Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8592
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rada Gospodarcza będzie radzić prezydentowi miasta

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 15 lutego 2013, 10:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lutego 2013, 18:26
Autor: UM
Przy Prezydencie Jeleniej Góry powstała Rada Gospodarcza. – Zaprosiłem do uczestnictwa w jej pracach trzydzieści osób reprezentujących rożne środowiska przedsiębiorców – mówi prezydent Marcin Zawiła. Ma ona reprezentować środowiska społeczno–gospodarcze miasta, opiniować decyzje w sprawach dla tego środowiska istotnych oraz pełnić funkcje doradcze w sprawach związanych z rozwojem miasta.

W radzie są reprezentanci różnych środowisk przedsiębiorców, od specjalistów w dziedzinie najnowszych technologii, jak Code Two, przez wytwórców (np. Simet S.A., DWS Draexlmeier, Dolfamex), przez usługodawców różnych branż (m.in. Rembud, Jel-Car, Ultima Auto) aż do przedstawicieli sektora turystyki (Villa Nova, Hotel Cieplice, Uzdrowisko Cieplice, Euro 90 Travel). Nie zabraknie developerów (Art Dom) i przedstawicieli zrzeszeń czy stowarzyszeń skupiających przedsiębiorców (Spółka Kupiecka Zabobrze, ZHiU, Federacja Pracodawców Polski Zachodniej).

- Lista jest otwarta, będziemy chętnie witać wszystkich, którzy swoją wiedzą zechcą wesprzeć działania służące rozwojowi regionu – podkreśla Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~ 15-02-2013 10:22
Zawsze tylko lamenty i narzekania że nie przybywa nowych miejsc pracy. A tu proszę, przybyło 30 szt. Zawsze coś.
~ 15-02-2013 10:39
Tonący brzytwy się chwyta!Brak pomysłów, brak jakiejkolwiek wizji rozwoju miasta,nieudolność teraz się mści.Nie wystarczało zbajerowanie elektoratu SKMem,zajumanym Prystromowi pomysłom bo coś trzeba robić ale jak?Jak do tej pory nic się nie robiło tylko grało na czas.Z pożytkiem dla wszystkich byłoby lepiej oddać urząd,ma Pan w tej dziedzinie doświadczenie.Tylko tym razem nie na rzecz posłowania bo szkoda marnować miejsca.
~ 15-02-2013 11:22
DOLNOŚLĄZAK. Za PRL-u też tworzono różne rady, gdy przewodnia siła narodu nie miała już żadnego pomysłu jak przeciwdziałać narastającemu kryzysowi społecznemu, gospodarczemu i politycznemu. Czy magistracki dialog społeczny zalecił swoim pryncypałom utworzenie tej rady. Jeżeli tak, to jest on jedyną "godną" postacią do objęcia funkcji Pełnomocnika Prezydenta d/s Gospodarczych. A tak na marginesie; Po co istnieje i za jakie pieniądze, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.
~rumcajs54 15-02-2013 11:24
A na początku kadencji powoływało się doradców, rzeczników, potem naczelnika ds. dialogu, obiecywało się wsłuchiwać w vox populi, szczególnie młodzieży i co? I d--a ! Po co wyważać otwarte drzwi, wszak ktoś na świecie czyli w RP parę spraw załatwił, np. Uniejów, Kudowa Zdrój, Szczecinek,Ustka (deptak !!!), cała Słowacja jeśli idzie o turystykę zimową, tylko my ciągle gadamy, dumamy i bierzemy kasę... No i ciągle te same twarze od paru kadencji ale wniosków i ich realizacji ZERO.
~jajcarz 15-02-2013 11:45
CO JUZ TYCH PARU DORADCÓW NIE STARCZYŁO OT NA TACZKI NA TACZKI I PODŚCIELIMY TEN CWETEWREK CZERWONY
~pikuś 15-02-2013 11:49
Rzutem na taśmę Complex próbuje ratować swój wizerunek. Wreszcie doszedł do wniosku, że sam i ze swoją ekipą nie ma pomysłu na nic. Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą. W tym wypadku porażka będzie dzielona również pomiędzy owymi "radami doradczymi". Wtedy będzie można powiedzieć _"spi.przyliśmy panowie", a nie "spi.przyłem, przepraszam".
~ 15-02-2013 11:56
Complex -Zawiła już niedługo będzie miał tyle doradców co prezydent United States Barack Obama Trzeba będzie dla nich(doradców) jakiś Pentagon w Jeleniej Dziurce wybudować........
~M. Kaflik 15-02-2013 12:17
Kraj Rad vel Czerwona Kotlina vel Jelenia Dziura vel Biedronkowo. A idea referendum upadła - wszyscy zajęci byli radzeniem.
~Niezadowolon 15-02-2013 12:34
Coraz więcej doradców mających się coraz lepiej, tylko zwykli obywatele maja coraz gorzej i drożej.
CН.W.D.P. 15-02-2013 12:48
Pane Kaflik, IDEA NIE UPADŁA!! IDEA TYLKO PRZESZEDŁA PROCES REBRANDINGU W CELU WZMOCNIENIA SWOJEJ MOCNEJ POZYCJI NA RYNKU TELEKOMUNIKACYJNYM... TERAZ NAZYWA SIĘ ORANGE... ALE TO WCIĄŻ TA SAMA IDEA, TYLE, ŻE MOCNIEJSZA. ZAINWESTUJ PAN W IDEĘ, A MOŻESZ PAN OSZCZĘDZIĆ NAWET 500 ZETA NA TABLECIE...
~Ryś z Klanu 15-02-2013 12:50
Jeżeli dotychczasowi doradcy się nie sprawdzili,to można rozumieć,że ich stanowiska zostaną zlikwidowane.Wynika to z czystej logiki i ekonomii.
~ 15-02-2013 13:23
bigos zostal przemieszany- teraz trzeba poczekac pare miesiecy i znowu zamieszac w kotle- pilnowac by sie nie przypalil, i tak co bylo na dole jest na gorze a potem znow na dole a potem znow -i i nastanie koniec, bo w Jeleniej zostana tylko emeryci i inwaldzi
~Wild men 15-02-2013 14:42
Ta rada to następna dziura budżetowa. Nie chce mi się pisać.
~pomocy 15-02-2013 15:04
Do 10,22 nowe miejsca pracy sa,oto przyklad;przyjmujemy pracownika na stanowisko,ktore jest juz obsadzone,tego z kolei przenosimy na inne czesto bez kwalifikacji,oraz duzo gorsze,pracownik odmawia przyjecia takiej zmiany,wiec idzie na zielona trawe Tak sie tworzy miejsca pracy
~uwierzcie 15-02-2013 15:34
Rada to przydatna instytucja, można pogadać, pojeść paluszków, napić się wody mineralnej czasem kawy. Napawdę każda rada ma same zalety.
~Gość 15-02-2013 15:43
znowu Zawiłe poniosło trochę ,aż żal bierze że taki koleś bierze się za polityke i zarządzanie miastem .
~Snajper. 15-02-2013 16:54
--------PANIE ZAWIŁA --------PROPONUJĘ ZAPROSIĆ NAS CZYTELNIKÓW NA ROZMOWĘ . A NIE SWOICH SŁUGUSÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!I I TAK G....... Z TEGO BĘDZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~bla bla bla 15-02-2013 17:01
Co ten człowiek wyprawia. Każdy ma go już dość, a on na siłę leczy prawie martwą Jelenią Górę. Czas odejść, a nie debatować! Tu trzeba działać.
~dundersztyc 15-02-2013 18:59
Lista jest otwarta, będziemy chętnie witać wszystkich, którzy swoją wiedzą zechcą wesprzeć działania służące rozwojowi regionu – podkreśla Marcin Zawiła. A ja się pytam z jakich środków chce Pan finansować te pomysły? Bo jak dotąd, to pieniądze pakowane są m.in. w "kulturę": zameczek, muzeum itp działania służące rozwojowi. Tylko, że kultura w tym mieście to synekura kilkunastu rodzin, które doskonale żyją sobie od pokoleń z podatków mieszkańców. Kto rozliczy kulturę i inne "prospołeczne"działania?Tu nie potrzeba rad, tu potrzeba REWOLUCJI w wydawaniu publicznych, czytaj NIESWOICH pieniędzy.Ale budżetu nikt nie zmieni,bo zbyt wiele osób dobrze żyje ze sztywnych wydatków w nim zapisanych.Stąd pozorne działania i lament,że nie ma kasy.A realne pieniądze płyną od lat starymi korytami.
~ko-sa 15-02-2013 20:06
Jak powoli kadencja zbliża się ku końcowi to dopiero teraz prezydent myśli o radzie ??? A gdzie był zaraz po wyborach jak wszystkie organizacje mówiły o tym ??? Teraz to już "musztarda po obiedzie" Dzisiaj to trzeba zacząć myśleć o tym kto powinien zarządzać miastem w przyszłości, aby nie było jak w tej i poprzedniej kadencji ......... Miastu i jego mieszkańcom potrzebny jest manager, który odważnymi decyzjami dzwignie je z zapaści i marazmu.
~hd 15-02-2013 20:34
Czy ten prezydent całkiem oszalał
~t-tryk 15-02-2013 20:39
Uffffff- nie chce mi się pisać
~ekonom 15-02-2013 20:56
Mam nadzieję, że pierwszą decyzją nowej Rady - będzie zasugerowanie panu prezydentowi usunięcie z płatnych stanowisk tych jego wszystkich śmiesznych doradców za nasze pieniądze - wtedy uwierzę, że ta rada ma sens !!!
~ 15-02-2013 21:04
Szanowny Panie Prezydencie,stracił Pan głos mój i mojej rodziny
~konan 15-02-2013 21:46
Tę Radę należało powołać już dawno. To powinna być jedna z pierwszych decyzji M. Zawiły po objęciu władzy w ratuszu. Tymczasem stworzenie szeregu sztucznych stanowisk dla swoich towarzyszy partyjnych napewno nie przysporzyło mu zwolenników. Ja będąc na miejscu M. Zawiły zrobiłbym coś jeszcze. Poza powołaniem rady gospodarczej udałbym się osobiście do przedstawicieli różnych środowisk (nie tylko gospodarczych) - do architektów, urbanistów, specjalistów od promocji miasta oraz speców od turystyki, zadając im pytanie: co ich zdaniem należałoby zrobić dla wzrostu konkurencyjności miasta, poprawy jego wizerunki, a przede wszystkim w jakich dziedzinach to miasto nie wykorzystuje swojego potencjału. Chodzi też o to aby dać odpowiedź na pytanie czy Jelenia posiada coś unikatowego w skali kraju
~konan 15-02-2013 22:04
Ja patrząc z perspektywy zwykłego mieszkańca tego miasta, człowieka, który trochę podróżuje po Polsce mogę stwierdzić jedno. Nie ma w Polsce drugiego, tej wielkości co Jelenia Góra miasta, w obrębie którego skumulowanych byłoby aż tak wiele atrakcji turystycznych, tak wiele zabytków. Mamy uzdrowisko, lotnisko sportowe, teatr, filharmonię. Jesteśmy położeni w Karkonoszach, całkiem niezłą bazę noclegową... ale czy to wykorzystujemy? Myślę, że w bardzo ograniczonym stopniu. Powinniśmy znaleźć pomysł na siebie. Dzisiaj wygląda to tak: przeydent szczyci się, że nowa firma postawiła halę i zatrudniła 50 osób (za najniższą krajową). Oczywiście w statystykach to będzie ładnie wyglądało, bo spadnie bezrobocie i będzie można odtrąbić sukces. W rzeczywistości jednak ludzie tam zatrudnieni będą
~konan 15-02-2013 22:19
sfrustrowani tym, że ta praca pozwoli im na zaspokojenie tylko podstawowych potrzeb życiowych. Czy naprawdę chodzi o to aby tworzyć nowe miejsca pracy w firmach, które są quasi obozami pracy i pozwalają na wegetację? Wkrótce Jelenia nie będzie miała siły na to, aby odbić się od dna, gdyż zabraknie ludzi młodych, posiadających pomysły. Ja osobiście uważam, że Jelenia Góra we współpracy z sąsiednimi gminami powinna stać się centrum sportów ekstremalnych o randze ogólnopolskiej. To wymagałoby stworzenia systemu tras rowerowych, narciarskich, dobrej informacji turystycznej. Zamiast myśleć o stworzeniu nowego muzeum czy też szybkiej kolei miejskiej (co jest mrzonką tak naprawdę) władze powinny bardziej przyjrzeć się rozwojowi infrastruktury turystycznej.
~konan 15-02-2013 22:47
Dlaczego nikt nie pomyśli o stworzeniu centrum komunikacyjnego koło dworca PKP w Jeleniej z którego odchodziłyby i pociągi i autobusy do poszczególnych miejscowości w Kotlinie Jeleniogórskiej. Te wszystkie działania pozwoliłyby na wygenerowanie dużego popytu na pracę, w sektorze usług turystycznych, ale nie tylko. Dużym problemem, z którym miasto nie da sobie rady są słabe powiązania komunikacyjne z największymi miastami: Wrocławiem, Pragą i Dreznem. Autostrady nikt tu nie wybuduje, bardziej prawdopodobny jest remont linii kolejowej. Myślę, że powinniśmy pomyśleć też o wybudowaniu lotniska regionalnego. Napewno nie w Jeleniej Górze, ale w Starej Kamienicy, gdzie możliwe byłoby zbudowanie dłuższego pasa startowego. Czy te pomysły są utopią? Być może, ale lepsze to niż brak jakichkolwiek
~konan 15-02-2013 22:51
pomysłów ze strony władz miejskich, które za pracę na rzecz mieszkańców biorą ciężkie pieniądze. No ale cóż... pisać można, ale to i tak nic nie da. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
~wrózka 15-02-2013 23:10
CZY TO CUŚ DA ?,DA,DA,DA, TRA LA LA,TU TU TU PĘCZEK DRUTU NA RĄCZKI I KAMERKA W KIESZENI NIE POMOŻE , bo kolejnych 30 do opłacenia z"rączki do rączki" by cosik załatwić w MAGISTRACIE HISTORII Z KULU. NAWET ŚWIĘTY BOŻE WAM JUŻ NIE POMOŻE. SWÓJ BIZNES ZAŁOŻĘ BEZ ŁAPÓWKI W OŚCIENNEJ GMINIE.CZEŚĆ PALANTY 5 LAT BY ZMIENIĆ STUDIUM ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO NA PRYWATNYM GRUNCIE, TO CHYBA WAS POj...bAŁO ? W prl-U W 3 TYGODNIE I BYŁ PAPIER BEZ ŁAPÓWY. PODATKI ZAPŁACĘ W GMINIE OBOK. TAM SĄ LUDZIE MYŚLĄCY PERSPEKTYWICZNIE. KLUSKĄ NIE JESTEM ALE KOPYTKIEM PRZYŁOŻĘ W CZEREP MAGISTRACKIM DARMOZJADOM.
~czerwony 16-02-2013 2:18
ale z ciebie łacha robią..
~nerwik 16-02-2013 8:14
Pomysły" niektóre" tu prezentowane świadczą tylko o małej wiedzy tych ludzików.Każdego na funkcji możecie bezimiennie obsobaczyć wiedząc że druga strona i tak wam tu nie odpowie.Prezydent Zawiła powinien rozważyć czy raz w miesiącu nie zorganizować spotkania na którym wyjaśnił by te zagadnienia o których bezimienni piszą. Zaprosić publicznie tych gości na takie spotkania i wyjaśnić niejasne piszącym. Może jakiś konsensów się osiągnie i nie będzie tyle nieelegancji.Zróbmy coś dla naszej kultury osobistej.
~ 16-02-2013 10:36
nerwik,a może ludzie są zmęczeni tym stanem rzeczy,jerzdzą po świecie, gdzie też jest kryzys, a Polska ciągle biedna i biedna i biedna..
~Wild men 16-02-2013 10:52
@ nerwik. Kultury? To niech zawilec da przykład, bo on, kultury nie ma za grosz.
~warto! 16-02-2013 12:41
Wiele wpisów to wpisy rodem z Wrocławia. Im zawsze zależało na tym, by w Jeleniej Górze wśród mieszkańców siać zamęt i wpoić im kompleksy. Wtedy łatwiej załapać sie na posła lub senatora. Jeśli dostateczmie długo plecie się w stylu: wami rządzą nieudacznicy, miasto jest zaniedbane, Jelenia Góra to przykład miasta upadajacego,.. wtedy człowiek rzeczywiście zaczyna się czuć czymś gorszym od np. legniczanina lub byle wrocławianina .Wiem, że ta cała hołota spoza naszej Kotliny ma interes w tym, by nas poniżać. Jeśli jeleniogórzanie nie poczują swojej wartości, wartości z pięknego położenia/którego nam wszyscy zazdroszczą/ źle skończymy i pójdziemy prostą droga ku upadkowi. Ku radości Wrocławia i Legnicy.
~kibic 16-02-2013 18:47
UWAGA UWAGA-nadchdzi DRUGA RADA drugi "FANTASTYCZNY" pomysł Marcina ZAwiły bo już raz powołał RADE sportu i co no poprostu ją OSIKAŁ o czym mówił PAN Oleksy no ale szum był był.
~NostraKor 17-02-2013 6:37
Pan Prezydet już stworzył Park Technologiczny i Inkubator Przedsiębiorcozści dla studentów z uczleniami teraz tworzy raj gospodarczy z przedsiebiorcami. Tak trzymać !!!
~Do NostraKor 17-02-2013 9:47
Co się mądrzysz? A może spróbuj to zorganizować zobaczysz jaka to bułeczka kolego. Sam Prezydent niczego nie stworzy. Otoczenie i radni powinni być bardziej zaangażowani chociaż tak naprawdę to są winni posłowie i RZĄD że nie potrafią uchwalić takich PRZEPISÓW które pozwalały by Funkcjonować nowo powstałym oraz małym firmom. To te malutkie firmy przede wszystkim plajtują. W KOŃCU ktoś to musi zrobić aby te nowe i małe firmy mogły funkcjonować.POSŁOWIE do ROBOTY.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group