Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6271
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pustostan czeka na gospodarza

Sobota, 8 sierpnia 2009, 7:33
Aktualizacja: 7:34
Autor: Ola
REGION: Pustostan czeka na gospodarza
Fot. Ola
Jeden z większych budynków w Kowarach, położony przy ul. Górniczej 25, mimo różnych pomysłów na jego wykorzystanie, wciąż stoi pusty. Obiekt przeszedł generalny remont , gdy był jeszcze w posiadaniu gminy, a potem starostwa. Obecny właściciel (osoba fizyczna) chciał stworzyć tu Dom Spokojnej Starości, ale kryzys pokrzyżował mu plany.

Budynek położony nieopodal Ośrodka Wczasów MSWiA Przedwiośnie w Kowarach, około półtora roku temu sprzedano w ręce prywatne. Mimo, iż jest to jeden z większych obiektów w Kowarach, od wielu lat stoi pusty, a wraz z każdą zmianą właściciela, pojawiały się nowe pomysły związane z jego przeznaczeniem.

Wiele lat temu, gdy budynek był jeszcze własnością gminy, planowano wykorzystać go na cele mieszkaniowe. Wówczas także, dawny dyrektor ZSO w Kowarach, poddał pomysł przeniesienia tam kowarskiego liceum. Gmina zaczęła inwestować, zrobiono nowy dach. Potem, obiekt przejęło starostwo, które zainwestowało w nowe okna oraz centralne ogrzewanie. Następnie, budynek znowu wrócił w ręce gminy Kowary. Wcześniejsze plany nie znalazły jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Około półtora roku temu obecny burmistrz miasta, Mirosław Górecki, postanowił sprzedać budynek z wykorzystaniem na cele hotelowe lub medyczne. Osoba fizyczna, która kupiła nieruchomość od gminy, planowała stworzyć tam Dom Spokojnej Starości. Jednak do dzisiaj nie widać żadnych kroków w kierunku zrealizowania tej inwestycji.

Niedawno skontaktowaliśmy się z właścicielem budynku, by zapytać, czy jego plany nadal są aktualne. Okazuje się, że głównym powodem, który ograniczył plany inwestycyjne jest panujący kryzys gospodarczy. Budynek jest cały czas stróżowany, a jak będą możliwości, to rozpocznę inwestycję – mówi właściciel.
Jak będzie w rzeczywistości, czy opłaci się przejście mienia publicznego w ręce prywatne, to się okaże… Tylko szkoda, że zmodernizowany budynek położony w tak malowniczym otoczeniu, marnuje się.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group