Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8333
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przyjaciele wspominali Tadeusza Siwka

Wtorek, 7 listopada 2017, 9:28
Aktualizacja: Środa, 8 listopada 2017, 8:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Przyjaciele wspominali Tadeusza Siwka
Fot. WAC
Rodzina, przyjaciele oraz miłośnicy jego talentu spotkali się na wieczorze poświęconym pamięci Tadeusza Siwka: pt. „Dziś, gdy Ciebie nam brak”, który odbył się 6 listopada w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Wiersze bohatera wieczoru, pełne refleksji nad czasem i przemijaniem recytowała aktorka Teatru Maska Honorata Magdeczko – Capote. Piosenki z jego tekstami zaśpiewali: Maryla Nowak, Grażyna Kołtowska i Waldemar Korczyński. Akompaniował im przyjaciel T. Siwka, kompozytor muzyki do jego piosenek Janisław Hiller. Z nagrań archiwalnych zaśpiewał i przemówił również sam Tadeusz Siwek. Poza artystami na scenie pojawili się też syn T. Siwka, Tomasz oraz znany jeleniogórski chirurg Kazimierz Pichlak, który przeczytał okolicznościowy wiersz poświęcony zmarłemu. Wszyscy podkreślali olbrzymią zdolność T. Siwka do zjednywania sobie ludzi i do wydobywania z nich dobrych cech. Wspominali też jego poczucie humoru.

Tadeusz Siwek, który odszedł 26 grudnia 2016 r. był wieloletnim redaktorem naczelnym Telewizji Dami i biuletynu „Niepełnosprawni. Tu i Teraz” wydawanego przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Przez lata realizował wiele popularnych cyklów telewizyjnych m.in. „Zamki i pałace czesko-polskiego pogranicza”, „Duchy Dolnośląskie” czy „Miejsca na Mapie Dolnego Śląska”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group