Czytających: 8634

Jelenia Góra: Pub–Gol wypunktował Kolegium, "Duch Gór" ponownie gromi swojego rywala – wyniki I Ligi futsalu.

Wtorek, 9 grudnia 2008, 13:59
Aktualizacja: Czwartek, 11 grudnia 2008, 14:37
Autor: Jordan
W poniedziałkowy zimny wieczór rozegrana została IV kolejka I Ligi futsalu. Kibice nie mogli się nudzić, ponieważ piłkarze zafundowali wszystkim wielkie emocje i gorącą atmosferę.

Meczem inaugurującym kolejkę była potyczka aktualnego jeszcze mistrza Kry-Chy Bus z Jeżowem Sudeckim, który w ostatniej kolejce nie sprostał studentom z Kolegium Karkonoskiego. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, oba zespoły świetnie konstruowały akcję, oddając celne strzały na bramkę. Kry-Cha zdobyła pierwsza gola, który wyraźnie podciął skrzydła chłopakom z Jeżowa. Piłkarze lidera dzięki lepszej skuteczności pod bramką rywala schodził na przerwę prowadząc 2:1. Druga połowa to w dalszym ciągu liczne ataki jednej jak i drugiej drużyny, jednak to piłkarze Kry-Chy dorzucają dwa kolejne trafienia i zwyciężają 4:1.

W drugim spotkaniu mimo tego, że studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego od początku ambitnie rzucili się do ataku to Lambert Auto-Komis pierwszy wyszedł na prowadzenie. Trzeba przyznać, że studenci z całych sił walczyli o swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Do przerwy był remis 1:1. Na początku drugiej połowy na prowadzenie wychodzi Uniwersytet Ekonomiczny, w tej sytuacji błąd popełnił bramkarz przeciwników, który przepuścił pod nogami piłkę uderzoną z dalszej odległości. Mimo tego, że studenci dosyć długo byli na prowadzeniu, najpierw 2:1, później 3:2 to i tak nie udało im się utrzymać korzystnego rezultatu. Lambert najpierw wyrównuje po fantastycznej akcji, chwilę później wychodzi na prowadzenie…i gdy wszyscy myśleli, że takim rezultatem zakończy się spotkanie, Uniwersytet Ekonomiczny wyrównał dosłownie kilka sekund przed końcową syreną.

Chojnik, który od paru kolejek nie potrafił zdobyć nawet punktu podejmował JSS Gwardię, pokonaną w zeszłym tygodniu przez młodzież z KKS-u 3:2. Do przerwy po wielu chaotycznych sytuacjach bramkowych Policjanci remisowali ze swoim rywalem 1:1. W drugiej połowie Chojnik wyraźnie się rozkręcił i ograł Gwardię wysoko 7:2.

W kolejnym spotkaniu Pizzeria Carlitos nie miała litości dla młodzieży z KKS-u, prowadząc już do przerwy 4:1. Piłkarze ‘Carlitos’ przewyższali swoich rywali przede wszystkim walorami fizycznymi, doświadczeniem, ograniem i rutyną. Druga połowa zakończyła się takim samym wynikiem, w konsekwencji zawodnicy Pizzerii Carlitos wygrali wysoko 8:2 i zainkasowali kolejne 3 punkty do swojej kolekcji.

Mimo tego, że piłkarze Kolegium Karkonoskiego szybko objęli prowadzenie w meczu z Pub Golem nie było tak łatwo jak w poprzednich spotkaniach. Zawodnicy Pub Gola postawili bardzo wysoko poprzeczkę swojemu przeciwnikowi. Jeszcze przed przerwą wyrównali z rzutu karnego, a chwile przed końcem pierwszej połowy wyszli na prowadzenie. W drugiej odsłonie spotkania studenci rzucili się do ataku jednak nie potrafili rozmontować dobrze zorganizowanego bloku obronnego przeciwników. Ku uciesze jak zawsze licznie zgromadzonych kibiców Pub Gola ich drużyna odniosła wysokie zwycięstwo 5:2. Trzeba przyznać, że zawodnicy Pub Gola rozegrali naprawdę ładny mecz, udowodnili tym samym, że zeszłotygodniowa wpadka wywołana była tyle słabszą formą, co uszczuploną kadrą zespołu.

Ostatnim meczem dzisiejszego dnia było starcie Restauracji u Ducha Gór z Endico, które pokonało tydzień temu Chojnik 3:1. Mecz był bardzo jednostronny, piłkarze Endico zupełnie nie radzili sobie z szybkimi piłkarzami ‘Ducha Gór’, którzy do przerwy prowadzili aż 7:0. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:3. To kolejny mecz ‘Ducha Gór’ który w dobrym stylu wysoko pokonuje swojego rywala.