Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6552
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przylecieli anieli do „Muflona”

Czwartek, 10 grudnia 2009, 9:03
Aktualizacja: 9:04
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Przylecieli anieli do „Muflona”
Fot. rylit
Anioły pod sufitem, anioły na ścianach, nisko przy podłodze. Jedne ze skrzydłami, inne przybierające postacie świętych a jeszcze inne podobne do zwykłych ludzi. „ Anioły są wśród nas” to tytuł najnowszej wystawy rzeźb Piotra Jagielskiego, którą od wczoraj można oglądać w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Piotr Jagielski to kolejny artysta ze środowiska lokalnego, których – jak podkreślała na wczorajszym otwarciu wystawy dyrektorka „Muflona” Aleksandra Jarocińska – placówka postanowiła promować.

Piotr Jagielski urodzony w Jeleniej Górze, od młodzieńczych lat przejawiał zainteresowaniem rzeźbą i malarstwem. Swoją wiedzę w tym kierunku zdobywał w Szkole Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Jako dorosły już artysta pogłębiał ją uczestnicząc w wielu plenerach krajowych i zagranicznych. Ważnym etapem w jego życiu była jego znajomość i siedmioletnia współpraca z artystą plastykiem Dariuszem Milińskim w grupie teatralnej Pławna 9.

Rzeźbiarz powrócił do rodzinnego Sobieszowa i rozpoczął samodzielną twórczość, jednak w jego rzeźbach widać wyraźny wpływ przeszłości. Oczywiście nie chodzi tu o naśladownictwo ale o czerpanie od innych tego co najlepsze.

– Jestem dumna z takich absolwentów – powiedziała dyrektor ZSRA Małgorzata Kasztelan, która zaprosiła Piotra Jagielskiego do współpracy ze szkołą na płaszczyźnie artystycznej.

Sam autor, bardzo skromny człowiek, podziękował wszystkim gościom za przybycie, dyrekcji „Muflona” za wystawę. Stwierdził że rzeźbiąc i malując łączy pasję z pracą. O wartości jego twórczości niech świadczy fakt, że wiele z wystawionych rzeźb zostało zakupionych a ich nabywcy będą mogli je odebrać po zakończeniu wystawy.

Rozpoczęcie wystawy uświetnił swoim występem zespól folklorystyczny z Piechowic „Szklarki”. Ekspozycję można oglądać w galerii do dnia 12 stycznia przyszłego roku. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group