Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7242
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Radni dobiją metodycznych doradców?

Wtorek, 13 maja 2008, 7:32
Aktualizacja: 15:09
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Radni dobiją metodycznych doradców?
Fot. TEJO
Kto będzie dokształcał jeleniogórskich nauczycieli? Przekonamy się już dziś. Radni na sesji zajmą się uchwałą w sprawie likwidacji Jeleniogórskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego. Jego zadania przejąłby DODN znajdujący się przy ul. 1 Maja.

Rada już wcześniej wyraziła zamiar likwidacji JODM-u, o czym pisaliśmy. Przeważały argumenty, że ośrodek jest daleko od centrum (znajduje się w Cieplicach przy ul. Leśnej) i przez to nauczyciele mają do niego utrudniony dostęp. Na nic zdały się tłumaczenia dyrekcji, że pracownicy JODM-u pracują głównie w terenie, czyli w szkołach. Co prawda decyzja jeszcze nie zapadła i rada może nie likwidować ośrodka, jednak jest do mało realne. Wszystko wskazuje na to, że dla załogi ośrodka dzisiejsze posiedzenie będzie pechowe.

Zlikwidowanych zostanie też 7 szkół. Jednak są to w praktyce placówki martwe, do których już od lat nie jest prowadzony nabór, a widnieją jeszcze w dokumentacji. Przykładem może być gimnazjum dla dorosłych przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”.

Rada zajmie się też sprawami umorzeń wierzytelności wobec miasta, być może podjęta zostanie też długo oczekiwana uchwała o sporcie kwalifikowanym. Sesja rozpoczyna się we wtorek (13 V) o godz. 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group