Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2696
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przyjaciele wspominali Tadeusza Siwka

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 listopada 2017, 9:28
Aktualizacja: Środa, 8 listopada 2017, 8:00
Autor: WAC
Fot. WAC
Rodzina, przyjaciele oraz miłośnicy jego talentu spotkali się na wieczorze poświęconym pamięci Tadeusza Siwka: pt. „Dziś, gdy Ciebie nam brak”, który odbył się 6 listopada w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Wiersze bohatera wieczoru, pełne refleksji nad czasem i przemijaniem recytowała aktorka Teatru Maska Honorata Magdeczko – Capote. Piosenki z jego tekstami zaśpiewali: Maryla Nowak, Grażyna Kołtowska i Waldemar Korczyński. Akompaniował im przyjaciel T. Siwka, kompozytor muzyki do jego piosenek Janisław Hiller. Z nagrań archiwalnych zaśpiewał i przemówił również sam Tadeusz Siwek. Poza artystami na scenie pojawili się też syn T. Siwka, Tomasz oraz znany jeleniogórski chirurg Kazimierz Pichlak, który przeczytał okolicznościowy wiersz poświęcony zmarłemu. Wszyscy podkreślali olbrzymią zdolność T. Siwka do zjednywania sobie ludzi i do wydobywania z nich dobrych cech. Wspominali też jego poczucie humoru.

Tadeusz Siwek, który odszedł 26 grudnia 2016 r. był wieloletnim redaktorem naczelnym Telewizji Dami i biuletynu „Niepełnosprawni. Tu i Teraz” wydawanego przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Przez lata realizował wiele popularnych cyklów telewizyjnych m.in. „Zamki i pałace czesko-polskiego pogranicza”, „Duchy Dolnośląskie” czy „Miejsca na Mapie Dolnego Śląska”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jewka 7-11-2017 15:28
Trochę go znałam z fampowskich (łeba) wczasów.Organizował fajne wieczorne imprezy.Z szacunkiem....
~Cyngiel 7-11-2017 22:09
Tadek był dobry. Nie znałem osobiście, ale lubiłem gościa!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group