Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6847
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pszczelarski sztandar na Śnieżce

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 6:43
Aktualizacja: Wtorek, 13 lutego 2018, 8:37
Autor: WAC
Region: Pszczelarski sztandar na Śnieżce
Fot. Użyczone
Na nietypowy sposób promocji swojej pasji i zwrócenia uwagi na problem wymierania pszczół wpadli hodowcy z koła powiatowego Związku Pszczelarskiego. Ze swoim sztandarem weszli na najwyższy szczyt Karkonoszy, Śnieżkę.

Ze sztandarem na Śnieżce byli: prezes Koła Powiatowego Regionalnego Związku Pszczelarzy Patryk Waloszczyk oraz Łukasz Safin.

Najwyższy szczyt Karkonoszy jest nierozerwalnie związany ze pszczelarskim sztandarem, gdyż wizerunek Śnieżki jest wyhaftowany na jednej z jego stron. Do tej pory symbol związku uczestniczył w wielu państwowych i pszczelarskich uroczystościach, jak również towarzyszył w ostatniej drodze pszczelarzom z Kotliny Jeleniogórskiej i okolic.

- Teraz zanieśliśmy sztandar na Śnieżkę i nurtuje mnie pytanie, gdzie mamy jeszcze go zanieść lub co mamy zrobić, aby wreszcie podjęto konkretne działania systemowe na rzecz ochrony pszczół w Polsce – mówi P. Waloszczyk. - Głównym celem naszego działania była promocja pszczelarstwa i zwrócenie uwagi na problem masowego wymierania zapylaczy. Głównymi przyczynami tego zjawiska są stosowane środki chemiczne w rolnictwie, szkodliwe dla pszczół, jak również brak nowych lekarstw dla owadów dopuszczonych oficjalnie do obrotu na terenie Polski - podkreśla.

- Temat wymierania pszczół chętnie wykorzystywany jest do zbierania środków przez różne fundację, promocję osób i produktów. Niestety nadal nie widać pozytywnych skutków tych działań - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group