Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6239
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Psie zaprzęgi podbiły polską Alaskę

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Sobota, 8 stycznia 2011, 14:54
Aktualizacja: 14:57
Autor: Agrafka
Fot. www.szklarskaporeba.pl
Blisko 50 maszerów ze swoimi czworonożnymi załogami rywalizując w różnych kategoriach na dystansie 30 km stanęło na starcie w pierwszym dniu trwających do 9 stycznia (niedziela) zawodów Psich Zaprzęgów Husquarna Tour w Jakuszycach.

Antenowe wejścia „na żywo” z pierwszego dnia imprezy przeprowadziła na Polanie Jakuszyckiej TVP Info. Oprócz obrazków z rywalizacji czworonogów widzowie mogli zobaczyć również zapowiedź Slalomu Retro, podczas której Przemysław Wiater, Robert Jagiełło i Feliks Rosik w strojach z dawnych epok zachęcali telewidzów do wzięcia udziału w zawodach 19 lutego. – Miłośnicy nart w dawnym stylu wzbudzili wielkie zainteresowanie nie tylko na antenie telewizyjnej, ale również na Polanie Jakuszyckiej – podano na www.szklarskaporba.pl.

Widzowie mogli zapoznać się także z panem Sławomirem Stankiewiczem, propagatorem nieco mniej popularnej formy spędzania wolnego czasu, czyli wędrówki na rakietach śnieżnych. Zaprezentowano sprzęt, na którym chodzą piechurzy. Gość udowodnił, że chodzenie po głębokim śniegu z rakietami na stopach wcale takie trudne nie jest.

Część zawodów trwa dziś (sobota). Jutro zostanie rozegrany etap na dystansie 8 – 16 km (godz. 10). O godz. 14 zacznie się ceremonia dekoracji zwycięzców oraz wręczenie nagród. Wszystko w Jakuszycach, nazywanych polską Alaską.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Pineapple 8-01-2011 15:31
A moze podbily polska Kamczatke ? Przeciez wy nie lubicie Amerykanow .
Piipi Jelonkowa 8-01-2011 20:27
.. dobrze,że sarny i inne zwierzęta "przeniosły się" w niższe partie gór !
~feliks 9-01-2011 10:44
Do Szanownego Pineapple. A na Kamczatce śladów polskości aż nadto wiele i nie tylko za sprawą Maurycego Beniowskiego. Tamtejsza Polonia to głównie potokowie zesłańców powstania styczniowego. W trakcie naszej wyprawy "Kamczatka 2008" (pięcioro turystów z Jeleniej Góry) byli nam bardzo życzliwi i autentycznie pomocni, zarówno w Pietropawłowsku Kamczackim, w Esso (wspólna wyprawa do powulkanicznego jez. Ikar w Bystrienskim Parku Narodowym), Kluczach czy Paratunce. Przy tym serdeczni i gościnni a zarazem skromni. Za sprawą Borysa, męża Polki Nataszy (przedstawicielki obwodu Kamczackiego w Dumie) dotarliśmy w niedostępne ostępy Gór Środkowych spotykając koczownicze plemiona Itelmienów czy zimowe ostoje reniferów. Piękne psy zaprzęgowe i zaprzęgi są tam atrakcją dla turystów głównie z Anglii i Japonii. Amerykanie natomiast lubują się w zajęciach kłusowniczych - nielegalnie organizowanych polowaniach na niedźwiedzia. Za to niekoniecznie trzeba ich lubić. Pozdrawiam.
~wa_ja 9-01-2011 14:26
Barbary po wodzie, święta po lodzie a Bieg Piastów po psiej kupie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group