Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2902
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Radni na szóstkę, radni na jedynkę – wyniki z 1 stycznia

Wtorek, 16 grudnia 2008, 14:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 stycznia 2009, 17:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Radni na szóstkę, radni na jedynkę – wyniki z 1 stycznia
Fot. Jelonka.com
Rozkręca się nasza zabawa, która zbiega się z półmetkiem kadencji samorządu wybranego w wyborach jesienią 2006 roku. Czytelnicy Jelonki mogą zweryfikować swój głos i nagrodzić tych radnych, którzy z konsekwencją realizują obietnice. A także napiętnować tych, którzy o swoim programie zapomnieli. W tabelce – wyniki z noworocznego czwartku. Nasz plebiscyt potrwa do poniedziałku, 12 stycznia.

Jeleniogórska rada miejska jest specyficzna. Nie ma w niej wyraźnie większościowej opcji. Platforma Obywatelska, choć ma najwięcej mandatów, nie zawsze bez kłopotu forsuje swoje inicjatywy. Torpedowana przez Wspólne Miasto oraz Prawo i Sprawiedliwość, bywa nieraz głaskana przez Lewicę i Demokratów. Choć i to ugrupowanie nie stroni od wdeptywania przeciwnika w dywan w sali posiedzeń rajców. Zdajemy sobie sprawę, że taka atmosfera nie służy realizacji programu zwycięzców, choć – wiemy także, że w wielu przypadkach radni odżegnują się od tego, co dwa lata temu zapisal i na swoich ulotkach.

Program wyborczy to jednak nie wszystko. Radny to wybranek jeleniogórskiego ludu. Reprezentant głosu mieszkańców na forum rady, która de facto podejmuje decyzje wiążące dla miasta. Czy zasiadający w ratuszu rajcy często kontaktują się z jeleniogórzanami? Czy rzeczywiście reprezentują ich głos i problemy? Czy raczej swoje partykularne interesy?

Dwa lata to półmetek władzy samorządowej. Zawsze można się tłumaczyć, że jeszcze do końca kadencji drugie tyle. Jednak, aby radni poczuli się dowartościowani (lub zrozumieli, że czas swoje postępowanie zmienić), wpadliśmy na pomysł, aby ocenili ich sami wyborcy. Dziś rusza także nasza internetowa wersja plebiscytu. Każdy jeleniogórzanin będzie mógł wystawić radnemu cenzurkę: czy znajdą się tam szóstki, czy jedynki – to już zależy od Państwa.

Nasz plebiscyt trwa do poniedziałku, 12 stycznia. Wówczas podsumujemy głosy Internautów oraz te, które Czytelnicy Jelonki przekazują nam w postaci kuponów wyciętych z tygodnika Jelonka.com. Laureatów zabawy nagrodzimy okolicznościowymi prezentami.

Aby oddać głos kliknij tu!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (243)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
101
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group