Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12467
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Quady dla policji

Czwartek, 10 lutego 2022, 12:11
Aktualizacja: 12:16
Autor: UMWD
Wrocław: Quady dla policji
Fot. UMWD
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski przekazał dzisiaj (10.02) funkcjonariuszom z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu kluczyki do trzech nowych quadów. Pojazdy trafią do jednostek w Jeleniej Górze, Lubaniu oraz Kłodzku. W ramach współpracy w ostatnich miesiącach policjanci otrzymali także między innymi walizki kryminalistyczne, zestawy fotograficzne, czy sprzęt wysokościowy. Łączna wartość dofinansowania na te zakupy to pół miliona złotych.

W przekazaniu sprzętu razem z marszałkiem Cezarym Przybylskim uczestniczył komendant wojewódzki policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski oraz I zastępca komendanta mł. insp. Robert Frąckowiak.

| Od wielu lat współpracujemy z Dolnośląską Policją zarówno finansując zakup sprzętu niezbędnego do codziennej służby, jak i uczestnicząc w różnych programach informacyjnych i profilaktycznych. Najważniejsze jest to, że są to działania skuteczne i widać ich efekty. Prowadzimy je wspólnie na rzecz bezpieczeństwa Dolnoślązaków – mówi Cezary Przybylski.

Przez dekadę Zarząd Województwa Dolnośląskiego przekazał dla Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dofinansowania o łącznej wartości blisko 3,5 mln zł.

Dzięki tym środkom zrealizowano wiele ważnych projektów poprawiających bezpieczeństwo w regionie, m.in.:

- doposażenie Policji w sprzęt do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sprzęt techniki kryminalistycznej – koszt 200 000zł, rok 2014;
- zakup wyposażenia dla Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji – koszt 200 000 zł, rok 2015;
- zakup wyposażenia dla Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji – koszt 150 000 zł, rok 2016;
- dofinansowanie na zakup pojazdu dla Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu – koszt 200 000 zł, rok 2017;
- dofinansowanie na zakup pojazdu typu furgon – koszt 80 000 zł, rok 2017;
- dofinansowanie na zakup 2 quadów wraz z przyczepą, zakup 20 walizek demonstracyjnych – narkotykowych do prowadzenia zajęć dla rodziców uczniów dolnośląskich szkół oraz doposażenie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji – koszt 200 000 zł, rok 2019;
- dofinansowanie na zakup auta terenowego, skuterów oraz psów ratowniczych – koszt 400 000 zł, rok 2020;
- dofinansowanie na zakup quadów, walizek kryminalistycznych i osmologicznych, zestawów fotograficznych, sprzętu wysokościowego oraz psów służbowych wraz z osprzętem – koszt 500 000 zł, rok 2021.

Współpraca z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu to także różne działania w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczny Dolnoślązak”, w ramach którego powstały m.in. koncepcje programów profilaktycznych „Bezpieczny Senior” i „Bezpieczny Junior”. Ich celem jest kolejno uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze padają ofiarami przestępstw, a także edukowanie na temat konsekwencji i zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych.

Ponadto, w ramach wspólnych przedsięwzięć wielokrotnie odbywały się liczne ćwiczenia oraz pokazy działań antyterrorystycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

5
31%
Cieszy
3
19%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
2
13%
Złości
4
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group