Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3891
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Psie odchody do wessania

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 11 kwietnia 2008, 15:25
Aktualizacja: Sobota, 12 kwietnia 2008, 8:03
Autor: TEJO
Czy odkurzacz rozwiąże problem skutecznego sprzątania psich kup?
Fot. TEJO
Skończą się narzekania na psie kupy na miejskich trawnikach i skwerach. Od piątku wsysa je specjalny odkurzacz. Będą też wkrótce dostępne torby i łopatki na nieczystości pozostawione przez zwierzęta. Staną także przeznaczone na nie kosze.

Odkurzacz, który jest przystosowany do zbierania cuchnących „min”, kosztował osiem tysięcy złotych. W piątek pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej czyścił nim rabaty przy ulicy Bankowej. – Urządzenie będzie wykorzystywane na tych skwerach i trawnikach, których sprzątanie zleca się firmie – mówi Michał Kasztelan, prezes MPGK, które zakupiło odkurzacz.

Przedsiębiorstwo chce także rozpowszechniać wśród właścicieli psów zwyczaj sprzątania nieczystości po swoich pupilach. Dlatego w najbliższym czasie pojawią się łopatki, torebki i specjalne kubły na psie odchody. Czy jeleniogórzanie, którzy mają zwierzęta, będą z nich korzystać? Pokaże przyszłość.

Do tej pory mimo licznych kampanii i akcji młodzieży, nie udało się skutecznie rozwiązać śmierdzącego problemu w stolicy Karkonoszy. Może stanie się to realne w jubileuszowym roku?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~Łowca byków 11-04-2008 15:46
Odkupiacz
~dex 11-04-2008 16:11
fajna fucha :)
~nochal 11-04-2008 16:12
nie ma szans na zmianę..
~_rymcycymcy___ 11-04-2008 16:55
Hahaha :) ...dobre. Odkupiacz powinien mieć jeszcze zdemontowany ten worek i strzelać kupami w okna właścicieli tych wszystkich czworonogich srajków ;)))
~ 11-04-2008 17:11
A jak ten Pan na zdjęciu się cieszy :P Pracownik zadowolony ze swojej roboty.
~Sratatata 11-04-2008 17:13
zakazać wyprowadzania psów !!!! niech załatwiają się w domu!!! i już niech właściciele to wąchają, szlag by ich grrrrrrrrr, nie można nigdzie przejść żeby nie wdepnąć. Jeśli się nie umie zachować kulturalnie i posprzątać to nie powinno się mieć psa.
~idealnie 11-04-2008 17:30
bardzo dobry pomysł!! więcej takich. te kosze na psie odchody to niewypał! nikomu nie chciało się zakładać rękawiczek, brać woreczka i zbierać pamiątki po swoim pupilu. a teraz? to idealnie
~kitek 11-04-2008 18:53
W takim razie zgłaszam do czyszczenia Osiedle Robotnicze i ul.Rodzinną.Czasami trzeba wręcz przeskakiwać na chodniku psie przeszkody.
~lili 11-04-2008 19:23
powtórka z rozrywki ??? Wydaje mi się, że już to kiedyś przerabialiśmy. Niestety z marnym skutkiem...Sami musimy się wziąć do roboty, żadne akcje tu nie pomogą !!!
~mam psa 11-04-2008 19:49
i tak powinno byc ja mam psa i sprzatam po nim i bywam w ruznych krajach europy i tam jest to normalne ze sprzata sie po psie. popieram!!!
~kretka 11-04-2008 20:07
Zgłaszam ul. Powst. Wielkopolskich I Daszyńskiego. Bardzo "zakupione" ulice miasta
~Max 11-04-2008 20:37
A może wzmóc edukację w przedszkolach i szkołach w jaki sposób sprzątać psie odchody na spacerze z ulubionymi pupilami.Sprzątanie odkurzaczem psich nieczystośći nie rozwiąże "wstydliwego problemu"właścicieli czworonogów. Sprawa ta powinna być na pierwszym planie działalności profilaktycznej Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jeleniej Górze.Prezes Towarzystwa ,a także Kierownik Schroniska dla zwierząt mają pierwszy kontakt z osobami kupującymi psy.Najczęściej do instytucji tych udają się rodziny z dziećmi po upragnionego zwierzaka.Jest to dobra chwila na przekazanie uwag przyszłym właścicielom zwierzęcia odnośnie sposobu sprzątania po nim nieczystości.Samo zachęcanie typu "kochane dzieciaczki kupujcie psiaczki" /w skrócie myślowym/ nie rozwiąże cuchnącego problemu.Ku rozwadze Prezesowi TOnZ.
~bel 11-04-2008 20:53
zapraszam pana na Kiepury 15 i 17 do spoldzielni Wrzos tu az sie roi od gowien wlasciciele wyprowadzaja psy robia wielkie kupy a wlasciciele swiruja ze nie widza rozumie jakby wlasciciel zrobil obok bylby komplet pies nie ma rozumu ale ich wlasciciele takze ulubiency psow sprzatajcie brudasy po nich a nie cudzym kosztem swirujecie milosnikow zwierzat
piipi 11-04-2008 21:28
..Dla swoich podopiecznych ~LOWCA BYKOW...juz "wyczul" sprawe !
~sindi 11-04-2008 21:38
Pomysł jest dobry,lecz raczej mało prawdopodobne,że właściciele piesków będą się do niego stosować.Uważam więc,iż najlepszym rozwiązaniem byłyby solidne mandaty dla wszystkich tych,którzy zaśmiecają miejsca publiczne.Jednak do takiego typu karania trzeba zmobilizować Straż Miejską,która(bądźmy szczerzy)nie do końca wykonuje swe zadania tak jak należy!!!
~emigrant 11-04-2008 21:42
Karanie, karanie i jeszcze raz karanie wlascicieli. W kraju w ktorym teraz mieszkam za nieposprzatanie po piesku okolo 2000eur i naprawde widok psich odchodow to rzadkosc.
~yhym.. 11-04-2008 22:55
dobry pomysł,mam nadzieję tylko,ze te łopatki i śmietniki na psie odchody będą w całym mieście,a nie tylko w centrum... Sama też spokojnie będe mogła posprzątać po swoim psie,jeśli będę miała taką możliwość,ostatnim razem nawrzeszczała na mnie jakaś 'miła' pani że sprzątałam po swoim psie z jej trawnika,i wyrzuciłam woreczek do Jej śmietnika!! straszne rzeczy:/
~Rozczarowany 11-04-2008 23:06
Dobrze ,że jest ten odkurzacz,ale niech to nie tłumaczy właścicieli psów by nie musieli już sprzątać po swoich pieskach.Ostatnio zwróciłem jednej pani uwagę ,że jej piesek narobił na środku chodnika i powinna posprzątać - poinformowała mnie w sposób bardzo wulgarny ,że przecież płaci podatek za psa to niech miasto za niego sprząta.Kiedy tłumaczyłem jej ,że za każdym psem w mieście musieli by chodzić non stop osoby sprzątające, odpowiedziała na chodniku z daleka widać to kiedyś posprzątają, poinformowałem ,że ja też płacę podatki i chcę chodzić po czystych chodnikach tylko mnie wyśmiała,powiedziała co myśli pan ,że się będę w gównach paplała.No i proszę jaką mamy kulturę.Propozycja moja jest taka: jak się złapie takiego pana czy panią ,że nie sprzątają po swoich pupilach to w ramach kary wyznaczyć rejon ,gdzie jest najwięcej tzw:pachnących min i niech sprzątają ,może to ich czegoś nauczy.Pozdrawiam -ten co po swoim piesku potrafi posprzątać i wcale się tego nie wstydzi !!!
~joorek 11-04-2008 23:16
Zwierzęta też muszą się gdzieś załatwiać. Nie powinny być wyprowadzane do piaskownic gdzie bawią się dzieci ale gdzieś muszą.
~ 11-04-2008 23:25
Dlaczego my Polacy jak jesteśmy za granicą to potrafimy szybko przystosować się do obowiązującego tam prawa.A dlatego,że się boimy bo tam za nieprzestrzeganie przepisów są bardzo dotkliwe kary.U nas też są przepisy, ale nikt ich odpowiednio nie egzekwuję ,ponadto kary są niskie. Podnieść tak cenę ,aby była bardzo dotkliwa i stanowczo ją egzekwować. Przestańmy być w końcu tak obojętni,widzisz zwróć uwagę.Może to nas nauczy kultury.Bierność i społeczne przyzwolenie robi z nas to,że za granicą jesteśmy postrzegani jako brudasy ,pijaki i złodzieje.
~R.I. 11-04-2008 23:40
U nas w Kanadzie problem mamy załatwiony na każdym osiedlu wyznaczony jest ogrodzony teren ,aby pieski mogły się załatwić.Ponadto jak wyprowadzam psa ,zawsze biorę awaryjnie torebkę i jeśli zdarzy się ,że mój pupil zrobi na chodniku to po prostu sprzątam.Dlaczego Wy wstydzicie się sprzątać po swoich kochanych zwierzętach,a nie jest wam wstyd ,że w te odchody może ktoś wdepnąć.A jak wasze dzieci,wnuki bawią się w piaskownicy, w której są same odchody czy to jest miłe i zdrowe. Ja myślę ,że brakuje Wam po prostu wyobraźni.
~Platix 12-04-2008 0:19
oczywiście że psy muszą... tylko jak właściciel ma downa -.- to nie posprząta... Zacznie, jak dostanie 500zł mandatu albo jeszcze więcej ...
~pokrzywdzony 12-04-2008 0:31
Tylko dlaczego wszyscy płacimy za właścicieli piesków. Brak nadziej na zmianę mentalności "miłośników piesków". Mieć psa i nic nie robić, za nic nie płacić.
~Łowca byków 12-04-2008 0:47
A co z tymi kulturalnymi ludźmi, którzy w bramach, za śmietnikami i przystankami, w ogóle gdzie tylko się da odkąd świat istnieje załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne? Oni ponoć mają swoje rozumy. Co z kupkami dzieci? Wiadomo, że jest zakaz wyrzucania psich odchodów do przydrożnych kubłów na śmieci. Dlaczego, więc tam leży mnóstwo zapełnionych pampersów? Z tym nikt na razie nie wygrał, więc właściciele psiaczków mogą spać spokojnie, a pieski s.ać bez stresu. Skoro mowa o psich odchodach, więc siku też w to wchodzi? :-) Pogubiłem się. Jaki będzie dowód w sprawie o zakupienie chodnika lub trawnika? Dobra rada - postawcie te pojemniki i sprzęt do zbierania kupek, problem się sam rozwiąże, a dla ludzi przydałoby się więcej miejskich toalet. Ci co tak krzyczą na psy to chyba najgorzej zachowują się w toaletach publicznych. Po nich to już z toalety nie da się skorzystać. Ludzie potrafią bardziej naświnić niż zwierzęta. Zwierzęta mają odruchy czystości. Pies, kot po sobie zakopuje, łapką zagarnia, itp., a ludzie - szkoda gadać. Co niektórzy toalety publiczne traktują jak jednorazowe, tylko dla siebie. W swoich domach nie potrafią utrzymać porządku, a co dopiero w publicznych. Jest takie powiedzenie: Pokaz mi swoją toaletę, a powiem ci kim jesteś.
~Łowca byków 12-04-2008 0:52
Do ~Rozczarowany Nie naprawiaj świata na własną rękę, bo ci ktoś kiedyś michę oklepie i będziesz jeszcze bardziej rozczarowany.
~mo 12-04-2008 0:53
psy załatwiają się na trawnikach. jeżeli ktoś wdeptuje w to, co pozostawiły, to oznacza jedno-ŻE NIE SZANUJE ZIELENI!!!!!!! WLEPIć PADALCOWI MANDAT ZA DEPTANIE TRAWNIKóW!!!
~sindi do "mo" 12-04-2008 8:02
Nie tylko na trawnikach,również na chodnikach!!!Ale może Twój pies robi to na trawniku,więc mandat należy się Tobie!!!Deptaniem nie zanieczyszcza się terenu,zaś psimi odchodami tak,więc lepiej nie wypowiadaj się na takie tematy!!!
~wstyd 12-04-2008 8:22
Zasrane 900 letnie miasto. Ile mandatów nałożyła staż miejska na właścicieli czworonogów nie sprzątających po swoich pupilach?
~Łowca byków 12-04-2008 9:40
Czyścioszki się znalazły - to dlaczego taki smród jest w autobusie?
~do łowcy byków 12-04-2008 9:41
Piszesz : "kot po sobie zakopuje, łapką zagarnia", dziękuję bardzo, moi sąsiedzi mają takiego kotka, który zakopuje swoje kupki w moich rabatach z kwiatami. Niestety ja muszę to sprzątać, nie życzę nikomu wsadzenia rączki w czasie plewienia w takie coś, nawet w rękawiczce. Sąsiedzi nie widzą problemu, na delikatne zwrócenie uwagi mówią; przecież nic się nie stało, zwierzę musi się gdzieś załatwiać, bo w domu na żwirku nie lubi.
~do łowcy byków 12-04-2008 10:20
Piszesz : "kot po sobie zakopuje, łapką zagarnia", dziękuję bardzo, moi sąsiedzi mają takiego kotka, który zakopuje swoje kupki w moich rabatach z kwiatami. Niestety ja muszę to sprzątać, nie życzę nikomu wsadzenia rączki w czasie plewienia w takie coś, nawet w rękawiczce. Sąsiedzi nie widzą problemu, na delikatne zwrócenie uwagi mówią; przecież nic się nie stało, zwierzę musi się gdzieś załatwiać, bo w domu na żwirku nie lubi.
~do łowcy byków 12-04-2008 10:34
Piszesz : "kot po sobie zakopuje, łapką zagarnia", dziękuję bardzo, moi sąsiedzi mają takiego kotka, który zakopuje swoje kupki w moich rabatach z kwiatami. Niestety ja muszę to sprzątać, nie życzę nikomu wsadzenia rączki w czasie plewienia w takie coś, nawet w rękawiczce. Sąsiedzi nie widzą problemu, na delikatne zwrócenie uwagi mówią; przecież nic się nie stało, zwierzę musi się gdzieś załatwiać, bo w domu na żwirku nie lubi.
~Buzka 12-04-2008 14:00
Zalecam Powstancow Wielkopolskich same psie odchody i ukarac te paniusie z blokow Powstancow Wielkopolskich (Zeto) ktore wuprowadzaja pieski na druga strone ulicy pod sklep chemiczny .Wstyd
piipi 12-04-2008 15:02
...Lowca bykow...jest ~ODWAZNY,bo narescie ....o LUDZIACH,co "siusiaja"wszedzie napisal !!.~Osobiscie,to boje sie tych bez kultury osobistej...sikaczy.
~ander 12-04-2008 18:11
wczoraj w Cieplicach na przeciwko starego szpitala po chodniku szła pani z psem było wyrażnie widać że pies chce się załatwić Paniusia nie zwróciła na to uwagi więc pies załatwił się na środku chodnika Pani jak by się nic nie stało poszła dalej a wystarczyło pociągnąć pupilka chociaż na trawę obok już niczego innego nie wymagam Sprzątanie po piesku to wyższy stan kultury
~Rada dla Wszystkich 12-04-2008 18:28
Ja robię zdjecia komórką właścicielom psiaczków defekujących w nieodpowiednich miejscach i mówię, że jeszcze raz dwóch takich chamów jak pan i pański pies zobaczę załatwiajacych się w tym miejscu, wysyłam zdjecie do straży i do jelonki. Na razie działa!
piipi 12-04-2008 20:22
..Wraz ze ..SPADKIEM liczby rodzacych sie dzieci..ROSNIE liczba psow i kotow !!.~Te zwierzeta ..ZASPAKAJAJA potrzeby emocjonalne ludzi i sa...TANSZE do utrzymania.
~sindi do "Rada dla Wszystkich" 13-04-2008 11:22
Rewelacyjny pomysł.Zacznę robić tak samo.Pozdrawiam:)
~xxx 13-04-2008 14:30
no to może sami właściciele tych kupowców zaczną sprzątać .
~Ja 14-04-2008 10:31
I znowu działanie zastępcze. Problem tkwi nie w braku specjalistycznego sprzętu do wysysania psich kup, tzw."odkupiacza" (strasznie mi się spodobała ta nazwa) lecz w kulturze narodu niestety.Jak w całej przyrodzie zadziałało i w tym przypadku znane prawo fizyki, że "działanie zawsze idzie w stronę najmniejszego oporu". Łatwiej wydać nie swoje pieniądze na dyskusyjny zakup, niż egzekwować choćby elementarne formy współżycia społecznego. Gdyby miasto restrykcyjnie egzekwowało od właścicieli "zasrańców" sprzątania po nich, miasto wyglądałoby zupełnie inaczej, a i byłaby kasa (z mandatów) na jakieś społeczne cele. Na świecie to działa. Z pożytkiem dla ogółu. Ps. Też mam ukochanego pieska a raczej sunię.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group