Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przylecieli anieli do „Muflona”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 10 grudnia 2009, 9:03
Aktualizacja: 9:04
Autor: rylit
Fot. rylit
Anioły pod sufitem, anioły na ścianach, nisko przy podłodze. Jedne ze skrzydłami, inne przybierające postacie świętych a jeszcze inne podobne do zwykłych ludzi. „ Anioły są wśród nas” to tytuł najnowszej wystawy rzeźb Piotra Jagielskiego, którą od wczoraj można oglądać w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Piotr Jagielski to kolejny artysta ze środowiska lokalnego, których – jak podkreślała na wczorajszym otwarciu wystawy dyrektorka „Muflona” Aleksandra Jarocińska – placówka postanowiła promować.

Piotr Jagielski urodzony w Jeleniej Górze, od młodzieńczych lat przejawiał zainteresowaniem rzeźbą i malarstwem. Swoją wiedzę w tym kierunku zdobywał w Szkole Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Jako dorosły już artysta pogłębiał ją uczestnicząc w wielu plenerach krajowych i zagranicznych. Ważnym etapem w jego życiu była jego znajomość i siedmioletnia współpraca z artystą plastykiem Dariuszem Milińskim w grupie teatralnej Pławna 9.

Rzeźbiarz powrócił do rodzinnego Sobieszowa i rozpoczął samodzielną twórczość, jednak w jego rzeźbach widać wyraźny wpływ przeszłości. Oczywiście nie chodzi tu o naśladownictwo ale o czerpanie od innych tego co najlepsze.

– Jestem dumna z takich absolwentów – powiedziała dyrektor ZSRA Małgorzata Kasztelan, która zaprosiła Piotra Jagielskiego do współpracy ze szkołą na płaszczyźnie artystycznej.

Sam autor, bardzo skromny człowiek, podziękował wszystkim gościom za przybycie, dyrekcji „Muflona” za wystawę. Stwierdził że rzeźbiąc i malując łączy pasję z pracą. O wartości jego twórczości niech świadczy fakt, że wiele z wystawionych rzeźb zostało zakupionych a ich nabywcy będą mogli je odebrać po zakończeniu wystawy.

Rozpoczęcie wystawy uświetnił swoim występem zespól folklorystyczny z Piechowic „Szklarki”. Ekspozycję można oglądać w galerii do dnia 12 stycznia przyszłego roku. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Obserwator 10-12-2009 12:20
Coś bardzo w tych aniołach widać "ducha" Milińskiego. Bardzo płynna i umowna jest granica miedzy naśladownictwem a czerpaniem wzorów. Poza tym fajna wystawa i fajne rzeźby.
*piipi* 10-12-2009 15:10
~Męzczyzna-Aniołek wygląda ..*trochę podejrzanie ! ~Hi,..bardziej pasuje *mu *fajny ptaszek ( ..nawet,ten na głowie)
~muflon 10-12-2009 20:19
Zdjęcie nr 10 usunąć panią z tego zdjęcia
~ALICJAM_78 11-12-2009 7:05
Do Obserwatora: ja też pomyślałam o "duchu" Milińskiego.Kiedy zobaczyłam artykuł, pomyślałam:"Czyżby Miliński wziął się za rzeźbienie aniołów"?Ta sama maniera.Masz rację,cienka jest granica między naśladownictwem i czerpaniem wzorów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group