Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6862
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Przyszłościowe inwestycje w Karkonoszach

Niedziela, 17 kwietnia 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:26
Autor: Agrafka
Podczas ostatniego posiedzenia Rady Naukowej Karkonoskiego Parku Narodowego omówiono projekt rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie ustanowienia planu ochrony dla KPN.

Celem spotkania było wskazanie obszarów i miejsc udostępnianych dla celów naukowych, edukacyjnych, turystycznych, rekreacyjnych, sportowych, określenie sposobów ich udostępniania oraz zakresu rozbudowy i modernizacji infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej, a także sportowej. Realizacja zaplanowanych przedsięwzięć będzie możliwa pod warunkiem uzyskania zgody i decyzji wynikających z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa.

W planie przebudowy znalazły się takie miejsca jak kolej linowa „Zbyszek” prowadząca na Kopę, wyciąg narciarski „Jan”, „Euro” oraz „Grosik”. Do nartostrady „Liczyrzepa” i dolnej stacji wyciągu „Euro” ma być wykonany dojazd oraz korekta łączników między nartostradą „Jan” i „Liczyrzepa”. Wyciąg „Euro” ma zostać przedłużony, a nartostrada „Jan” i Liczyrzepa” mają być poszerzone w niektórych odcinkach. Prawdopodobnie korekty „doczeka” się także dolny odcinek dojazdu do nartostrady „Złotówka”.

Narciarze lubiący szusować na Kopie będą mogli korzystać z nowego dojazdu do dolnej stacji linowej właśnie na Kopę. W planach jest także połączenie kolei linowej i nartostrady z Białego Jaru z koleją liniową i nartostradą również na Kopę. Wykony ma zostać system sztucznego dośnieżania: nartostrady „Jan”, łącznika od dolnej części nartostrady „Jan” do nartostrady „Liczyrzepa” oraz nartostrady „Złotówka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group