Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7602
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Psie odchody do wessania

Piątek, 11 kwietnia 2008, 15:25
Aktualizacja: Sobota, 12 kwietnia 2008, 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Psie odchody do wessania
Czy odkurzacz rozwiąże problem skutecznego sprzątania psich kup?
Fot. TEJO
Skończą się narzekania na psie kupy na miejskich trawnikach i skwerach. Od piątku wsysa je specjalny odkurzacz. Będą też wkrótce dostępne torby i łopatki na nieczystości pozostawione przez zwierzęta. Staną także przeznaczone na nie kosze.

Odkurzacz, który jest przystosowany do zbierania cuchnących „min”, kosztował osiem tysięcy złotych. W piątek pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej czyścił nim rabaty przy ulicy Bankowej. – Urządzenie będzie wykorzystywane na tych skwerach i trawnikach, których sprzątanie zleca się firmie – mówi Michał Kasztelan, prezes MPGK, które zakupiło odkurzacz.

Przedsiębiorstwo chce także rozpowszechniać wśród właścicieli psów zwyczaj sprzątania nieczystości po swoich pupilach. Dlatego w najbliższym czasie pojawią się łopatki, torebki i specjalne kubły na psie odchody. Czy jeleniogórzanie, którzy mają zwierzęta, będą z nich korzystać? Pokaże przyszłość.

Do tej pory mimo licznych kampanii i akcji młodzieży, nie udało się skutecznie rozwiązać śmierdzącego problemu w stolicy Karkonoszy. Może stanie się to realne w jubileuszowym roku?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group