Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8644
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przyszłość z wosku przez dziurkę od klucza

Sobota, 1 grudnia 2007, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: rylit
Jelenia Góra: Przyszłość z wosku przez dziurkę od klucza
Fot. rylit
Najmłodsi wróżyli i bawili się w wieczór andrzejkowy w Miejskim Domu Kultury Muflon w Sobieszowie. Ostatnie dni rozrywki przed Adwentem mijają spokojnie.

W piątek, w dniu św. Andrzeja sala Muflona stała się centrum balu, na którym bawili się najmłodsi jeleniogórzanie. Były nie tylko tańce w rytmach popularnych. Uczestnicy, zgodnie z andrzejkowymi zwyczajami, zapragnęli uchylić rąbka tajemnicy przyszłości i postanowili ją wywróżyć. Wróżby stawiane w ten szczególny wieczór mają dużą moc sprawczą.

Nie obyło się bez lania wosku przez ucho od klucza i oglądania cieni wylanych kształtów na ścianie. Podobno w rzucanym cieniu można się dopatrzyć się tego, co niedługo przyniesie nam los. Było też wróżenie z kart i przepowiadanie najbliższej przyszłości z wylosowanych drobnych przedmiotów, a ustawianie butów jeden za drugim w kierunku drzwi miało przepowiedzieć rychły ożenek tej osobie, której but dotarł pierwszy do drzwi.

Spóźnione zabawy andrzejkowe będą odbywać się jeszcze w sobotę, a od niedzieli – Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group