Czytających: 12637

klasa B: Pub Gol wypunktował lotników

Poniedziałek, 15 października 2012, 21:50
Aktualizacja: 21:52
W niedzielnym meczu 10. kolejki grupy II, klasy B Pub Gol pokonał rezerwy Lotnika Jeżów Sudecki 3:0. Spotkanie obfitowało w "dziwne" decyzje sędziów, jednak ewentualne błędy nie miały wpływu na ostateczny wynik, gdyż pubowicze wyjątkowo zmobilizowani wypunktowali przeciwnika.

Problemy ze skompletowaniem kadry, które w ostatnim czasie dotykały jeleniogórzan tym razem nie miały miejsca. Na mecz z rezerwami Lotnika stawiło się 16 zawodników, w przeciwieństwie do rywali, którzy mieli do dyspozycji jedynie Kaczkowskiego na zmianę, a w polu posiłkowali się graczami z pierwszej drużyny: Kustoszem i Gęcą. Do obrony przesunięto dotychczasowego bramkarza ekipy "drexa", Gulcza. Już w pierwszej połowie zaznaczyła się przewaga gospodarzy, którzy po 45 minutach prowadzili 2:0. W drugiej części gry jeżowianie bili głową w mur, a Pub Gol groźnie kontratakował. Kuriozalne decyzje arbitrów dotyczyły przede wszystkim liniowych, którym zdażało się m.in. sygnalizowanie spalonego po zagraniu w pole karne od zawodnika drużyny przeciwnej (zawodnik był na pozycji spalonej, ale piłkę otrzymał od przeciwnika). Podobnie było przy czerwonej kartce dla Gędziusa, któremu co prawda należała się druga zółta za krytykowanie decyzji sędziego, ale w wielu wcześniejszych sytuacjach arbiter niewzruszony wysłuchiwał różnych epitetów. Grający w osłabieniu jeżowianie stracili w 90' trzeciego gola po składnej akcji Zimorskiego z P.Zielińskim i przegrali ostatecznie 0:3.

Pub Gol Jelenia Góra - Lotnik II Jeżów Sudecki 3:0 (2:0)

PG: Ambroży - P.Zieliński, Celencewicz, Pińkowski, O.Gawroński, Żegota, T.Walczak, Zimorski, Skałka, Pietrzykowski, Smolak. Rezerwowi: A.Gawroński, Konrad, Pisarz, Marek, Smoczyński.

Lotnik: Kustosz - Stylski, Gęca, Gulcz, Piotr Hamowski, Kogut, Duzinkiewicz, M.Zieliński, Jasiński, Przemysław Hamowski, Gędzius. Rezerwowy: Kaczkowski.