Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10652
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni jeleniogórscy ponownie uchwalili podwyżkę za śmieci

Sobota, 6 lutego 2021, 15:48
Aktualizacja: 15:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni jeleniogórscy ponownie uchwalili podwyżkę za śmieci
Zdjęcie archiwalne
Fot. Przemek Kaczałko
Po unieważnieniu poprzedniej uchwały przez Regionalną Izbę Obrachunkową, prezydent Jeleniej Góry wraz z radnymi Koalicji Obywatelskiej ponownie przystąpili do wdrożenia w życie podwyżki cen za odbiór odpadów. W piątek (5.02) rajcy KO wraz z R. Szymańskim i P. Paczóskim - przyjęli nową uchwałę, która podobnie jak przy poprzedniej próbie - podnosi ceny do 35,20 zł za osobę.

Za podwyżką cen było 13 radnych - 11 z klubu Koalicji Obywatelskiej (Anna Bałkowska, Danuta Wójcik, Justyn Bilski, Wojciech Chadży, Aneta Kolendo, Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis, Józef Szlachta, Bożena Wachowicz-Makieła, Beata Wójtowicz, Gabriela Zawiła, Waldemar Dudek) oraz radny z SLD - Piotr Paczóski i były radny PiS - Rafał Szymański. Przeciwko podwyżkom głosowało 9 radnych - 6 z PiS (Mirosław Dębski, Mariusz Gierus, Anna Korneć-Bartkiewicz, Paweł Piotrowicz, Józef Rypiński, Jarosław Tarnowski) oraz 3 z klubu Bezpartyjnych (Hubert Papaj, Zbigniew Ładziński, Julia Papaj).

Podwyżka cen za śmieci ma wejść w życie od 1 marca 2021 roku. Szczegóły są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Rady Miejskiej.

W trakcie sesji RM przyjęto również uchwałę w sprawie zwolnienia z opłat i zwrotu części opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia na miejscu. Ponadto wsparto pogorzelców z Dobromierza kwotą 10 tys. zł. Sesja odbyła się w trybie zdalnym i była transmitowana poprzez portal esesja.tv.

Twoja reakcja na artykuł?

4
1%
Cieszy
8
2%
Hahaha
3
1%
Nudzi
7
2%
Smuci
111
34%
Złości
192
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (169)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group