Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8707
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pytania bez odpowiedzi

Sobota, 20 stycznia 2007, 0:00
Autor: W. Wojciechowski
Jelenia Góra: Pytania bez odpowiedzi
Fot. Archiwum BWA
Od piątku można oglądać wystawę fotografii Mike’a Abrahamsa.

Brytyjski fotograf, pokazujący na swoich zdjęciach zakątki z całego świata i portrety ludzi w ich codziennych czynnościach, sięgnął tym razem po temat wiary. “Wiara” to także tytuł nowej wystawy w jeleniogórskim BWA.
Czarno-białe fotografie Abrahamsa przedstawiają święte miejsca, ośrodki religijne, obrzędy i święta, a także samych pielgrzymów. Wystawa ta ukazuje nam różne oblicza wiary chrześcijańskiej i to jak wygląda jej przeżywanie w różnych zakątkach świata.
Mike Abrahams, podróżnik, fotograf i laureat konkursu World Press Photo, pokazuje w swoim reportażu, momentami bardzo intymne doświadczenie chrześcijaństwa. Jest to również refleksja nad tym, do jakich poświęceń może doprowadzić wiara. Zobaczymy pielgrzymów w Kalwarii Zebrzydowskiej, leżącego krzyżem Filipińczyka i kobietę całującą krzyż w Medjugorie. Dlaczego taki temat wystawy? Sam autor zdjęć odpowiada: najbardziej fascynują mnie granice, do jakich może doprowadzić ludzi wiara. Te skrajności są niezmiernie interesujące. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nigdy ich tak naprawdę nie zrozumiem. Kończąc projekt zdałem sobie sprawę, że pozostałem z pytaniami, na które nie znalazłem odpowiedzi. Wystawa w BWA uzmysławia, jaką tajemnicą są wiara i człowiek.
Czy uda się ją, przynajmniej częściowo, odkryć w fotografii Mike’a Abrahamsa? To muszą już Państwo ocenić sami. Wystawa czynna jest od 19 stycznia do 18 lutego. Bilet kosztuje 2 złote. (w soboty w godz. 10-16 wstęp bezpłatny). Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
124
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
19%
Często
11%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group