Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5921
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przywrócili uśmiech chorym dzieciom

Środa, 7 grudnia 2016, 8:51
Aktualizacja: Piątek, 9 grudnia 2016, 13:54
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Przywrócili uśmiech chorym dzieciom
Fot. Angelika Grzywacz-Dudek
Około 30 dzieci przebywających na oddziale dziecięcym, a także oddziałach chirurgii dziecięcej, okulistyce, pulmonologii, alergologii i otolaryngologii, wzięło udział w kolejnej imprezie Mikołajkowej, którą od wielu lat organizuje niestrudzona i nieoceniona Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Chorym Dzieciom. Przygotowane atrakcje przywróciły uśmiech na twarzach małych pacjentów.

Imprezę rozpoczęła młodzież ze Świetlicy Środowiskowej z ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze z opiekunem Elwirą Rudy – Zabrzycką, która w szpitalu zabawiała dzieci już nie po raz pierwszy. W tym roku Wielki Ptak – Ola Grabowska, Pingwin – Viktoria Iwaszko, Mikołajka – Wiktoria Bogdan i św. Mikołaj - Mateusz Śliwiński zabrali dzieci na „Czarujące Mikołajki”. Śpiewali wraz z małymi pacjentami i czarowali wypowiadając tajemnicze zaklęcia i tworząc niesamowite rzeczy z baloników.

Pierwszy raz natomiast w przygotowaniu imprezy pomogli harcerze z Karkonoskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w składzie: Karolina Karasińska, Łukasz Ododziej, Aleksander Rerich i Jakub Smoliński.
- Jestem również studentem pielęgniarstwa, stąd pomysł, by w organizację Mikołajek w szpitalu zaangażować także harcerzy – mówił Łukasz Ododziej. – Dzisiaj jest nas tu czworo, ale w zbiórkę mikołajkową dla tych dzieci zaangażowało się znacznie więcej osób z naszego harcerstwa. Jesteśmy tu po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni – dodał Łukasz.

Poza zbiórką harcerze wnieśli świąteczną atmosferę śpiewając kolędy wraz z grającym na gitarze Adamem Niklewiczem. Pomocni w udekorowaniu oddziału okazali się studenci III roku pielęgniarstwa Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Jedna ze studentek przygotowała ponadto przepiękny tort, a słodkie pierniczki upiekła Magdalena Kowalska. Jednak największe słowa uznania należą się organizatorce i pomysłodawczyni akcji. Pielęgniarce, która w jeleniogórskim szpitalu prowadzi okolicznościowe imprezy od lat. To dzięki wielkiemu sercu i oddaniu Anny Sinicy mali pacjenci w świątecznych dniach czują się wyjątkowo i zapominają o chorobie, bo zabawa jest dla nich najlepszym lekarstwem.

- To piękna inicjatywa i miły gest, który z pewnością wnosi troszkę radości w tym trudnym czasie dla dzieci i rodziców – mówił Paweł Zielewski, tata 13-miesięcznego Marcelka, który z chorym oczkiem trafił do jeleniogórskiego szpitala z Bogatyni.

Podczas imprezy nieprzerwanie śmiała się 16-miesięczna Alicja, która siedziała na kolanach cioci Kasi. – To bardzo potrzebna impreza, bo jak wiemy, w szpitalu nie leżą zdrowe dzieci i ta odskocznia, radość i uśmiech są im tu szczególnie potrzebne – mówiła jeleniogórzanka Kasia.

Fundatorami prezentów oraz słodkiego poczęstunku dla wszystkich małych pacjentów szpitala byli: Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym WCSKJ, Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Karkonoski z przewodnikiem ze studentem II roku pielęgniarstwa KPSW Łukaszem Ododziej na czele, Nadleśnictwo Szklarska Poręba –nadleśniczy Zyta Bałazy, Sklep Wyspa Szkrabów – Galeria Nowy Rynek Jelenia Góra (sieć franczyznowa sklepów z zabawkami), Sklep 3 Kiwi Jelenia Góra, cukiernie: „Żaneta” Jan Kowalski, Mrugała Jelenia Góra, Kleinowscy Kowary, studenci II i III roku pielęgniarstwa Wydziału Przyrodniczo-Technicznego KPSW Jelenia Góra, Gimnazjum nr 4 Jelenia Góra oraz osoby prywatne: Krystyna Szopińska, Grzegorz Dębski, Grzegorz i Tomasz Sinica, Katarzyna Płandowska, Tomasz Tuzel, Agnieszka Pater, Damian Sekuła, Magdalena Kowalska, Artur Dzieciątkowski, Barbara Zawadzka, Jagoda Krusz, Joanna M-K, Janina Kowalska, Marta Zając, Paulina i Dominika Kowalska i Łukasz Ododziej.

W tym roku na oddziale dziecięcym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej pojawili się również pracownicy jeleniogórskiego Tesco, przebrani za bajkowe postacie, którzy rozdali dzieciom przygotowane przez siebie prezenty. - Był to pomysł naszych pracowników, którzy postanowili zrobić coś miłego w Mikołajki – mówi Ryszard Łasek, kierownik obsługi Klienta Tesco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group