Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4804
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pustostany szpecą miasto

Poniedziałek, 5 maja 2008, 9:05
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pustostany szpecą miasto
Fot. TEJO
Zaniedbana niedokończona budowla nie dodaje uroku ulicy Cieplickiej, i tak już pełnej sypiących się od dawna nieremontowanych kamienic. Właścicieli pustostanów trudno jednak zmobilizować do zadbania o swoją własność.

– To wstyd dla uzdrowiska – napisał do nas Marcin z Cieplic. – W zaniedbanej nowej ruinie zaczęły już rosnąć samosiejki. Dlaczego władze nie reagują? – pyta Czytelnik.

Sprawa nie jest taka prosta, bo miasto nie ma prawa ingerować we własność mieszkańców. Postępowanie w tych sprawach może przeprowadzić jedynie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jak dotąd nie było zgłoszeń dotyczących wspomnianego budynku.

PINB może w uzasadnionych przypadkach zlecić służbom miejskim zabezpieczenie prywatnej własności, jeśli zagraża ona bezpieczeństwu ludzi. Tak było w przypadku rozsypującej się kamienicy przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. Dziś - choć wciąż szpeci - nie niesie za sobą ryzyka, że zawali się na ludzi.

Bywa też tak, że ruiną ktoś się zainteresuje i odkupi ją od właściciela. Jeszcze dwa lata temu przy ul. Wyspiańskiego stał zrujnowany domek jednorodzinny. Był meliną dla pobliskich pijaków. Dziś jest już zamieszkały i częściowo odnowiony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group