Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 6910
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przylecieli anieli do centrum Jeleniej Góry

Poniedziałek, 5 grudnia 2011, 8:04
Aktualizacja: Wtorek, 6 grudnia 2011, 8:05
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Przylecieli anieli do centrum Jeleniej Góry
Fot. Petr
Integracyjne gry i zabawy, warsztat artystyczny, licytacja charytatywna rzeźb aniołów oraz prac malarskich – oto co odbyło się wczoraj w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ulicy Bankowej, w którym hucznie obchodzono Dzień Anioła.

Dzień Anioła. Anielskie mikołajki w centrum miasta – tak właśnie brzmiał pełny tytuł imprezy zorganizowanej wczoraj w JCK specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta i ich rodzicach. Projektu, którego ideą była nie tylko dobra zabawa, lecz także refleksja na temat potrzeby niesienia pomocy innym, i którego cel był naprawdę szczytny.

– Imprezę zorganizowaliśmy jako coś w rodzaju konkurencji dla tradycyjnych mikołajek. Skąd nazwa Dzień Anioła? Ano stąd, że chcieliśmy uzmysłowić dzieciom i przypomnieć dorosłym, czym są anioły. Zarówno te biblijne jak i spotykane na co dzień – ukryte pod postaciami ludzi dobrej woli, którzy za cel obrali sobie nieść pomoc innym – mówiła nam Natalia Zatka z JCK.

I dodała: – Wydarzeniu towarzyszył szereg „anielskich uczynków” jak rozdawanie oświadczeń woli, zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka Dąbrówka, spotkanie z anielskim wysłannikiem niebios itp. Jestem niezmiernie zadowolona, albowiem dzieci bawiły się bardzo dobrze a przy tym myślę, że sporo z tej zabawy wyniosły.

Najmłodsi byli zadowoleni. Uśmiechu nie zabrakło też na twarzach rodziców, którzy wespół z organizatorami czuwali wczoraj nad swoimi pociechami. Po zakończeniu integracyjnych gier i zabaw (w tym także z udziałem psów terapeutycznych), warsztatu artystycznego oraz wykładów o aniołach – w klubie Kwadrat w budynku JCK miała miejsce aukcja charytatywna.

– Wystawiliśmy na sprzedaż prace lokalnych aniołów sztuki: Beaty Makutynowicz, Agnieszki Romanowskiej, Dariusza Milińskiego, Marii Maczkowskiej, Piotra Micka oraz Marii Szubart, z których dochód zostanie przeznaczony w całości dla Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. Sprzedaliśmy prawie wszystko, super! – podsumowuje Natalia Zatka. Licytację prowadził Andrzej Marchowski. Oczywiście w anielskim wcieleniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group