Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3160
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Puchar Polski w karate - relacja i foto

Niedziela, 28 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 lutego 2006, 9:55
Autor: Damian Milko
Jelenia Góra: Puchar Polski w karate - relacja i foto
Fot. Damian Milko
Późnym sobotnim popołudniem Jelenia Góra stała się polskim centrum karate. Na turnieju o Puchar Polski stawiła się cała czołówka zawodników z Polski oraz reprezentanci Rosji, USA, Kanady, Estonii, Gruzji oraz Niemiec.

Od rana trwały eliminacje, które były zamknięte dla widzów, a o godzinie 16 rozpoczęła się zasadnicza część imprezy. Przez cały czas jej trwania oprócz konkurencji punktowanych, licznie zgromadzenie kibice mieli okazję podziwiać pokazy karate oraz innych sztuk walki, takich jak np. tekwoondo. Pokazy rozpoczęły się od łamania desek. Najtwardsi zawodnicy łamali 4 sztuki na raz.

W zawodach bardzo dobrze wypadli polscy zawodnicy, a wśród nich reprezentanci Jeleniej Góry. Szczególne brawa należą się Pawłowi Korusowi, który zwyciężył w swojej kategorii wagowej.

Uwagę kibiców przyciągała też osoba Soshu Shigeru Oyamy – założyciela światowej organizacji Oyama Karate. Była to już druga wizyta mistrza w naszym mieście. W niedzielę po zawodach przeprowadził on egzaminy na stopnie mistrzowskie. Sam jest posiadaczem 10 dana!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group