plebiscyt potrwa do poniedziałku, 12 stycznia.

Jeleniogórska rada miejska jest specyficzna. Nie ma w niej wyraźnie większościowej opcji. Platforma Obywatelska, choć ma najwięcej mandatów, nie zawsze bez kłopotu forsuje swoje inicjatywy. Torpedowana przez Wspólne Miasto oraz Prawo i Sprawiedliwość, bywa nieraz głaskana przez Lewicę i Demokratów. Choć i to ugrupowanie nie stroni od wdeptywania przeciwnika w dywan w sali posiedzeń rajców. Zdajemy sobie sprawę, że taka atmosfera nie służy realizacji programu zwycięzców, choć – wiemy także, że w wielu przypadkach radni odżegnują się od tego, co dwa lata temu zapisal i na swoich ulotkach.

Program wyborczy to jednak nie wszystko. Radny to wybranek jeleniogórskiego ludu. Reprezentant głosu mieszkańców na forum rady, która de facto podejmuje decyzje wiążące dla miasta. Czy zasiadający w ratuszu rajcy często kontaktują się z jeleniogórzanami? Czy rzeczywiście reprezentują ich głos i problemy? Czy raczej swoje partykularne interesy?

Dwa lata to półmetek władzy samorządowej. Zawsze można się tłumaczyć, że jeszcze do końca kadencji drugie tyle. Jednak, aby radni poczuli się dowartościowani (lub zrozumieli, że czas swoje postępowanie zmienić), wpadliśmy na pomysł, aby ocenili ich sami wyborcy. Dziś rusza także nasza internetowa wersja plebiscytu. Każdy jeleniogórzanin będzie mógł wystawić radnemu cenzurkę: czy znajdą się tam szóstki, czy jedynki – to już zależy od Państwa.

Nasz plebiscyt trwa do poniedziałku, 12 stycznia. Wówczas podsumujemy głosy Internautów oraz te, które Czytelnicy Jelonki przekazują nam w postaci kuponów wyciętych z tygodnika Jelonka.com. Laureatów zabawy nagrodzimy okolicznościowymi prezentami.

Aby oddać głos kliknij tu!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (243) Dodaj komentarz

~ 16-12-2008 16:15
radni na 1 - karpacz!
~czechna 16-12-2008 17:29
Ja daję 2 głosy + na: pana Tomerę ,bo nie zapomina o swoich wyborcach i walczy od czasu do czasu o ich sprawy i + dla pana Papaja za godne reprezentowanie Rady Miasta na zewnątrz. Ma często fajne pomysły, których innym brakuje. Duży -- dla pana Mroza z klubu PiS za skostniałe poglądy i brak tolerancji dla osób mających inny pogląd na s...x niż on sam. I to by było tyle na dzisiaj
~kto to jest - RADNY? 16-12-2008 17:52
Radny – członek rady(...) Do podstawowych obowiązków radnego należą: * utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami, * uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych do których został wybrany lub desygnowany, * wybór przewodniczącego rady, * reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy. Oraz - Decydują na przykład o utrzymaniu szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia, remontach ulic i ochronie środowiska naturalnego.
~zawiedziony 16-12-2008 18:08
klubem radnych pzpr....ups, sld
~Jeleń 16-12-2008 18:20
Po dwóch latach nadal nie znam ponad połowy radnych. Sądziiłem, że dadząię poznać poprzez swoją pracę. Niestety, zawiodłem się ! Kim oni są,co osobiście zrobili dla innych, dla Miasta, jakie są ich zasługi, że zasiadają bez wstydu w fotelach Radnych.To ludzie znikąd, którzy dostali się do Rady Miasta tylko dlatego, że zapisali się do słusznej partii.
~MALCZUK na "1" PAPAJ na "6" 16-12-2008 20:03
Radna na "1" to Grażyna Malczuk, która do Rady weszła po wyrzuceniu Dobkowej. Malczuk obiecywała w wyborach "złote góry" dla mieszkańców Zabobrza, ale z tych obiecanek nie zrealizowała nic, dosłownie NIC. W poprzedniej kadencji też tak było. Obiecanki z kobietą na szóstkę włącznie, ale potem wyborców się ma w ..... Bycie w Radzie wykorzystuje wyłącznie do prywaty. Dlatego też MALCZUK - RADNA NA JEDYNKĘ. W kolejnych wyborach niech nawet nie startuje! Radny na "6" to Hubert Papaj. Za całokształt.
~m&m 16-12-2008 21:42
do ~ jelenia. Szanowny "jelonku". Pokazujesz typową ignorancję na sprawy miasta. Przyjdź na sesję - napewno cię nie wyproszą. Przyjdź na spotkania z wyborcami, organizowanymi przez organizacje pozarządowe lub radnych. Dźwignij 4 litery i przyjdź na dyżur radnego w Ratuszu. Nie mów ,że to ludzie znikąd. Pani Zofia Czernow i J. Kusiak to byli prezydenci. Co skleroza cie atakuje?? A Tomera to nie beniaminek w radzie. Pani Ragiel -nie wiesz? To gdzie ty mieszkasz- w Świeradowie? Ludzie stamtąd mają prawo nie znać ludzi z tego miasta, ale Ty??? Nie przesadzaj! A na koniec -to jak teraz słuszna partia?
~Łoś 16-12-2008 22:01
kandydowali żeby brać f...rską kasę reszta ich nie zaima. Bicie piany na sesjach, darmowe wyżerki i to wszystko za wasze pieniądze wyborcy.
~cieplice1 16-12-2008 22:04
mysle ze gdyby wybory byly w okregach jednomandatowych to prawie zaden z radnych by nie wygral bo wiekszosc z nich niczego sama poza dobrym miejscem na liscie i popularnosci partii z ktorej startowali niczego nie osiagnela w swoim zyciu...wiec mozna raczej zrobic QUIZ czy znasz taka osobe/tu nazwisko radnego/ i mysle ze to by oscylowalo na tak kolo 2-3%
~yxi 16-12-2008 23:25
Krzysztof Mróz powinien sobie i temu miastu darować tej żenady - 1 dla Mroza! Pozytyw za całokształt - H. Papaj - 6 !
~paklum♣ ҉ 16-12-2008 23:55
niektórzy coś osiągneli
~aktualnie apolityczny 17-12-2008 9:38
won z wszystkimi darmozjadami!
~wyborca obiektywny 17-12-2008 9:43
Tu jest program p. Obrębalskiego (który też startował na radnego), ale się nie załapał. Objął za to funkcję znacznie skuteczniejszą w możliwościach realizacji tego programu, mając przy tym poparcie ze strony większości Rady Miejskiej, jak również wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego z J. Pokojem na czele, a nawet z parlamentu w osobie posła M. Zawiły. Oceńcie sami, ile zrealizował przez 2 lata, na półmetku swojej kadencji: http://www.obrebalski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid=39
~LL 17-12-2008 10:03
1- dla Sarzyńskiego 1- dla Malczuk 1- dla Mroza 6- dla Zabrzańskiego 6- dla Sajnoga 6- dla Czernow.
~czechna 17-12-2008 10:09
do~ aktualnie apolityczny.Czy może chodzi Tobie o księżulków? Oni nie martwią się o rodziny,dzieci o mieszkanie i mają stałe dochody z kilku źródeł. Nie muszą się podlizywać wyborcom i często wysłuchiwać ich bzdurnych żądań lub tłumaczyć ,że nie wszystko da się załatwić o czym mówili w czasie wyborów. Politycznie są zawsze "ustosunkowani pozytywnie" do tych co na fali. Aż chce się żyć. Ale, czy życie samotnika to taka fajna sprawa??
~miss@ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 17-12-2008 10:43
Najgorsza rzecz jaką Jelonka.com mogła przepuścić przez swój portal !!!!! To wygląda jak WOKANDA W SĄDZIE OKRĘGOWYM z powództwa wyborców miasta Jeleniej Góry. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIECH KTOŚ ZAWETUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!że nieprawda?!?!?!?
~Mam pytanie... 17-12-2008 11:01
Czy będziemy tu rzetelnie oceniać Radnych z imienia i nazwiska ,a nie jaką reprezentują partię ?. Jeśli tak to - obserwując sprawozdania z sesji . Najwięcej udzielają się Mróz, Sajnog, Czernow,Sarzyński. Lenard ,Tomera, Malczuk . Jeśli chodzi o przedwyborcze obietnicę to można reasumując wystawić takie oceny : Mróz - 5 , Sajnog - 1 ,Czernow - 6, Sarzyński - 2, Lenard - 3, Tomera - 4, Malczuk - 2, Papaj - 3. Powinno się też uwzględnić jak radni pracują w terenie.Tutaj wypada najlepiej pani Z.Czernow.- 6 , następnie Mróz - 4, Lenard - 3.
~widz 17-12-2008 11:10
Mróz ma jedynkę z minusem; Czernow ma jedynkę bez minusa,a pozostałych trudno ocenić, bo patrzą bezwolnie na ciągłe gafy prezydenta, licząc, że ten się opamięta lub w końcu nauczy sprawowania funkcji "ojca miasta".
~aktualnie apolityczny 17-12-2008 11:14
Do ~czechna: Różnica pomiędzy darmozjadami a klerem jest zasadnicza. Na kościół mogę dać a nie muszę i nikt mnie do tego nie zmusi, natomiast polityczne darmozjady non stop drenują moją kieszeń NA SIŁĘ w formie PRZYMUSOWYCH DANIN! I nie kompromituj się taką rażącą ignorancją i elementarnym brakiem obiektywizmu w ocenie rzeczywistości, gdzie podatki są marnotrawione na high life tzw. klasy politycznej.
~lokator 17-12-2008 11:26
Zanim oceni się Ireneusza Łojka, wskazane jest, by opowiedział,jaki ma styl bycia w miejscu zamieszkania i o konfliktach z lokatorami z ul. Rodzinnej
~Pioter 17-12-2008 11:33
Są radni którzy przez blisko dwa lata nie zabrali w sumie głosu w czasie trwania sesji. Może by tak pokazać statystyki kto ile razy zabierał głos i jakie ważne dla swego okręgu wnioski złożył i jak one zostały zrealizowane. Wtedy obraz jak pracują radni będzie zasadniczo inny.
~socjolog II 17-12-2008 11:34
Każda Rada jest z jednej strony zbiorowiskiem induwidualności, a z drugiej strony jednolitym, specyficznym, jedynym w swoim rodzaju organizmem. Tak słabego zespołu jeszcze nie było. Mimo pozornych sprzeciwów i kilku "zadym" obecna Rada "chodzi na pasku" prezydenta. Najpierw w jakimś temacie jest pozorny straszny krzyk, wielogodzinne mielenie makulatury słownej - by na następnej sesji zgadzano się na najdziwniejsze pomysły. Za to prezydent zdobywa nagrody i będzie ich zdobywał jeszcze więcej - po prostu jest skuteczny w poskramianiu.
~ 17-12-2008 11:35
Ludzi interesuje nie to kto ile gada i "się udziela" tylko efekty ich pracy, których na półmetku po prostu nie ma, a już na pewno ich nie widać gołym okiem, na czym zależy większości wyborców. Tych bowiem interesuje codzienność na ulicy, w domu, w pracy, a nie na sesjach rady miejskiej... I nie ma tu znaczenia opcja polityczna. Albo ci ludzie z lokalnej władzy są tak tępi, że nie rozumieją swej roli, albo po prostu bez przerwy i z premedytacją żerują na ludzkiej naiwności, zgodnie z zasadą, że "pusty lud wszystko kupi"... nawet rankingi Newsweeka, w których Obrębalski jest na 9 miejscu w Polsce wśród najlepszych prezydentów miast... Za co? Za obietnice, które nie wyszły poza jego plany, dobre chęci, urzędowe notatki i pobożne życzenia, którymi jak wiadomo co najwyżej piekło jest wybrukowane...
~rankingowiec 17-12-2008 11:36
Krzysztof Mróz zasługuje na szóstkę do góry nogami, czyli 9 punktów.
~Maria 17-12-2008 12:21
Malczuk jest poza konkursem. W tej skali nie ma dla niej oceny. Trzeba by zejść na minus 10. Papaj natomiast, moim zdaniem, wyrósł na dobrego samorządowca. Sprawił tym niespodziankę, bo niewielu się po nim dobrych rzeczy spodziewało.
~Praktyk 17-12-2008 12:23
W tym całym gronie niezbyt dobrze wybranym zupełną pomyłką jest Malczuk Grażyna, kompletnie nic nie robiąca, dziwnym trafem zresztą znalazła się wśród radnych po wyrzuceniu Dobkowej. Malczuk trzeba pożegnać z rady i z pozycji decydenckich w Jeleniej Górze. Malczuk jest fatalna.
~siemek 17-12-2008 12:26
Papaj mi się podoba. Dla mnie absolutnie 6. Natomiast największym nieporozumieniem jest niejaka Malczuk. Ona jest w komisji kultury? Przecież ta pani z kulturą nie ma nic wspólnego. Czy nie wystarczy, że robi bagno z KK, to jeszcze musi zabagniać radę miejską?
~jurek z podgórek 17-12-2008 12:27
widzę że jelonka postanowiła oceniac lekarzy, polityków zapewne później adwokatów,nauczycieli,księży,sprzedawców w sklepach,pielegniarki,policjantów a może całe firmy-to może być z jednej strony frustrujace dla niektórych ale tez i mobilizujące ale jest jeden warunek-wybieramy tylko najlepszych a nie na najgorszych bo konkurencja i frustraci zrobia swoje.Jest takze inna kwestia skąd wiadomo ze na jednego kandydata nie głosuja w kółko te same osoby np.rodzina?
~Pytanie do Jelonki 17-12-2008 12:47
Droga Jelonko. Czy wyniki tej zabawy będą prezentowane tak samo jak w przypadku lekarzy?
~kultura 17-12-2008 14:53
Moje plusy po 5, daję dla pana Cezarego Wiklika i Pani Zofii Czernow, za troskę o jeleniogórską kulturę.
~Jano 17-12-2008 15:06
a zaco ich tu stopniowac jak oni nic nie robia ja daje 6-na Prystroma bo on cos robi ,a reszta do lopat i widel smieci zbierac
~paklum♣ ҉ 17-12-2008 16:46
szóstka dla p. Józefa Zabrzańskiego, jedynka dla p. Grażyny Malczuk
~zigzag 17-12-2008 18:52
6 dla Z.Czernow za rozsądek i realizm
kazimierzp 17-12-2008 20:57
Drogi Tejo! Może zanim zacznie się taki ranking to dobrze byłoby uzmysłowić (też w dyskusji) jaka jest ustawowa rola radnych, całej Rady, Prezydenta, ich zakres kompetencji i obowiązków. Może dobrze byłoby przypomnieć czytelnikom o tym, że aby coś forsować to musi się mieć większość wśród radnych (czasami boleśnie o tym przekonuje się Prezydent Miasta bo P.O. w Radzie nie ma większości!). Może też z takiej dyskusji wyszłoby, że wybory partyjne czyli proporcjonalne są złem w przeciwieństwie do wyborów większościowych-czyli na osobę! I co z tego że jakiś radny x w tych rankingach wyjdzie najgorzej, kiedy go partia postawi na pierwszym miejscu to i tak w wyborach proporcjonalnych wejdzie (jeżeli ta partia ma większe w skali kraju poparcie). Równocześnie dobrze byłoby wziąć w ręce obietnice wyborcze niektórych z radnych i przepytać dlaczego nie realizuje swych obietnic. Może poda racjonalne powody, a może wykaże się totalną ignorancją! Bo kiedy czytało się niektóre ulotki wyborcze, czy też słyszało wypowiedzi niektórych kandydatów (dzisiaj radnych) to widać było, że znajomość prawa samorządowego, o ustroju gmin itp jest dla nich obca!
~Obserwator nieco z boku 17-12-2008 20:58
W ocenie Radnych najlepiej wypadają Panie: 6 dla Zofi Czernow i 5 dla A nny Ragiel , a najgorzej jeden pan z przypadku : -1 dla Krzysztofa Mroza .
~w13 17-12-2008 21:21
jedyna osoba ktora zna sie na budżecie miasta z radnych to zofia czernow..nikt z radnych nie jest w stanie z nia merytorycznie dykutowac..bo sie nie zna..
~obywatelka 18-12-2008 8:10
A jak sytuacja ekonomiczna w firmie w której pracuje Czernow ? Beznadziejna ja tam pracuję.
~norbert 18-12-2008 9:34
Precz z leszczykiem - słyszeliście o takim ,,radnym,, ?
~m&m 18-12-2008 10:17
No to redakcja Jelonki włożyła kij w mrowisko!. Można sobie ujeżdżać po kim się chce i dać upust swoim złościom ,że nie wszystko tak jak mieło być, idzie po naszej myśli. Zgadzam się z ~Kazimierzemp, który sam przeszedł kilka już kampani wyborczych. Wszystki partie i komitety wyborcze powinny mieć prawybory wewnątrz swoich organizacji. Ten system sprawdził się dobrze w USA. W wyborach do Sejmu w 2001 Platforma jako pierwsza zainicjowała prawybory i teraz o tym zapomniała więc mieliśmy w naszym okręgu np.panią Sawicką jako posła.Co do małych gmin i miesteczek to bywa i tak ,że radny, jego rodzina i kilku sąsiadów zbiorą 20 głosów i już jest radnym pan X lubY, bo postawił skrzynkę piwa lub zaprosił na grilla. Dlatego w radzie są tacy wolni strzelcy do wynajęcia czy kupienia. Nie ma idealnej ordynacji, ale czym więcej demokracji w momencie ustalania list -tym lepiej dla rady i wyborców.
~zielo 18-12-2008 11:16
jedynka dla Malczuk, a właściwie zero. Szóstka dla Papaja.
~dzidek 18-12-2008 12:09
Rada jest trochę bezbarwna, to może wynikać z patowego układu sił. Szóstkę Papajowi, który w tym trudnym układzie nadspodziewanie dobrze sobie daje radę. Jedynka z minusem dla p. Malczuk, która powoli staje się negatywnym bohaterem miasta. Jej autokratyzm w prymitywnym języku sprzedawany, brak rozeznania w sprawach wymagających smaku i rozwagi czynią z niej osobę wyjątkowo nie na miejscu. Zarówno w radzie, jak i w Kolegium.
~okej 18-12-2008 12:21
Jak na szóstkę to jednak Papaj, z oporami, ale jednak. Bo przepychać się w tym blokującym się składzie jest naprawdę trudno. Jak jedynka to dla Grażynki Malczukowej. Ta kobieta jest katastrofą.
~obserwator 2 18-12-2008 12:42
Krzyszto Mróz 6
~Klipa 18-12-2008 12:42
Jedynka dla p. Mroza. Ten pan kompromituje się na każdym kroku. Jedynka dla p. Malczuk, której wywody trzeba do wody i zamknąć deskę i jeszcze raz. Szóstkę dla p. Czerny i dla Papaja.
~radca 18-12-2008 12:54
Szóstka dla Zofii Czernow, piątka dla Huberta Papaja, jedynka dla Krzysztofa Mroza, bo kompromituje konserwatyzm ciemnogrodem, jedynka dla Grażyny Malczuk, bo kompromituje piękną mowę polską i obraża inteligencję.
~Józef nie św. 18-12-2008 14:11
Malczuk - 1. Mróz - 1. Wiklik - 3. Czernow - 5. Papaj - 6.
~do radcy 18-12-2008 14:14
Dobrze trafione, Mróz na ścianę wschodnią z tym jego ciemnogrodzkim myśleniem, Malczukowa niby z innej parafii politycznej, ale ciemnogród łączy ją z Mrozem lepiej niż polityka dzieli.
~Julia 18-12-2008 14:30
Sajnog nie jest zły, Wiklik wie, o czym mówi, Zofia Czernow ma klasę, Papaj jest bardzo dobry. Klęska to Mróz i Malczuk, co słusznie ludziska podkreślają w postach. Ludzie wiedzą, kto jest kim, demokracja nam się rozwija i rozeznanie wyborców także. Jeszcze niedawno straszono, że Malczuk może startować na prezydenta. Startować to ona może, najlepiej na prezydenta Czadu. A właściwie nie. Dlaczego obywatelom Czadu tak źle życzyć.
~Anzelm 18-12-2008 14:38
Najlepsza para to pani Czernow i pan Papaj. Najgorsza to Malczuk i Mróz.
~Bonbon 18-12-2008 14:43
Jak ci radni mogą wysłuchiwać nowomowy Malczukowej, powinni jakiś dodatek dostawać, bo ta kobieta często przemawia. Udziela się niestety praktycznie na dzień dzisiejszy że tak powiem bynajmniej zbyt często.
~Kundzia 18-12-2008 14:51
Mrozowi daję pałę i wcale nie za drogę krzyżową i nie za niechęć do homoseksualistów. Papajowi daję szóstkę za takt i umiejętność reprezentowania. Również 6 pani Zofii Czernow za fachowość. Pani Malczuk wprawdzie często zabiera głos, ale jest to głos bez żadnego znaczenia, daję jej pałę.
~Róża 18-12-2008 15:34
Na panią Malczuk patrzeć nie mogę, słuchać jej to tortura. Nie spodziewałam się jednak, że jest tak powszechnie nie lubiana. Myślałam, że tylko ja mam na nią jakieś uczulenie. A swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego ludzie tego pokroju, jak pani Malczuk, przez jakieś gremia są wybierani. Czy w SLD są sami ślepi i głusi? To ponoć ich szefowa. Można by było sądzić, że Szmajdziński ma w Jeleniej w swojej partii jakiś autorytet i nie dopuści do kompromitacji taką reprezentantką.
~anszasza 18-12-2008 15:37
Nie jest ważne, ile się mówi, ale co robi się dla mieszkańców Jeleniej Góry. Radna Wachowicz-Makieła zarówno przed wyborami jak i obecnie spotyka się z mieszkańcami i pomaga im rozwiązywać problemy, z którymi sami nie mogą sobie poradzić. Wspomnę m. in. o tym, że to właśnie z Jej inicjatywy i przy Jej staraniach wyremontowano chodnik na ul. Okrzei, który był w katastrofalnym stanie. Ona też w swoim programie wyborczym zapisała sprawę bonifikowanej sprzedaży gruntów na polepszenie zagospodarowania, umożliwiającą m. in. wspólnotom mieszkaniowym zakup takiego terenu. O ile mi wiadomo, uchwała o takiej treści została na jednej z ostatnich sesji pozytywnie zaopiniowana przez Radę. Po spotkaniach z mieszkańcami ul. Lwóweckiej, forsowała sprawę wyłączenia lokali z zasobu socjalnego, aby ci ludzie mogli wykupić te mieszkania. Tu też Rada przychyliła się do tej inicjatywy. Utworzenie biura zamiany mieszkań przy Urzędzie Miasta, które zostało zrealizowane na początku tego roku, jest jednym z punktów Jej programu wyborczego. Wiem też, że podjęła działania na rzecz wymiany części kostki brukowej w ciągach chodnikowych ulic Konopnickiej i 1 Maja na płyty takie, jak na Placu Piastowskim. Jak chodzi się w tej chwili po tym chorym bruku, nie muszę chyba pisać. Zresztą tak naprawdę to efekty pracy obecnych radnych ocenimy w następnych wyborach, jeśli zdecydują się kandydować kolejny raz...
~Grzegorzyna 18-12-2008 15:46
Zosia Czernow, Czaruś Wiklik i Hubercik Papaj są świetni. Szóstki z plusem. Ale co to?! W ich gronie jest też pani Malczuk?! Ileż w niej negatywnej energii, ile jakiejś złej aury trującej wkoło. Jedynka! Pała!
~Mróz=zero 18-12-2008 16:40
Radny Mróz wieszając bezprawnie i w pocie czoła krzyż wykazał się, że jest szczwanym lisem. Ponieważ wykombinował sobie metodę na popularność wśród nietolerancyjnych fundamentalistów katolickich dostaje za pomysł 3 z plusem. Ale za to,że wykorzystuje łatwowierność, głupotę i naiwność ludzką do prywatnych celów, zdobyte punkty anuluję mu i ode mnie dostaje zero punktów.
~arturoui 18-12-2008 17:02
Mam z Malczukową do czynienia na KK i to jest horror, teraz dowiaduję się, że ona jest także radną miejską i ponoć w komisji kultury! To jest jakieś dziwne miasto, ta Jelenia Góra. Uczelnią wyższą kieruje kobieta, która niczym kierować nie powinna, bo komuna już się skończyła i tamte sposoby na kierowanie także. I ta kobieta, która robi bagno ze szkoły wyższej, radzi w komisji kultury! A co ona ma wspólnego z kulturą?!!!
~Tomek10 18-12-2008 17:34
1 Dla Ragielowej---totalne nieporozumienie,zero własnego zdania,skacze po klubach politycznych i sama do końca nie wie czego chce. 6 Dla Papaja---za całokształt.
~w13 18-12-2008 18:03
do pracownicy aniluxu /podobno/ gdyby nie zofia czernow juz by was nie bylo jako zakladu...popatrzccie na zremb czy dolfamex to ze firma wasza dziala i dostajecie pensje to duza zasluga waszej pani prezes i kazdy kto zna sie na gospodarce to powie
~J24 18-12-2008 19:00
Pani Czernow-6. Panowie Łojek-0, Sajnug-0
~zulu 18-12-2008 19:04
Tramwaj Wiklika wprawdzie stoi, ale on jedzie na szóstkę. Kolegium Karkonoskie leci w przepaść pod kierunkiem Malczukowej - ona dostaje zero.
~iglak 18-12-2008 19:08
NIKT nie zasługuje na 6. Ocena 5 należy się Papajowi bo widać że stara się ludzi zrozumiec i godzić i coś rzeczowego zrobić orazi Zabrzańskiemu który kieruje się zdrowym rozsądkiem a nie polityką
~aldona 18-12-2008 22:14
Bardzo dobra inicjatywa Jelonki ten plebiscyt. Ludzie mogą się swobodnie wypowiedzieć na temat swoich radnych. Musimy zapamiętać, że za dwa lata nie może być żadnej pani Malczuk i żadnego pana Mroza. Zapamiętajmy za to dobrze Wiklika, Papaja, a nawet Sajnoga.
~paklum♣ ҉ 18-12-2008 23:50
świetny pomysł Jelonki z tym wystawianiem ocen radnym
~a powiem se... 18-12-2008 23:55
Ragielowa mniej niż ZERO.
~Obserawtor II 19-12-2008 7:03
Pani Anna Ragiel,szkoda gadać!!
~czł. koś. pol. 19-12-2008 8:07
Ragiel A. - kolory zmienia i zdradza. Nie dotrzymuje umów.
~Felicja 19-12-2008 8:37
Malczukowa to przykład wybitnie negatywny. Mróz bije rekordy nędzy ideologicznej. Dobry Papaj i Wiklik.
~dzieko 19-12-2008 9:36
Malczuk - 0. Sajnog - 1. Mróz - 1. Wiklik - 4. Czernow - 5. Papaj - 6.
~HoHo 19-12-2008 9:39
5 Wiklik, Papaj i Zabrzański, 4 Czernow, 3 Sajnog reszta.......
~jasnowidz 19-12-2008 9:49
po wypowiedziach na forum jelonki każdy człowiek honoru na miejscu p. Malczuk zrezygnowałby z zajmowanych funkcji i tym moze choć trochę zyskałby szacunek wsród mieszkańców.Niestety-pani radna karierowiczostwo wyssała z mlekiem matki i dobrowolnie nie odejdzie.
~Jel... 19-12-2008 10:08
Dla panów:Motylski 6 i Pajdzik 6 - z Karpacza
~:)) 19-12-2008 11:24
Ciekawy ranking ale warto by bylo parę kryteriów określić na wstępie bo tak to wychodzi plebiscyt popularności chyba
~do - 18-12-2008 17:02 | ~arturoui | 19-12-2008 12:46
Arturo Ty się ciesz, że nie musisz z Malczukową na co dzień pracować. My to dopiero mamy horror. To co piszą ludzie o niej to prawda! Kiedyś tylko wpadała do pracy na godzinkę więc było spokojnie a teraz siedzi na okrągło i miesza a na niczym nie zna! Już rzygamy na tekst "pani mi to zrobi".
~kiel 19-12-2008 13:06
Gratuluję Jelonce pomysłu na taki ranking. Nie jest on wprawdzie w pełni miarodajny, ale daje jednak solidny obraz tego, który radny jak jest odbierany przez wyborców. Ja daję "6" Papajowi za umiejętne godzenie wody z ogniem, a "1" daję pani Malczuk, która od dawna jest moją negatywną ulubiebnicą.
~mietol 19-12-2008 13:18
Najlepsze życzenia dla Huberta Papaja za bardzo dobrą pracę w radzie. Jedynki dla Sajnoga, Mroza i Malczuk.
~dyziński 19-12-2008 13:48
Patrzę na te posty i kilka wniosków się wyłania, ale najważniejszy jest ten: w Jeleniej Górze powinien powstać Klub Miłośników Malczukowej. Czym ta kobieta sobie zasłużyła na taką sympatię swoich współpracowników i wyborców? Wybitna osobowość, wybitny talent do robienia sobie wrogów. Malczukowa na prezydenta! Takich ludzi nam potrzeba. Ona jest lepsza od Kaczyńskich. Bije ich w Jeleniej na głowę.
~do dyzińskiego 19-12-2008 14:20
Powstał taki Klub Miłośników Malczukowej, ale oprócz honorowej prezeski, nikt do niego nie chciał należeć, nawet za grube pieniądze.
~do dyzińskiego 19-12-2008 14:23
Już tak najeżdżają na tą Malczukową, a mnie jej szkoda. Ona taka samotna. Może jej smutno, może jej przykro, może gotowa ona jest pokutę robić, rachunek sumienia, w którym wymienia osoby, którym zrobiła krzywdę (oj, długi to rachunek!) i czynów swoich żałuje i łzami się oblewa. Może...
jelonek_bambi 19-12-2008 15:10
baju baju będziem w raju... dzięki takiej (za)radzie
~do dyzińskiego 19-12-2008 15:25
tak-tak! Członkowie SLD też "miłują" swoją szefową tak bardzo, że już nie ma z kim się spotykać. Gdyby nie wygryzła Piotra w ostatnich wyborach, to może jeszcze byłyby resztki lewicy w Jeleniej. Dla Radnej Malczuk - 1.
~Jeleniogórzanka 19-12-2008 16:10
czytając opinie o Radnych tak sobie myślę , że opluwa lub chwali się tych co są widoczni i pchają się do mikrofonu lub kamery lub robią wokół siebie dużo szumu. Tak samo jest na codzień w pracy widoczny jest tylko dyrektor chociaż to jego pracownicy za niego coś wykonali i on zabłysnął., a oni albo otrzymali pochwałę lub nie. Laury zbiera szef. Tak samo jest w radzie są mówcy i Ci co skutecznie działają swoimi drogami i bez rozgłosu . Taką radną jest pani EWA DUZIAK, super koleżanka, konkretna i dzialłając w swoich komisjach robi to dobrze i realizuje swój plan wyborczy To Radna na 6.
~Marusia 19-12-2008 18:26
I ja mam z Malczukową codziennie (z wyjątkiem łykędów) do czynienia. To nawet nie chodzi o to, że ona jest nieuprzejma do podwładnych, ale jest jakaś trująca, jakaś zła aura od niej płynie. Nie wiem, na czym to polega, ale ona z całą pewnością nie powinna pełnić funkcji kierowniczych. Ona w gruncie rzeczy na niczym się nie zna, żeby to elegancko określić.
~student 19-12-2008 18:38
Panie Andrzeju stał się pan chyba fanem Malczukawej.Pyta, odpowiada,ripostuje.Trzeba jednak umieć z honorem odejść.Może chce Pn od nas usłyszeć kilka słów prawdy......
~Miły 19-12-2008 21:38
Szybkie resume (kolejność przypadkowa): Hubert Papaj - piękny i młody, modne garnitury i szybkie samochody; Anna Ragiel - miłośniczka zwierząt i zwolenniczka niespełnionych teorii; Józef Sarzyński - wielki demagog, przodownik pracy "u podstaw"; Józef Zabrzański - wiem, że nic nie wiem, miłośnik greki; Krzysztof Czerkasow - kolekcjoner kości, pojawia się i znika; Zofia Czernow - kobieta pracująca, ale bez efektów; Ewa Duziak - wielka zagadka: być albo nie być, o to jest pytanie; Józef Kusiak - sławny doktor na sławnej uczelni; Wojciech Leszczyk - Leszczyk, po prostu leszczyk; Jerzy Lenard - niezłomny, propagator idei: Mogę wszystko; Janusz Lindner - wesoły Romek, jak coś powie, to już powie; Zbigniew Ładziński - heavy metal all the best; Ireneusz Łojek - mister nobody; Grażyna Malczuk - pisarka, autorka tekstów: nie wiele wam mogę dać; Piotr Miedziński - czy się stoi czy się leży - dieta się należy; Krzysztof Mróz - bojownik o Prawo i Sprawiedliwość; Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis - kobieta zamyślona: i co ja robię tu?; Jerzy Pleskot - zagubiony w akcji, najlepiej bez powrotu; Miłosz Sajnog - wątpliwy znawca Uzbekistanu... i nic więcej!; Zbigniew Sawicki - mąż sławnej żony; Wiesław Tomera - epicki bajkopisarz, pseudonim chemik; Bożena Wachowicz-Makieła -chciałaby, ale się boi, ciągle się waha; Cezariusz Wiklik- sławny fotografik i cyklista. Wszystkim RADNYM : Wesołych Świąt!
~olo 20-12-2008 9:54
sorki ale czy Papaj to ten marynarz co wcinał sałatę na kreskówkach jak tak to ja jestem za nim
~gośc 20-12-2008 11:11
6 dla Pani Anny Ragiel, -10 dla pana Leszczyka, który bianobicie i ignorancje ma chyba we krwi!
~Do ola 20-12-2008 13:29
Nie sałate, tylko szpinak!
~paklum♣ ҉ 20-12-2008 15:07
do |Miły|: odnośnie p. J.Zabrzańskiego niesłuszna ocena, bo ten akurat jak coś mówi to wie o czym mówi, inna sprawa, że gaduła niesamowita, ale za to bardzo uczciwy człowiek
~czytając wpisy... 20-12-2008 20:44
mam nieodparte wrażenie, że w tym konkursie najbardziej się udzielają sami zainteresowani. Papaj i jego zwolennicy piszą na Malczuk, a siebie wychwalają. Zdarzają się egzotyczne nazwiska radnych, którzy nic nie robią, a dostają 6 od samych siebie. No i nieśmiertelna jak Lenin Sofija Cz., która twierdzi że to dzieki niej jeszcze istnieje PANSTWOWA firma Anilux. Buahhhaaa, jaki z niej menedżer pokazała w banku zachodnim - Tak, była...tyle, że krótko.
~Ted 20-12-2008 22:41
Po co robić ranking !!! już niedługo wybory i wtedy okaże się kogo nasi mieszkańcy wybiorą ponownie.Wtedy będzie wiadomo ,kto tak na prawdę z radnych znajdzie się w nowej radzie i komu mieszkańcy dadzą kredyt zaufania.Bo z tego co tu czytam niektórzy radni potraktowali ten ranking jako reklamę samych siebie, a przy okazji dokopania kolegom tym co naprawdę w radzie coś robią.Ponadto nie trzeba rankingu ,aby określić jak pracuję Rada.Proponuję przejść się po mieście i to wystarczy za komentarz. :(
~w13 20-12-2008 22:57
to ja napisalem o aniluxie ...ze istnieje dzieki Z,CZ i pracownicy dostaja pensje...a ja nie jestem kobieta wice do ostatniego scherloka holmsa ze marny z niego dedektyw
~Zbych Sz. 21-12-2008 0:22
A ja dałem Zofii Czernow 6 a Malczukowej 1 i nie są to oceny z sufitu, tylko mocno uzasadnione, więc proszę nie imputować, że to sami zainteresowani siebie wybielaja pogrążając innych.
~milusiński 21-12-2008 9:17
Pozdrawiam wszystkich radnych.Kij w mrowisko.Zobaczymy jak się oplują.Oceni ich historia.Miarą sukcesu jest ilość wrogów.6 dla Sajnoga,Malczuk,Lenarta reszcie życzę Wesołych Świąt.
~pl 21-12-2008 10:13
Marusiu nie obrażaj taką pisownią pracowników.Nie dziwię się że możesz być w pracy oceniana negatywnie.Bez względu na jad twojej szefowej.
~do21-12-2008 09:17 | ~milusiński | 21-12-2008 20:06
Nie martw się, jakoś nie opluwają się Radni wzajemnie. Boisz się kija w mrowisko?! Boisz się oceny wyborców? Dzięki Jelonce - HISTORIA WŁAŚNIE OCENIA po kilkunastu latach, takich radnych jak Kusiak, Malczuk, Sarzyński, Czernow, itp. Nie wstawiaj więc tu tekstów rodem z głębokiej komuny! Malczuk-1 Sarzyński-1 Kusiak-3 Czernow-5 Zabrzański-5 Sajnog-5 Tomera-5 Czerkasow-1 Mróz-1. Reszta Radnych jest bez wyrazu.
~ 22-12-2008 7:05
~Wyborca 22-12-2008 23:08
A ja dla wszystkich radnych z komisji rozwoju dałbym po zero, nawet dwa zera. Czernow, Malczuk, Kusiak, Sajnog, Tomera itd to są ci, co są odpowiedzialni za totalny upadek miasta, jego marazm i zacofanie. To za ich kadencji są same obiecanki cacanki. Pani Czernow już od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku obiecuje Aqua Park w jelonce i ... dalej obiecuje. Pan Kusiak też obiecywał te aqua parki, strefy ekonomiczne i ... też dalej obiecuje. Pan Tomera to jak przyklejony. Wesołych Świąt i życzę na nowy rok, aby jak najszybciej los pozbawił ich na zawsze wpływu na rozwój Jeleniej Góry!!!
~Józef 23-12-2008 14:35
Jest jasne że nie wszystkie oceny są sprawiedliwe i ludzie swojimi emocjami krzywdzą inych. Ale z drugiej strony nie jest tajemnicom dla nikogo że tacy ludzie jak Sajnog, Mróz i Malczuk nigdy już nie powinni grać w te klocki radnych ani też żadne inne klocki. Nie powinni o nas decydować.
~ 24-12-2008 0:35
najlepiej zaczyna się myśleć przy ciężkiej pracy, całej bandzie łoapty do rączek i na drogi euro 2012 już blisko, a diety dla dzieci z domów dziecka przekazać. zapomniałam oni to wszystko dla miasta, społecznie prywatny czas marnują (to podobno modne sformułowanie w politycznych kręgach). hahahahaah
~Przyjezdny 24-12-2008 8:41
Jeżeli reszta mieszkańców jest tak "tępa" jak piszący te posty, to tylkko współczuć temu pięknemu miastu. Nie tylko nie rozumiecie tego miasta ale też nie umiecie z niego korzystać ,ani też wspólnie dla niego pracować. Macie w jednym rację. Trzeba być skończonym idiotą żeby być radnym w takim mieście. Radni posprzatają za Wami wyrzucane byle gddzie śmieci, to radni mażą po ścianach. Macie jeden z najpiękniejszych traktów wodnych w Polsce. Zobaczcie co w tej rzece pływa. Mieszkacie w jednym z najpiękniejszych zakatków Europy. W lutym muszę wyjechać z tego pięknego miasta. Po przeczytaniu tych postów, wyjechać będzie mi po prostu lżej. Mimo to życzę Wam najlepszego.
~paklum♣ ҉ 24-12-2008 9:45
do Przyjezdnego: jeśli chodzi o rzekę (trakt wodny), to trochę Pan przesadza. Jak przejść się wzdłuż rzeki ulicą Wolnści to widać na niej pływające dzikie kaczki, a jak pochylić się z mostu i popatrzyć na nurt rzeki, np w Cieplicach z pl. Piastowskiego, to i ryby można zobaczyć. Co do reszty, to jest trochę racji w tym co Pan mówi, ale tylko trochę.
~Przyjezdny 25-12-2008 1:38
Do paklum. Nie chodzi o ryby i kaczki. Chodzi o cały trakt od Zbobrza do Cieplic. Przeciez to jest bajka. A przy okazji proszę zajrzeć do rzeki w Sobieszowie: wersalki,stare wózki i inne barachło wrzucane bez sensu. Być może trochę mnie poniosło. Ale w tych Waszych postach brak po prostu obiektywizmu. Przecież, tak naprawdę , to Wy wybraliście tych radnych. Nikt nie zesłał Wam ich z księżyca lub inne planety. Oni są Wasi. Uwarunkowania polityczne, w których pracują nie sa najlepsze. Polską ,wspaniała prowincję ,gubi jej partyjność- jeden wódz, jedna partia i tylko naród jest pyskaty. Dom buduje sie od fundamentów a nie od dachu. Co można wybudować przez dwa lata. Przyda sie trochę wyrozumiałości. Pozdrowienia dla Pana Miłego. Przy najblizszych zakupach proszę zakupić trochę oleju lnianego, ostanio modny i robi dobrze na głowę. Najlepszego w Nowym Roku.
~do Przyjezdny 25-12-2008 11:27
Jak nie wiesz to nie piepsz. Przez ostatnie dwa lata się nie buduje a konsumuje.
~jerzy 25-12-2008 12:06
1 - Mróz Papaj i Ragiel 6 - Łojek i Sajnog
~paklum♣ ҉ 25-12-2008 12:45
Do Przyjezdnego. Nie bywam w Sobieszowie bo nie mam potrzeby, ale jeśli jak mówisz, tam w rzece sa stare wersalki i inne barachło, to rzeczywiśnie nie świadczy dobrze o mieszkańcach. I masz rację - bohomazów na ścianach też nie wykonali radni, lecz dzieci mieszkańców Jeleniej Góry, także nie radni zaśmiecają Jelenią Górę. Ja osobiście ze smutkiem czytałam posty internautów, gdy nie tak dawno obok głowy radnego na ulicy 1 Maja spadła cegła. W większości postów było dużo nienawiści i - chyba przede wszystkim - zawiści. Jednakże co do dwóch lat to nie jest tak do końca jak mówisz, albowiem wielu radnych jest w radzie miejskiej od wielu kadencji. Część jednak jest w niej rzeczywiście jedynie dwa lata. Wszystkiego najlepszego!
~paklum♣ ҉ 25-12-2008 13:07
do Przyjezdnego. PS. Myślę, że z mieszkańcami Jeleniej Góry jest tak samo jak z Polakami w ogóle. Większość się stara, odnawia elewacje domów, segreguje śmieci, dba o środowisko, ale zawsze znajdzie się ktoś kto jednym pociągnięciem zepsuje cały efekt. Z Polakami za granicą jest bardzo podobnie. Większość buduje dobry wizerunek Polski i im się to nawet udaje, ale zawsze trafią się jacyś inni przybysze z naszego kraju, którzy to zniszczą. Jakby tego nie dosyć, Polacy za granicą zwalczają się nawet nawzajem (zwłaszcza w Stanach). Coś o tym wiem. Smutne to, ale niektórzy z tego właśnie powodu unikają swoich rodaków na obcej ziemi. W Polsce jest to przyjmowane z oburzeniem, ale jak ktoś tam pobył dłużej, to zmienia zdanie. Czy nie spotkałeś się z tym zjawiskiem?
~paklum♣ ҉ 25-12-2008 13:47
Obecne wystawianie ocen będzie przydatne w przyszłości. Choćby po to, aby wybrać samych dobrych, a odrzucić tych którzy się nie sprawdzają. W ulotkach każdy reklamuje się od jak najlepszej strony. Większość nie zna kandydatów, nie wie jak zachowują się w radzie. Ten ranking będzie pomocny w tym, aby za dwa lata odrzucić plewy a wybrać to co dobre. Dlatego to naprawdę dobry pomysł. Posty piszących to bardzo często dobre źródło informacji. Redaktorowi nie zawsze wypada pisać o niektórych rzeczach. Z różnych względów.
~paklum♣ ҉ 25-12-2008 16:27
do Przyjezdnego. Jeżeli uraziłam sposobem zwracania się do Pana - proszę o wybaczenie.
~MINUS DLA: 25-12-2008 18:58
Hubert PAPAJ PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ telefon: 69... fax: 075 75 46 123 e-mail: papaj@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: www.hubertpapaj.eu INFORMACJA O RADNYM Anna RAGIEL WICEPRZEWODNICZĄCA RADY MIEJSKIEJ telefon: fax: e-mail: ragiel@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNEJ Józef SARZYŃSKI WICEPRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ telefon: fax: e-mail: sarzynski@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Józef ZABRZAŃSKI WICEPRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ telefon: fax: e-mail: zabrzanski@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Krzysztof CZERKASOW telefon: fax: e-mail: czerkasow@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Zofia CZERNOW telefon: fax: e-mail: czernow@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNEJ Ewa DUZIAK telefon: fax: e-mail: duziak@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNEJ Józef KUSIAK telefon: fax: e-mail: kusiak@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Wojciech LESZCZYK telefon: fax: e-mail: leszczyk@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Jerzy LENARD telefon: fax: e-mail: lenard@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Janusz LINDNER telefon: fax: e-mail: lindner@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Zbigniew ŁADZIŃSKI telefon: fax: e-mail: ladzinski@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Ireneusz ŁOJEK telefon: fax: e-mail: lojek@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Grażyna MALCZUK telefon: fax: e-mail: malczuk@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Piotr MIEDZIŃSKI telefon: fax: e-mail: miedzinski@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Krzysztof MRÓZ telefon: fax: e-mail: mroz@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Grażyna PAWLUKIEWICZ - REHLIS telefon: fax: e-mail: pawlukiewicz@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNEJ Jerzy PLESKOT telefon: fax: e-mail: pleskot@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Miłosz SAJNOG telefon: fax: e-mail: sajnog@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Zbigniew SAWICKI telefon: fax: e-mail: sawicki@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Wiesław TOMERA telefon: fax: e-mail: tomera@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM Bożena WACHOWICZ - MAKIEŁA telefon: fax: e-mail: wachowicz@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNEJ Cezary WIKLIK telefon: fax: e-mail: wiklik@jeleniagora.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć www: INFORMACJA O RADNYM
~Przyjezdny 26-12-2008 12:03
Do Pakluma. Okazuje się, że nie można wystawiać ocen po pierwszych czytaniach. To też takie polskie. Przyznaję rację i przpraszam za ten olej, chociaż warto czasami z niego skorzystać. Jeszcze raz najlepszego.
~tomaszk 26-12-2008 15:26
Niezbyt rozumiem ten zachwyt nad panem Papajem. Zwrocilem sie do niego oficjalnie z jedna sprawa, ktora pozostala bez jakiejkowiek reakcji. Nie rozumiem, co ten pan zrobil, ze jest przez panstwa oceniany? Czy wystraczy miec drogi garniutur i usmiechac sie, zeby byc uznanym za dobrego radnego? Z kolei pani Malczuk to radna, ktora ma wiele sukcesow, i swietnie pracuje. Dla mnie pan Papaj 1 pani Malczuk 6
~jolanta z gor 26-12-2008 17:29
wlasnie, dla mnie tez Papaj to zaden radny na 6. Oprocz tego, ze najpierw asystowal Sawickiej, a teraz robi "dobre wrazenie" nic pozytywnego nie zrobil. Pani Malczuk przynajmniej stworzyla biblioteke w kolegium. 6 dla pani Malczuk, 1 dla Papaja!!
~jelgór 26-12-2008 18:06
to ja też dorzucam biały kamyk za panem humbertem za 1) młodzieżową radę miasta, 2) skracanie dystansu w kontaktach z wyborcami: to jedyny radny, który nie ukrywa swojego telefonu (vide strona RM), 3) fajny, wyrazisty styl plejboja-prawnika (bajerancka pinacolada, którą jednak zawsze jeździ przepisowo w mieście, kuszą go kobiety, ale jest wierny swojej wybrance, zarabia dużo, ale mieszka i wydaje z umiarem), 4) inteligentny facet i umie robić politykę, będzie dobrym prezydentem
~kobitka 26-12-2008 19:52
Cezariusz Wiklik oczywiście!!!Na 5+
~do 15:26 i 17:29 27-12-2008 1:27
Papaja jeszcze poznajemy i okaże się czy zasługuje na "6" czy nie, natomiast Malczuk już znamy od wielu lat! To prawda że stworzyła, ale ciepłe stołki dla siebie i swoich kolesi! Świetnie pracuje ale nad tym, żeby się utrzymać jak najdłużej!
~Rodzinna 27-12-2008 8:38
Łojek - radny z trzema minusami, a Mróz tylko z jednym
~zdzisek 27-12-2008 10:20
Papaj wbrew oczywistym kłamcom którzy tutaj chcą zamieszać bredniami, jest świetnym przewodniczącym słabej na ogół bo blokującej się rady. Przeciwko Papajowi są ci którzy są za Malczukową! To już jest skrajne dno, żeby uprawiać takie szalbierstwo polityczne. Jak można Malczukowej być wdzięcznym za bibliotekę? Przecież nie za swoje wybudowała, tylko za nasze i to był jej psi obowiązek. A ile przy tym szalbierstw i świństw w majestacie prawa się odbyło! Malczukowa jest na zero!!!!
~Widz 27-12-2008 12:27
większość wpisów bardzo subiektywna i nie elegancka a ten co wspomniał o oleju ma rację.Sawicka - Papaj , co to za związek?
~wiem co mówię, znam go - antykomuch 27-12-2008 12:42
Śmiech mnie ogarnia jak czytam superlatywy pod adresem H. Papaja. Toż to przypadkowy radny. Od kiedy on jest w polityce? Przypadkowy transfer ze statysty w Samoobronie do żigolaka w PO. On się musi jeszcze dużo nauczyć, ale szczerości i otwartości nie da się nauczyć; to trzeba mioeć w genach. Niestety ten prawnik od siedmiu boleści nie ma tych pozytywnych cech charakteru wrodzonych. Mierny, bierny, ale wierny. Samo robienie dobrej miny do złej gry nie jest sukcesem...
~do 27-12-2008 10:20 | ~zdzisek | 27-12-2008 13:05
Zgadzam się "Malczukowa jest na zero!!!!" Wątpię tylko, czy ktokolwiek jest za Malczukową, oprócz niej samej. Zbyt dużo świństw zrobiła ludziom, pracownikom, kolegom ze swojej partii, studentom. Jako Radna nikomu i niczego nie ułatwiła a już na pewno nie pomogła! Dlatego nie ma już takich, co będąc "za" Malczukową sa przeciwni Papajowi. Nawet jej koledzy Radni z SLD kpią sobie z jej zapędów.
~zakręcony 27-12-2008 13:46
Za odwagę mówienia prawdy wbrew politycznej poprawności dla Pana Mroza 6
~do zakreconego 27-12-2008 15:47
a za inteligencje i zachowanie ile bys mu dał..tylko szczerze
~ 27-12-2008 19:18
a co, Mróz też się nie kłania starszymi kobietom, nie ustępuje miejsca i nie przepuszcza w drzwiach?
~Anna Z. 27-12-2008 21:38
Drodzy obrońcy pana Papaja. Ale podaj choc jedna rzecz, co on zrobil? Smieszy mnie agrument, o mlodziezowej radzie miasta, ktora wstrzymywal przez rok! Tak samo jak twierdzenie, ze jest prawnikiem-plejbojem :D Swietne przewodnictow pana Papaja tak wlasnie wyglada, ze uchwaly odrzucane sa ciurkiem przez wojewode (a przeciez taki z niego doskonaly prawnik). Nie mozna sie z nim spotkac (chyba, ze sie jest z PO) i czego prezydentem bedzie? Chyba wioski w Chile. Pani Malczuk nie urasta do piet!! I to wlasnie ona powinna zostac prezydentem Jeleniej Gory. Dla Papaja 1, dla Malczuk 6 razy 6
~na kacu 28-12-2008 0:26
to chyba Malczukowa i Papaj piszą o swoich dokonaniach - jeśli tak to złe wychwanie mieli w dzieciństwie.
~do Anna Z 28-12-2008 6:47
Dobrze byłoby, gdyby prezydentem został znów pan Zawiła, ale Jemu pewnie nie będzie chciało się kandydować. Natomiast poczytaj sobie o Malczukowej pod artykułem Przegrani na starcie. Przecież tyle krytyki pod adresem tej osoby nie wzięło się z powietrza, ot tak. Prezydentem mogłaby zostać ewentualnie np. pani Czernow, w końcu ona zna się na budżecie. Samo bycie playboyem nie predystynuje jeszcze do zarządzania miastem, więc może co do drugiej osoby, nt. której się wypowiadasz, masz rację. Jednak za dwa lata wymyśl innych kandydatów na prezydenta, bo z wypowiedzi wynika, że znasz osobiście osoby z rady miasta.
~do Anna Z 28-12-2008 11:18
oj Anno, Anno! ależ Ty jesteś naiwna! Chyba nie wiesz co mówisz. Nie miałaś pewnie okazji poznać metod pani Malczukowej. Lepiej trzymaj się od niej z daleka!
~były radny 28-12-2008 11:39
zawiła i czernow już byli prezydentami, unia wolności się zdewaluowała, zofia czernow nie jest lotna w budżetówce - ma tylko wejścia... do koryta;-)
~do 06:47 28-12-2008 11:42
jAK cZERNOW BY ZNAŁA SIĘ NA BUDŻECIE TO BY BYŁA DO TEJ PORY dYREKTOREM W bANKU zACHODNIM. Więc nie opowiadaj bajeczek. Wyniki finansowe firmy w której pracuje b. słabiutkie. Obrembalski jest na ten czas dobry ,a co powstało za okres w J.G. jak prezydentem był Zawiła?
~na minus 28-12-2008 11:45
Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marek Obrębalski Tak: 1969 Nie: 6354 http://www.gazeta-info.pl/index.php?id=ranking
~Jeleń 28-12-2008 13:18
Do tych wszystkich co mile wspominają Marcina Zawiłę. To z jego winy włos z głowy nie spadł pracownikom Urzędu Miasta, którzy pracowali tam jeszcze przed 1989 r. Pan Zawiła jako jedyny miał historyczną szansę zmienić mafijny układ jeleniogórski, pozwalała mu na to ustawa systemowa o samorządzie lokalnym, zmieniająca układ województw, tworząca powiaty. Wtedy wszyscy pracownicy Urzędu otrzymali wypowiedzenia. Pan Zawiła przywrócił ich wszystkich do pracy ! Żaden inny Prezydent Miasta nie mógł tego zrobić, bo przepisy chroniły już urzędników ( vide nieudane próby Obrębalskiego ). Poza tym usadowił żonę na stanowisku w Muzeum ( w zamian za człowieka wielce zasłużonego dla jeleniogórskiego muzealnictwa ) i przyrodniego brata w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego na stanowisku prezesa. I tak dalej, itp.
~oooooo....!!!!!! 28-12-2008 14:44
Do internauty -antykomuch. Reasumując to CAŁA RADA MIASTA to FARBOWANE LISY. Przewodniczący PAPAJ z Samoobrony, v-ce przewodnicząca RAGIEL; z komucha poprzez niezrzeszoną zrobiła się WSPÓLNICZKĄ MIASTA: członek DUZIAK nierozgarnięta, niemówiąca nic nauczycielka polepszyła sobie tylko sytuację materialną poprzez funkcję radnej-bezradnej. Protestuję. DLA Papaja,Ragiel szkolna PAŁA czyli 1. Duziak szkoda ,bo nikt o nej nie wspomniał tyż 1. a taka rozkoszna niby. . uha,ha,
~masz rację 28-12-2008 16:12
Duziak to nawet zdjęcia swojego w połowie kadencji nie zdążyła udostępnić administratorowi oficjalnej strony internetowej miasta
~w13 28-12-2008 18:57
czy Papaj był w samoobronie ..nie wierze..?
~czegoś tu nie rozumiem... 28-12-2008 22:03
Czytając wszystkie posty odnosi się wrażenie jakby ruszyła w Jeleniej Górze przedwyborcza kampania !!!. A na zajęcie miejsca Prezydenta szykuje się pan Papaj.Od początku kadencji oglądam relację z obrad naszej Rady i czytam wszystkie artykuły poświęcone sprawą obrad z sesji Rady.I jestem wręcz zdumiony państwa ocenami nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistą praca naszych Radnych.Na łamach Jelonki nie jest prowadzona rzetelna ocena pracy Radnych ,a raczej ich ocena popularności i chęć przypodobania się mieszkańcom ,ale nie pracą tylko szpanem i pustymi obiecankami.A na pracujących naprawdę Radnych robi się nagonki i na każdym kroku ośmiesza.Droga redakcjo może nazwać artykuł najpopularniejszy i przystojniejszy Radny w mieście.A ocena pracy Radnych powinna wynikać z podjętych uchwał i ich realizacji oraz podania, który Radny był za a który przeciw uchwałom.Z tego moglibyśmy się dowiedzieć komu tak na prawdę zależy na rozwoju miasta i na pomocy mieszkańcom.Taka ocena była by bardziej prawdziwa .
~Kariera Nikodema Dyzmy 28-12-2008 23:42
http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/papaj/papaj.htm
~do w13 28-12-2008 23:48
sprawdz sobie na listach wyborczych na stronie PKW. Jest tam jak byk:D
~JanorW 29-12-2008 10:53
Papaj + 6; Tomera +5; Ładziński +3; Lenard +3; Czernow +3. Malczuk -6 (!!!); Leszczyk -3; Linder -3; Ragiel -2. Pozdrawiam
~oooooooo !!!!!! 29-12-2008 11:26
Ja nie chcę jeleniogórskiego Leppera, ja nie chcę jeleniogórskiego Leppera, ja nie chcę jeleniogórskiego Leppera !!!!! Jelonko.com na benerze umieścić każdego kandydata na Prezydenta i każdego kandydata na radnego . PRZYPOMNIEĆ O JEGO KORZENIACH przed wyborami !!!!
~http://kwiatkowski-marek.blogspot.com 29-12-2008 12:27
Uważam, że to gazety lokalne, jako czwarta władza, powinny stale obserwować i oceniać naszą władzę. Czasem miałem wrażenie, że Jelonka wystawiała jedynie laurki naszym radnym z okazji różnego rodzaju imprez. Pisanie krytycznych artykułów jest trudniejsze od robienia ładnych zdjęć. Nie chcę tu iść na wojnę i popadać w konflikt z gazetą ale namawiam na większą dociekliwość. Rozliczajcie radnych z programu wyborczego! Moim zdaniem w Jeleniej Górze niewiele się zmieniło, to raczej kontynuacja poprzednich rządów.
~Wyrwidąb 29-12-2008 16:52
Na przekór komuchom którzy chcą pomniejszyć Papaja twierdzę że jest to najlepszy przewodniczący od wielu, wielu lat. Przyjrzyjcie się dobrze, czytajcie uważnie sprawozdania komuszki tępe. Pewnie byście chcieli mieć Malczukową na szczycie? Gęgającą jakimś straszliwym bełkotem? Chyba nie, bo nawet wśród was są ludzie rozsądni którzy ze zdziwieniem patrzą na swojom przewodniczocom od siedmiu boleści i się wstydzą.
~do Wyrwidąb 29-12-2008 18:37
z Ciebie taki wyrwidąb jak z żaby ogier. To samo dotyczy tekstu.
~w13 29-12-2008 18:56
papaj jest moze dobry ale sprawdzilem ..link..i rzeczywiscie robił kariere w samoobronie co jest ewidentnie pasee...dla platformy jak pamietam -wypowiedzi o kolalicji pisu z samoobrona...czekam na wpisy czy komus to z platformy przeszkadza..bo chyba programy jak i watrosci tych partii mocno sie różnią ,,nie?
~w13 29-12-2008 18:56
aha zeby bylo jasnew jestem przeciwko komuchom i glosuje i glosowalem na PO
~wróżkanin 29-12-2008 20:05
Ilu Was było ostatnio na chociaż jednej sesjii?
~wyborca 29-12-2008 20:06
Papaj wstąp do partii L. Milera będzie mu razniej.
~ola 29-12-2008 20:13
Ci co głosują na PO powinni się przedstawiać z imienia i nazwiska.Dzisiaj przewodnią siłą narodu jest Platforma Obywatelska.
~do 18:37 29-12-2008 20:56
Skup się na problemie! ani dąb ani żaba nie mają tu znaczenia! Sprawozdania Papaja są najlepsze od wielu lat - prawda! Malczukowa gęga trzy-po-trzy - prawda! Wstydzą się Malczukowej obecni członkowie SLD - prawda! Wobec tego nie czepiaj się tekstu! To, że nazwał komuszki tępymi? A jest inaczej?
~wiem co mówię, znam go - antykomuch 29-12-2008 21:26
papaj - pierwszy komuch!
bryŻid bardot 29-12-2008 21:29
Od sprawozdań jeszcze się nic nie urodziło, papier wszystko przyjmie;-)
~Andrzej K, 29-12-2008 23:28
P.Aniu Ragiel tak dalej +6. Nic nie trzeba więcej dopisywac,po prostu tak trzymać .Pozdrawiam
~wyborca 30-12-2008 8:01
Ragiel to jakas pomyłka, no ito zachowanie kameleona.
~A nie mówiłem? 30-12-2008 10:02
Wszyscy radni nadają się do kanału... Plusy "przodowników" są wynikiem agitki, a minusy są naturalnym głosem niezadowolonych. Jednym słowem najgorsze notowania mają "pierwsi" ;-)
~masz rację 30-12-2008 10:02
WYBORCO ! Ragiel brak jakiegokolwiek profesjonalizmu SAMORZĄDOWCA. Jej głównym celem było zamiana renty nauczucielskiej- ZDROWOTNEJ / 520zł-patrz oświadczenia majątkowe 2004-2006/ na DIETĘ radnego/2000zł/.
~julietta 30-12-2008 10:39
Jestem "zoologicznym" przeciwnikiem PiS-u. Poglądy Mroza są mi skrajnie obce. Ale jednak stała mu się wielka niesprawiedliwość. Ostatnie miejsce nie jemu się należy. On nie raz myśli. Ostatnie miejsce należy się Malczukowej. Za inteligencję i walory mo...lne.
~Ale jaja:-) 30-12-2008 12:39
całe szkoły i stowarzyszenia głosują na swoich... pierwsza i ostatnia piątka radnych do odstrzału...
bryŻid bardot 30-12-2008 12:50
To Papaj podpisał dobrowolnie zobowiązanie do płacenia haraczu na partię Samoobrony? Toż to nielegalne! Co z niego za prawnik? Byle do koryta...
~żenada 30-12-2008 16:18
ci co głosują na radnego Papaja mają się czego wstydzić...
~gostek56 30-12-2008 17:19
Radni bezradni tylko potrafdią sie opluć błotem?
~do fan klubu Papaja... 30-12-2008 17:52
dziekujemy chyba panu radnemu/poprzedniej kadencjii/ slynne GN.. za cala prawde o pupilu wielu glosow ..pytanie numer 2 czy to prawda ze pierwsze miejsce na liscie otrzymal staraniem pani posel od zdrowia bo byl jej wybitnym asystentem..kto wie niech napisze ps3.czy zmiana pogladow z samoobrony na PO to norma...dla polityka czy tez moze koniec /powinien byc/ kariery
~ja 30-12-2008 21:01
daję swoje głosy 6 na plus dla pani Zofi Czernow. Nie wiem tylko czy policzycie je jako jeden głos czy jako 6? Moim zdaniem to jedna z niewielu pracowitych. rozsądnych i znających się na zarządzaniu miastem osoba, a przy tym ONA kocha te nasza Jelenią dziurę.
~wiem co mówię, znam ją - antykomuch 31-12-2008 9:15
z czernow tak się zna na zarządzaniu miastem jak ja na zapłodnieniu in vitro. jak była prezydentem to pół roku trzymała klucze od mojego pawilonu, żebym nie mógł prowadzić działalności gospodarczej. Tak właśnie kochała to miasto i jego mieszkańców, że teraz połowa inwestuje w innych miastach lub wyjeżdża za granicę...
wupe 31-12-2008 9:41
jacy wyborcy tacy radni, posłowie, prezydenci...
~tyz prowda 31-12-2008 11:09
ale nie wszyscy, większość głosująca;-)
~ja 31-12-2008 11:09
W ten sposób to można pani Czernow przypisać i odpowiedzialność za recesję na świecie. Ja tez tę Panią poznałam, zawodowo, i wiem co piszę. Nie zauważam u Niej śladu interesowności.Wręcz przeciwnie.Z całym szacunkiem dla Niej i jej pracy.
~do ja 31-12-2008 14:46
jak się ma prawie 70 lat to można tak pisać
~wiem co mówię, znam ją - antykomuch 31-12-2008 15:49
oczywiście p. zofia nie pchała się na szefa komisji finansów (cyrka 200 zł dodatku) - PO ją zgłosiło;-) na szefową banku i prezesa Aniluxu też bezinteresownie się dostała;-)
~do wiem co mówię 1-01-2009 19:44
myślę,że się nigdzie nie pchała.Samo pchanie się nie wystarczy aby być dyrektorem, trzeba mieć kompetencje, a skoro się je ma i rzetelnie pracuje to trzeba płacić.to oczywiste..
~do Andrzeja K. 1-01-2009 19:59
Masz u mnie bezpłatną wizytę ze specjalistyczną poradą psychiatrycznę. Podstawą prawną jest Twój post 29-12-2008 23:28 | ~Andrzej K, oswiadczajacy NAM :P.Aniu Ragiel tak dalej +6. L-4 wystawione dożywotnio .
~niewidomy 1-01-2009 20:05
dla Zofi Czernow,Huberta Papaja po +6 punktow za kompetencje i obiektywizm.Dla Pameli Anderson naszej Rady czyli Grazyny Pawlukiewicz-Rehlis -6punktow za dyspozycyjnosc polityczna i nie dbanie o przyrzeczenia wyborcze
~wspólnociuszek 1-01-2009 21:38
Radna Dudziak jest może dobra w zabawianiu przedszkolaków, taką ma pracę, ale za kontakty z wyborcami należy się jej NDST, a za aktywność w radzie najwyżej DOP. Kogo ona wogóle reprezentuje???
~Ja 1-01-2009 22:36
WM to zbieranina przypadkowych osób, dajcie w ogole spokój, ludzie przeciętnie wykształceni, Makiełowa, Dudziak załatwia posadki siostrzyczce, Sajnog siostruni, rzygać się chce..... :/ WON Z WM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~zniesmaczony 2-01-2009 11:09
żenująca zabawa...tym bardziej, że bawią się w nią niemal wyłącznie radni, głosując na siebie samych (stosując niewybredne metody oddawania głosów- co wiem na pewno) i tępiąc w ten sam sposób konkurentów...Ludzie! Kogo wybraliśmy ??? Gorzej niż w przedszkolu. Jeśli ta złudna wygrana da któremuś z nich satysfakcję, gratuluję hehehe
~Przyjezdny 2-01-2009 11:31
Brawo ~ zniesmaczony. Ma Pan stu procentowa rację
~do JA 2-01-2009 12:15
Nie mart się CBA weszy , niucha, czeka na odpowiedni moment , kiedy będzie miala dużo "fajnych" informacji. Albowiem jest to instytucja dzialajaca przeciwko KORUPCJI , czyli również ma po lupą SAMORZADOWCÓW i taką Duziakową również i takiego Sajnoga również i tą vice przewodniczącą rownież już tuż,tuż czują oddech nieskorumpowanej instytucji. CIEPEŁKO PO PLECKACH.
~do wspólnociuszek 2-01-2009 12:20
Radna Duziak reprezentuje radną Ragiel , jest jej KLAKIEREM, no i ta współnobiedoniedola nauczycielska-małe płace. Wciągnęła Ragielowa Duziakową do forsowania swoich chytrych, przebiegłych planów. Zawsze to rażniej DWÓM się tłumaczyć, albo na młodszą zwalić wszystko. Ruda lisica z tej radnej Anny Ragiel!!!!
~racja, oj święta racja.... 2-01-2009 12:32
Dokładnie to widać po pierwszym wydruku rankingu i po drugim wydruku . Taka Ragiel i Duziak uruchomiły swojich zastraszonych uczniów. Ale najlepszym rankingiem są POSTY , po lekkiej cenzurze Jelonki.com. Sztuczność i obłuda nigdy nie popłacają. !!!!
~socjolog 2-01-2009 12:43
Należy brać pod uwagę tylko głosy negatywne, bo te są miarodajne; pozytywy są wynikiem sztucznej agitki. Zresztą wystarczy zobaczyć jak przewróciła się klasyfikacja w ciągu dwóch ostatnich dni głosowania (od 29 grudnia do Nowego Roku). Lider Sajnog spadł prawie na koniec, a Leszczyk (adekwatne nazwisko do dokonań w Radzie) wysforował siebie na prowadzenia J)) Gdyby Redakcja nie publikowała międzynotowań, to byłoby po staremu. Oto faktyczny Ranking najgorszych radnych: 1. Miłosz Sajnog – 138 2. Hubert Papaj – 136 3. Grażyna Malczuk – 74 4. Krzysztof Mróz – 69 5. Anna Ragiel – 61 6. Ewa Duziak - 37 7. Wojciech Leszczyk – 31 8. Józef Kusiak – 28 9. Zofia czernow – 24 10. Ireneusz Łojek, Józef Sarzyński – 13 11. Józef Zabrzański – 8 12. Jerzy Pleskot - 7 13. Krzysztof Czerkasow, Jerzy Lenard, Wiesław Tomera – 6 14. Piotr Miedziński, Zbigniew Ładziński – 5 15. Cezariusz Wiklik, Bożena Wachowicz, Janusz Lindner – 4 16. Zbigniew Sawicki – 2 17. Grażyna Rehlis – 1 Wygląda na to, że najmniej kontrowersyjnymi radnymi są: Grażyna Rahlis i o dziwo – Zbigniew Sawicki. Wyniki te, jako realistyczne głosy internautów opublikuję w Gazecie Powiatowej.
~ 2-01-2009 14:08
Moi Drodzy!! Byłem przez 8-lat wsród wiekszosci dzisiejszych RADNYCH . Mogę zatem powiedzieć /cos tam - coś tam / , o niektórych !! Ale to zawsze będzie ocena subiektywna. Mnie też różnie oceniano i wiem jedno. Zawsze negatywnie ocenia cię ten któremu /coś tam/ , nie załatwiłeś, a zapomina o tobie ten którego /lub których/, sprawę doprowadziłeś do pozytywnego końca. Oni uważają, że po to Cię wybierali, żebyś ich spraw pilnował !!! Koniec kropka ... Jako przykład mogę podać, że dziś już nikt nie pamięta, że za mojej kadencji w Jagniatków zainwestowano ponad 10 -mln. zł. Powiem więcej - dziś nikt nie zauważył również, iż obecna Rada i Władze zapomniały , że np. Goduszyn i Jagniątków, to nadal Jelenia Góra !!! W kolejnych budżetach - takie słowo nie występuje. No cóż, sami jesteśmy sobie winni , bo nie wybraliśmy żadnego /swojego/ członka rady. Nadmieniam, że ja nie kandydowałem .... Wracając do rankingu, przychylam sie do zdania SOCJOLOGA 12.43 , że bardziej bliską prawdy jest ocena negatywna. A jeszcze bliższa prawdy jest ocena pisemna internautów. Mogę powidzieć tylko jedno !! Będąc dwie kadencje w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry, zawsze imponował mi profesjonalizm i nieazleżność Pani ZOFII CZERNOW. To trudny we współpracy zawodnik. Ale niezwykle konsekwentny RADNY ! Mający wizję rozwoju naszego Miasta . Cech...je ją niezwykła pracowitość !!! Oddałem zatem z czystym sumieniem, na nią swój głos !!! Natomiast wszystkim Radnym i Mieszkańcom Jeleniej Góry, życzę W NOWYM 2009 ROKU - wszystkiego co najlepsze !!!! Pozdrawiam - Józef Gajewski ....
~nieznany 2-01-2009 14:55
Zabawa żenująca oni robią sobie kpiny z wyborców.Każdy dostaje minus jeden.
~do socjologa 2-01-2009 17:48
nie zgadzam się z Tobą że liczą sie tylko głosy negatywne bo nie tylko głosuja frustraci a przeciwnicy (np.Papaja) poprzez głosy negatywne mogą zmniejszyć "różnicę".Oczywiście te głosy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością bo wystarczy jeden szaleniec który głosuje na radnego x wysyłając 5 głosów dziennie (co chyba nie jest męczące zwłaszcza dla szaleńca) i może zmanipulować głosowanie do tego stopnia żę najgorszy będzie najlepszym i odwrotnie.Reasumując-tylko wybory dadzą prawdziwe wyniki.
~4 grosze 2-01-2009 17:53
najmniej atakowani byli radni bezradni, czytaj mierni, bierni, ale wierni...
~myślący 2-01-2009 18:02
drodzy jeleniogórzanie! wiem że to fajna zabawa ale... jeżeli chce się dowiedzieć jakie mają poparcie radni trzeba zorganizować profesjonalny sondaż na 500 osobowej (może nawet mniejszej)grupie mieszkańców tak jak to robią OBOP lub inne firmy i mamy z dużą dokładnością wyniki sondażowe.Te wyniki które zostaną ogłoszone przez redakcję "jelonki"można potraktować tylko jako żart.
~SMIECH HISTORII 2-01-2009 18:48
<i> usunięte po zgłoszeniu Internauty </i>
~matko!! 2-01-2009 19:14
Jeżeli bliżej prawdy są oceny negatywne, to dlaczego tak chwalony przez czytelników Jelonki (według pana Gajewskiego to najlepsza metoda) pan Papaj ma zaszczytne drugie miejsce u socjologa?? Tak na poważnie z rankingu wychodzi jedno. Papaj i Sajnog to dwoch radnych, którzy koncentruja na sobie uwage ludzi. Razem otrzymali tyle glosow pozytywnych i negatycznych ile niemal wszyscy pozostali radni... To rowniez pokazuje, ze sa to jedyne osobowosci w tej radzie. Obaj mlodzi, wyksztalceni i przebojowi. Pozostali nawet im do piet nie siegaja. A to plebiscyt jest manipulowany to jasne. Sajnog prowadzil i nagle przybylo mu wyjatkowo duzo glosow negatywnych, czyzby PO wziela sie do roboty??
~JA 2-01-2009 20:16
to niech to CBA się spieszy..... ha, ciekawe, skąd wiesz..... ;) WON Z WM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~uw 2-01-2009 21:09
Pamiętajcie o tym, że po pierwszym upublicznieniu wyników w Jelonce Sajnoga nie było w ogóle w czołówce więc i we Wspólnym Mieście lub XXI wzięli się do roboty. A negatywne maile mogą wysyłać ludzie byłego lidera Wspólnego Miasta. Generalnie widać jedną prawidłowość, że w pierwszej trójce-piątce przebijają się te same osoby z nowego pokolenia (pierwsze wyniki już to ukazały- teraz już są zmanipulowane) samorządowców i chyba niezależnie od barw ludzie Ci chcą coś robić i robią dla tego miasta. Przecież mają perspektywy są wszyscy wykształceni i nie muszą zajmować się wątpliwą karierą polityczną w Jeleniej Górze. Jeśli nie Sajnog, Papaj czy Leszczyk, to kto ?
bryŻid bardot 2-01-2009 21:51
niektórym tak żółć się wylewa z wątroby, że nie wiedzą czego i kogo się mają czepić, więc szukają jakichś SF niezwiązanych z działalnością służbową osób niepublicznych. Oj boli, boli niektórych celne trafienie...
~fan Klimka 2-01-2009 22:07
Zróbcie tyle dobrego dla ludzi, co niektórzy byli radni, jak Gajewski czy inny Hemingway to nie będziecie musieli im zazdrościć luzackości ;-)
~do fana Klimka 3-01-2009 9:41
W okresie kadencji radnego Gajewskiego, dla Jagniątkowa i nie tylko zrobiono bardzo wiele inwestycji i podjęto wiele dobrych decyzji, ale te działania umiejętnie podejmował Prezydent Miasta przekonując Radę Miasta do poparcia przgotowanych projektów uchwał. Za te decyzje dziękuję wszystkim radnym głosującym za i urzędowi. Mieszkaniec Jagniątkowa.
~ 3-01-2009 13:42
podziwiam Panią Zofię Czernow za umiejętności negocjacyjne z wszystkimi radnymi, /bez względu na przynależnoścui partyjne/ i kolejnymi prezydentami miasta. Jej znajomość zagadnień, potrzeb, kierunków rozwoju miasta, formy uzyskania wspołfinansowania zadań z różnych funduszy jest JEJ bardzo dużym atutem i za to stawiam Pani Zofii Czernow 6. Nie oceniam pozostałych Pań i Panów radnych , bo nie mam właściwego rozeznania ich pracy. Panu byłemu Radnemu Gajewskiemu i byłemu Prezydentowi Panu Kusiakowi dziękuje za inwestycje, które polepszyly chociaż troszeczkę życie mieszkańców oraz wygląd dzielnicy Jagniątków. II Mieszkaniec z Jagniątkowa
~ Jeleń 3-01-2009 13:49
No i nadal się upieram, po przeczytaniu 190 wypowiedzi, że po dwóch latach nadal nie znam ponad połowy radnych. Sądziiłem, że dadząię poznać poprzez swoją pracę. Niestety, zawiodłem się ! Kim oni są,co osobiście zrobili dla innych, dla Miasta, jakie są ich zasługi, że zasiadają bez wstydu w fotelach Radnych.Ta połowa to ludzie znikąd, którzy dostali się do Rady Miasta tylko dlatego, że zapisali się do słusznej partii (PO PiS, żeby nie było pytań. ) lub populistycznego Wspólnego Miasta. Jeleniogórscy wyborcy to ....ocenzurowano.... . Druga połowa to oczywiste komuchy na pasku SB-cji
~Mieszkaniec Zabobrza 3-01-2009 14:56
Ja też szanuję Panią Czernow za spokojną, konsekwentną działalność. Bardzo żałuję, że "nasi" radni nie biorą przykładu. My na Zabobrzu wogóle nie czujemy, że mamy swoich radnych. Sarzyński i Malczukowa są aktywni tylko w okresie kampanii wyborczej a potem to już tylko rozgrywki polityczne, kto kogo wygryzie. Na razie to Malczukowa idzie "po trupach" i nawet swoim kolegom podkłada świnie. Ale do czasu!
~do 03-01-2009 13:42 | ~ | 3-01-2009 15:33
na temat z. czernow też nie masz właściwego rozeznania, żal mi ciebie
~fan Klimka 3-01-2009 15:34
Zofia Czernow się nawet wysłowić nie umie, starość nie radość;-)
~zasiedziały 3-01-2009 19:25
Zofia Czernow jest dobrą radną. Papaj i Sajnog to bez wątpienia indywidualności lokalnej polityki i należą im się szóstki. Całkowicie bez klasy jest pani Malczuk, minus sześć.
~do zasiedziały | 3-01-2009 21:39
daj se siana pajacu...
~doradca 3-01-2009 22:42
proszę p. Gajewskiego aby doradził p. Czernow co powinna robić aby firma w jakiej pracuje w dalszym ciągu nie dołowała. Moim zdaniem powinna iść na emeryturkę.
~major 3-01-2009 22:45
Pani Malczuk się ładnie ubiera.
~fan Klimka 3-01-2009 23:51
Sajgon to fuksiarz dyslektyk, przypadkowy radny bez wdzięczności...
~do zasiedziały 4-01-2009 0:39
Całkowicie się z Tobą zgadzam, ale jak widzisz nasze poglądy wkurzają niektórych (?) Czyżby prawda aż tak bolała?
~zasiedziały 4-01-2009 11:21
Patrzę na radę ponad partiami politycznymi. Jeszcze raz powtórzę: pani Czernow jest bardzo dobrą, kompetentną radną. Sajnog i Papaj to młodzi ambitni i świetnie zapowiadający się lokalni politycy. Malczuk to wstyd dla miasta. Ona jest poniżej wszelkiej krytyki. Po okresie średniej prezydentury coraz marniejszy jest Kusiak, Natomiast Wiklik jest bardzo dobrym radnym. Z moim oponentem jeszcze podyskutuję.
~do zasiedziały | 4-01-2009 12:25
jeszcze raz powtórzę, nie pajacuj, po twojej upartej agitce wyraźnie widać, że nie jesteś apolityczny, znam zarówno zośkę jak i grażynę malczuk, a także poznałem się na papaju i sajnogu. Czernow to fenomen wiecznego koryciarza bez talentu (jak i zawiła zresztą), mają układy i wejścia więc trwają wiecznie na publicznym (podatników) wikcie. Papaj i Sajnog to przypadkowe epizody w lokalnej polityce. Źli, zawistni, obłudni i fałszywi ludzie - wiem to z własnego doświadczenia. Malczukowa - choć jestem zagorzałym antykomunistą - cokolwiek by o niej nie powiedzieć, to jest rasowym politykiem w spudnicy (dziś już w spodniach) jak hanka gronkiewicz-walcowa, o constans poglądach oraz wierności politycznej (lewicy) i za to należy jej się szacunek -socjolog
~do socjologa zasiedziały 4-01-2009 14:41
Jest pan zagorzałym antykomunistą, który szanuje tylko komunistów i nienawidzi nie-komunistów. A poza tym popełnia pan niewybaczalne błędy ortograficzne. Za rasowego polityka uważa pan Malczukową, która nie tylko nie umie mówić, ale i myśleć na przyzwoitym poziomie, a jej działalność jest szkodliwa mimo administracyjnych pozorów sprawności. Nie można z panem dyskutować. Jak pana spotkam kiedyś, to panu to dokładniej wytłumaczę.
~do socjologa 4-01-2009 15:35
To jakaś paranoja ty socjołog od siedmiu boleści. Ty taki socjołog jak Malczuk polityk w "spudnicy". Twoja antykomunistyczność warta jest pokazywania na jarmarkach. Porównania z Gronkiewicz-Walc trafione jak kulą sobie w oko. Pochwała niezmiennych poglądów śmierdzi jaczejką na kilometr, ty socjołog z KGB, my cię znamy.
~do 12:25 4-01-2009 15:47
Z Malczuk to taki (marny) polityk jak i z ciebie komentator. Malczuk jest wierna SLD, bo w żadnej innej opcji nie mogłaby "kręcić swoich lodów" aż tak długo! Ty i Malczuk macie jednak coś wspólnego, produkujecie duże ilości sieczki słownej a w piśmie robicie tragiczne błędy ortograficzne! Czernow przy Malczukowej to prawdziwa Gwiazda! Papaj i Sajnog to znaczące postacie lokalnej polityki - przekonasz się o tym!
~ago od kosmosu 4-01-2009 16:17
ten plebiscyt to niezłe źródło informacji o radnych, ich układach i obyczajach, ktoś nie zorientowany może się nieco dowiedzieć
~jano 4-01-2009 16:21
nie podniecajcie się tak bardzo bo : 1)radni w większości maja to w d....e co my tu wszyscy piszemy (jeśli to czytają) 2)nie zrezygnują nawet wtedy gdyby wiedzieli że mają na chwilę obecną 0,01% poparcia 3)ich działalność zweryfikują wybory koniec kropka
bryŻid bardot 4-01-2009 16:44
A jednak socjolog was rozegrał (spienił)... do czerwoności :-))) Nie macie argumentów merytorycznych, to czepiacie się "jednej fałdy w spódnicy" :-))) Nie martwcie się, namówię rodzinę żeby oddały po "szUstce" na Papageja i Sajgona - może jak jednego nie wyrzucą (bez poparcia Sawickiej) z PO, a drugi zdąży zmienić szyld z elitarnej "XXI" na nośniejszą kanapę to będą w następnej kadencji już weteranami samorządu :-))) Czernow do garów, Malczukowa na posła!
~jelgór 4-01-2009 17:50
ja bym sie chciał konkretnie dowiedzieć, dlaczego ktoś w jednym z kilku postów powyżej pisze o papaju i sajnogu "źlu, zawistni, obłudni, fałszywi", jakie to sytuacje wywołały takie wrażenie, bo ja mam doświadzcenia raczej przeciwne- zdecydowanie nie zawistni, obłudni w normie (jak przystało na polityków, cóż), szczerzy dla tych, którzy dla nich szczerzy, a czy dobrzy albo źli- to już wyższa aksjologia:)
~do jelgór 4-01-2009 18:22
ktoś zazdrosny nie może zaakceptować tej pary, dlatego takie nieeleganckie wpisy jak np. Papagej itd.
~do jelgór 4-01-2009 18:40
faktycznie, w normie Papaj i Sajnog jak przystało na polityków, czyli najstarszy zawód świata. Szczerzy to oni są dla tych co dla nich są szczerzy, albo szczodrzy, czyli coś za coś - koneksje i nepotyzm...
~ago od kosmosu 4-01-2009 18:55
Być może pracownicy urzędu miejskiego też tutaj piszą, bo z wypowiedzi wynika jakby znali osobiście tych ludzi, a sami radni pewnie także. Pan Jelgór ma rację, ale również nie podaje przykładów tych dobrych doświadczeń z wymienionymi przez Niego politykami, a przydałyby się dla niezorientowanych w temacie, choćby po to aby było wiadomo kogo wybrać w przyszłości.
~Jutro w Jelonce drukowanej 4-01-2009 18:56
"R. Prystrom: Odejdźcie z honorem! – czy byli radni Wspólnego Miasta złożą mandaty?" - już macie odpowiedź o honorze i wdzięczności Sajnoga itp.
~Radni 4-01-2009 18:59
Dokładnie tak, tymi komentarzami absolutnie się nie przejmujemy. Więcej tu żółci niż myślenia. Pozdrawiamy. Radni
~st.st 4-01-2009 20:34
Od 20 lat jestem niewidomy i na przestrzeni tego czasu zetknąlem się z działalnością p. G. Rehlis, którą oceniam b. negatywnie. Ta pani nie ma nic wspólnego z dobrem ludzi niewidomych, a ja i inni niewidomi jesteśmy tego przykładem. Ona systematycznie pustoszy to środowisko, mając na celu wyłącznie swą polityczną karierę, czego dowodem jest odcięcie się od środ. niewidomych, którzy rekomendowali ją z innymi niepełnospr. na radną. P. G. Rehlis działa obecnie w PO. Jej działalność oceniam na minus 6 pkt.
~ha-ha-ha 4-01-2009 20:51
Malczukowa na posła (!?!) no chyba że ZA STODOŁĘ :-)))
~uw 4-01-2009 23:04
Są radni, którzy nie pokazują się na rautach, spotkaniach, gazetach, tv itp. itd.a działają.
~gość niedzielny 5-01-2009 9:15
ta cała "zabawa" z głosowaniem jak widać w tabeli jest zupełnie nieadekwatna do ilości głosów oddanych przez internautów i głosujących kuponami... może warto by jednak ktoś z organizatorów pokusił się o przygotowanie bardziej profesjonalnego rankingu przy wykorzystaniu średniej ważonej dla całości oddanych głosów, hm? bo w wyniku takiego uproszczonego rankingu w sumie najlepiej wypadają "średniaki" na które oddano po kilka głosów, natomiast osoby kontrowersyjne zgarniające największą ilość głosów lądują w zupełnie nieoczekiwanych miejscach tabeli... w końcu może mógłby to zrobić niekoniecznie profesjonalista ale np student akademii ekonomicznej - przecież studiują tam zapewne statystykę ;-) może są tu jacyś ochotnicy? czy może znów okaże się, że ci którzy potrafią cokolwiek dobrze zrobić uczą się we Wrocławiu ? ;-)
~Bastek 5-01-2009 10:12
Robert, przestań się tu wyżywać na Sajnogu. Przegrałeś chłopie po całości i teraz wypisujesz tu jakieś "komentarze". Dziwnym trafem odeszli od ciebie wszyscy wcześniejsi współpracownicy: Dacewicz, Hardel, Kubicki a teraz wszyscy radni.
Calineczka 5-01-2009 11:01
Ja daje minus 1 głos na Annę Ragiel.
~do gość niedzielny 5-01-2009 11:09
Nie ma co wymyślać "uczonych metod" i poszukiwać naukowców do opracowania wyników tej "zabawy". Wystarczy jak Jelonka zsumuje i pokaże ilość pozytywnych i negatywnych SMS-ów, kuponów i komentarzy. Ludzie nie gęsi - sami potrafią ocenić i wyważyć opinię o każdym radnym.
~ 5-01-2009 19:13
,,Rozkręca się zabawa" i to jest prawda.Wy RADNI I RESZTA pracujcie,a nie bawcie się.Wasza praca jest najwyraźniej dla Was tylko zabawą.Życzę sukcesów a Jelenia zejdzie całkowicie na przysłowiowe ,,psy".Zróbcie sobie dużo,dużo zdjęć żebyście mogli pokazywać je wnukom i prawnukom jacy to WY byliście zaangażowani i jak świetnie wszystko za Waszych kadencji prosperowało i jakie mieliście ogromne zasługi .........????????????????????????????????????????
~zdziwiona 5-01-2009 21:03
zastanawia mnie fakt dlaczego niektorzy byli politycy jeleniogorskiego swiatka, tak krytykuja mlodych politykow. Pana socjologa mozna latwo rozszyfrowac i nalezaloby sie panie N gleboko zastanowic zanim pan cos raczy napisac, szczegolnie zanim pan blotem bedzie obrzucal papaja i sajnoga, bo ogolnie znany jest fakt dlaczego pan to robi
~do zdziwiona 5-01-2009 23:09
dlaczego to robi ? jak fakt ogólnie znany, to inni też chcą poznać tę "tajemnicę"
~Grzegorz Niedźwiecki 6-01-2009 23:32
Pozdrowienia dla wszystkich z Bawarii tym razem ;-)
~gość1 7-01-2009 20:51
Patrząc na tabelke powyżej artykułu zapytam: co dotychczas zrobił Pan Leszczyk? gdzie Go widywano? Bo chyba coś zrobił, skoro ma tyle plusów. Ja osobiście nie słyszałam, czy ktoś może nie o tym poinformować?
~RS 8-01-2009 10:55
A dlaczego wyniki sondy z 01.01.2009 ????????
~ 8-01-2009 15:42
Wszystkie mądre głowy,które wypisują tutaj takie bzdury wcale nie maja pojecia o pracy radnych. Może ktoś z was na jedną jedyna sesje zamieni sie w radnego i posiedzi kilka godzin na sesji.To potem może coś napisać jak będzie jeszcze wiedział jak się nazywa ,życzę powodzenia .Ktos czytający te głupoty.
~jerzy 8-01-2009 17:24
Panu Łojkowi buch jedynkę za brak ambicji ,honoru i robienie jaj z Krusu w Szklarskiej Porębie.
~pzdr z wro 8-01-2009 21:11
Do 07-01-2009 20:51 | ~gość1 | Jest to mój kolega z dzielnicy i miedzy innymi jemu zawdzięczam to że na Hofmana w końcu jest chodnik a z tego co wiem w tym roku ruszy przebudowa Wyczółkowskiego i jeszcze kilku innych ulic na dzielnicy. Przynajmniej przestanie nas zalewać przy większym deszczu. Może kilku sąsiadów o tym wie stąd te oceny. Wystarczy, że będą głosować mieszkańcy jednej wyremontowanej ulicy i będzie z 200 "6".
~pzdr z wro 8-01-2009 21:48
Do 07-01-2009 20:51 | ~gość1 | Jest to mój kolega z dzielnicy i miedzy innymi jemu zawdzięczam to że na Hofmana w końcu jest chodnik a z tego co wiem w tym roku ruszy przebudowa Wyczółkowskiego i jeszcze kilku innych ulic na dzielnicy. Przynajmniej przestanie nas zalewać przy większym deszczu. Może kilku sąsiadów o tym wie stąd te oceny. Wystarczy, że będą głosować mieszkańcy jednej wyremontowanej ulicy i będzie z 200 "6".
~pzdr z wro 8-01-2009 21:52
Raz jeszcze do 07-01-2009 20:51 | ~gość1 | Tak przeglądam komentarze i zdjęcia zamieszczone na portalu i wynika z tego to, że Ci którzy są często pokazywani czy też sami się pokazują w oczach mieszkańców niewiele robią. Chyba radny nie jest od tego aby wszędzie się pokazywać?
~cos wiedzacy 8-01-2009 22:20
radny nie pracuje tylko bierze kase za pierdzenie w stolek (stad tez nie liczy sie to do emerytury), powinien sluzyc pelniac funkcje publiczna, ale wiekszosc nie ma pojecia po dwoch latach po co tam jest i przy okazji dam odpowiedz dziwakowi, co twierdzi, ze jakis leszcz zalatwil gdzies tam ulice. ulice remontuje gmina z budzetu miasta na zasadzie loterii - za krotka kolderka zeby wyremontowac wszystkie i Hofmana jest wypadkowa tej loterii. Przez to inne ulice beda musialy zaczekac i mieszkancy niech sie zglosza do leszcza, zobaczymy czy tez zalatwi,,,;-) a te "6" to kazdy glupi moze postawic rejestrujac kilkaset fikcyjnych adresow mailowych. I jeszcze jedno. CO MA CZLENIU Z PIECHOWIC DO HOFMANA I WYCZOLKOWSKIEGO?
~post z 08-01-09 godz.21:48 9-01-2009 7:24
Cieszyć się trzeba tym co dali. Ale ul.HOFFMANA jest spartaczona dokładnie. A odkąd to w UE na chodniku czyli ciagu komunikacyjnym mają stać SŁUPY!!!! Ulica HOFFMANA jest GADŻETEM WYBORCZYM RADNYCH-bezradnych z tej dzielnicy. Ale ZARĘCZAM ,że stanie KOŚCIĄ w GARDLE tych RADNyCH. Poinformuję Jelonkę.com o dzialaniach. Pozdrawiam. miss@.
~cos wiedzacy 9-01-2009 9:58
Byly radny N. nie jest juz osoba publiczna i zyje na wlasny rachunek. Nikt nie ma prawa naruszac jego dobr osobistych. Nie musi sie on juz tlumaczyc ze swoich zachowan, tym bardziej, ze slepy i tak co innego zobaczy a gluchy co innego uslyszy. Zreszta o jego bezinteresownej, wolontariackiej postawie mozna dowiedziec sie nawet tutaj na stronie glownej Jelonki.com. Olewa politykow, wybory i sztuczne sondaze. Nie aspiruje juz do zadnego zlodziejskiego koryta. Ma prawo do krytyki, tym bardziej, ze zna zagadnienia i lwielu ludzi od podszewki... glodomory;-)
~ 9-01-2009 10:14
jakie miasto i mieszkańcy tacy radni !! z drugiej strony, przynajmniej kryzys gospodarczy nam nie grozi ..
~ 9-01-2009 11:04
CIEKAWA SPRAWA czyzvy Grzesiu sam o sobie pisa? i to się jeszcze chwali haha Najpierw o 06-01-2009 23:32 Grzegorz Niedźwiecki IP: *.t-dialin.net Pozdrowienia dla wszystkich z Bawarii tym razem ;-) a nastepnie 09-01-2009 godz 09:58 coś wiedzący pisze z tego samego IP chyba ze ppisze o sobie w 3 osobie a to moze byc objaw jakieś schizofremii??
~nie szukajacy poklasku 9-01-2009 13:31
ja stawiam skrzynke weizenbira, ze leszczu lub jego familia sami sobie robia klake z wrocka... chyba juz nie potrafi inaczej zarobic na zycie:-)
~O(lik) 9-01-2009 18:46
Ale się boicie tej Malczukowej. Czym więcej złośliwości w waszych tekstach tym bardziej się przekonuję że jest to radna na 6. p.Grażyno Tak trzymać.
~do 09-01-2009 18:46 | ~O(lik) | 10-01-2009 14:03
Przeczytaj jeszcze raz niektóre teksty, przesiej to przez sito i ... popatrz co zostało. Dokładnie popatrz i zweryfikuj swoje przekonania co do Malczuk. No chyba, że sam jesteś Malczuk!
~Skandal 10-01-2009 18:54
Z wielką pompą otwarty nie dawno Orlik przy Budowlance a już zamknięty !!! Pięknie nasze władze się lansowały przy nim a tu teraz taka lipa !!! Tydzień temu oświetlenie padło a teraz zamknięty do odwołania z powodu śniegu, przecież to jest paranoja!!! Tak trudno go odśnieżyć , ale po co może być przecież nieczynny!!! TAK JEST WYGODNIEJ !!! Więc mam pytanie do radnych i naszych wspaniałych prezydentów po co on został Otwarty??? Chyba tylko dla imprezki. Takie rzeczy to chyba są tylko możliwe w Polsce . Tak przy okazji wszystkie kluby z okręgu będą teraz jeździć do Czech dawać im zarobić, jak można by było coś pomyśleć o wybudowaniu takiego kompleksu w Jeleniej Górze, troszkę kasy by wpływało na konto miasta. Brawo tylko pogratulować zarządcą orlika przy Budowlance PARANOJA -SKANDAL
~blondynka264 11-01-2009 14:05
Dla Pani Anny Radiel ,,SZÓSTECZKA"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group