Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5513
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Psy puszczone luzem pogryzły dziecko i mężczyznę

Poniedziałek, 24 września 2012, 13:16
Aktualizacja: 13:16
Autor: Angela
W niedzielę (23.09) w Jeleniej Górze doszło do dwóch pogryzień przez psy. Przy ulicy Wyczółkowskiego pogryziona została 7–letnia dziewczynka, natomiast przy ulicy Młyńskiej pogryziony został 25– letni mężczyzna.

- Oba psy biegające luzem zostały odłowione i przewiezione do schroniska, gdzie pozostaną na obserwacji – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Na razie nie wiadomo czy były szczepione przeciwko wściekliźnie. Matka dziewczynki i mężczyzna zostali poinformowani o konieczności udania się do lekarza, a także o możliwości złożenia zawiadomienia o wykroczeniu. Zawiadomienie takie daje możliwość ukarania właściciela psa przez Straż Miejską bądź skierowanie wniosku o ukaranie do sądu. Poszkodowanym przysługuje również dochodzenie roszczeń na drodze cywilno prawnej – dodaje Artur Wilimek.

Strażnicy Miejscy przypominają, że za niezastosowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia grozi mandat w wysokości do 250 zł lub skierowanie sprawy na drogę sądową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1201
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group