Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8663
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rada Cieplic z wnioskami do budżetu

Czwartek, 4 lipca 2019, 8:53
Aktualizacja: Niedziela, 7 lipca 2019, 13:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rada Cieplic z wnioskami do budżetu
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (3.07) odbyła się III sesja Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice, podczas której społeczni radni zajmowali się kwestią zespołów tematycznych, wysłuchali przedstawiciela Jeleniogórskiego Alarmu Smogowego oraz składali wnioski do budżetu miasta na rok 2020.

Początkowo w sesji wzięło udział 8 radnych, co stanowiło kworum, ale z czasem dotarły jeszcze 3 osoby, więc frekwencja mimo wakacyjnego terminu nie była najgorsza. W obradach wzięli też udział przedstawiciele mieszkańców, w tym radny Rady Miejskiej (szef Komisji Uzdrowiskowej) - Justyn Bilski.

W punkcie dotyczącym działań zarządu Rady między sesjami Marcin Polowczyk poinformował, że jest po rozmowach z Robertem Futerhendlerem - inicjatorem Karkonoskiego Festiwalu Światła, który jest zainteresowany reaktywacją imprezy w Cieplicach. Ponadto zarząd spotkał się z władzami Uzdrowiska Cieplice, a głównym tematem były sprawy parkowania. Wraca propozycja utworzenia Strefy Płatnego Parkowania w Cieplicach, którą społeczni radni popierają. Ponadto była mowa o świątecznych iluminacjach, które miałyby być bardziej efektowne - proponuje się m.in. napis "I Love Cieplice", przy którym turyści i kuracjusze chętnie by się fotografowali.

W trakcie sesji radni zdecydowali też o powiększenie zakresu działań Zespołu Infrastruktury i Ochrony Środowiska o kwestię Promocji Cieplic - powiększył się też skład zespołu i wybrano władze. Ponadto Grzegorz Bogdański z Jeleniogórskiego Alarmu Smogowego poinformował radnych o zagrożeniach związanych z zanieczyszczonym powietrzem, z uwzględnieniem specyfiki uzdrowiskowej części miasta. Wnioskuje się o postawienie stałej stacji pomiaru jakości powietrza w Cieplicach, aby wyniki były rzetelne.

W punkcie dotyczącym wniosków do budżetu miasta radni wskazali: agregat do lodowiska w Cieplicach (od dwóch lat MOS nie stawia lodowiska w tej części miasta), środki na organizację Festiwalu Światła wraz z jarmarkiem bożonarodzeniowym, organizację Rajdu Arado z użyciem Pałacu Schaffgotschów, wyznaczenie Strefy Płatnego Parkowania, remont Placu Kombatantów (w tym zwiększenie liczby miejsc parkingowych), rewitalizacja targowiska, uporządkowanie terenu wokół wieży widokowej na Sołtysiej Górze, stworzenie aplikacji na telefon do kontaktu z mieszkańcami, remont ulic Juszczaka i Zamoyskiego, zakup drona dla Straży Miejskiej do badania dymu z kominów, czy budowę chodnika przy ul Podgórzyńskiej - od Osiedla XX-lecia do pętli autobusowej.

Twoja reakcja na artykuł?

25
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
8%
Nudzi
2
5%
Smuci
1
3%
Złości
9
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
479
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group