Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7622
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przygotowania DRS do wyborów

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 lipca 2017, 8:34
Aktualizacja: Piątek, 7 lipca 2017, 7:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dolnośląski Ruch Samorządowy jest w trakcie przygotowywania programu, z którym pójdzie do wyborów samorządowych, które zaplanowano na jesień przyszłego roku. Wczoraj (5.07) w Pałacu Paulinum odbyła się konferencja prasowa z udziałem czołowych samorządowców Ruchu.

Szefem ugrupowania jest Cezary Przybylski – aktualnie marszałek województwa dolnośląskiego, który wystąpił przed dziennikarzami razem z pełnomocnikiem programowym DRS – Markiem Obrębalskim.

Lokalni politycy przekonują, że nie czas na rozmowy o kandydatach na poszczególne funkcje w samorządach, tylko skupiają się na tworzeniu programu. - Będzie on budowy w formule społecznej partycypacji – będziemy się zgłaszać do poszczególnych środowisk z prośbami o eksponowanie swoich potrzeb i w oparciu o te sygnały zbudujemy program realny – powiedział Marek Obrębalski, były prezydent Jeleniej Góry (w latach 2006-2010). Obietnice wyborcze mają odpowiadać na cztery pytania: Co? Gdzie? Kiedy? Za co? Dzięki temu mają być realną propozycją, a nie tylko hasłami na potrzeby kampanii wyborczej.

- Przede wszystkim chcemy zwiększyć dostępność komunikacyjną subregionu jeleniogórskiego (drogową i kolejową) – mówił M. Obrębalski, radny Sejmiku Dolnośląskiego, który za konieczność uważa m.in. potrzebę przejęcia przez UMWD niektórych linii kolejowych oraz lobbowanie na rzecz budowy drogowego łącznika Jeleniej Góry z Bolkowem.

Samorządowcy byli już we Wrocławiu i Legnicy, a po Jeleniej Górze mają zawitać do Wałbrzycha. Cezary Przybylski przekonuje, że nie ma takiej możliwości, aby poparli w wyborach na prezydenta stolicy Karkonoszy obecnego włodarza Marcina Zawiłę. - Na pewno będziemy mieli swojego kandydata. Trudno wyobrazić sobie możliwość współpracy widząc, co się dzieje w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry – powiedział C. Przybylski. - Wiele osób nie chce głosować na partie, my jesteśmy alternatywą – przekonuje przedsatawiciel DRS – ugrupowania, które tworzą w większości osoby z partyjną przeszłością. - Głównym powodem odejścia z partii było to, że centrala czy szef „wiedział lepiej” co potrzebne jest w Miliczu, Bolesławcu, Lwówku Śląskim czy innych miastach – przekonuje Cezary Przybylski.

Po przerwie wakacyjnej w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry ma powstać klub radnych DRS, w którym zasiądą Leszek Wrotniewski, Piotr Miedziński i Alicja Szklarska. Samorządowcy liczą również, że ich szeregi zasili Miłosz Kamiński, który w radzie zastąpi Piotra Iwańca. - Miłosz startował z naszych list, znamy się, więc nie potrzebujemy wielkich negocjacji. Jak zostanie radnym, to będzie krótka piłka „tak albo nie” - powiedział Leszek Wrotniewski, który podczas ostatniej przed wakacjami sesji, został odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej. Jak przyznaje, marzy mu się szeroka koalicja w wyborach samorządowych przeciwko „dotychczasowemu pomysłowi na funkcjonowanie miasta”, ale nie odpowiedział na pytanie, czy ramię w ramię w PiS-em.

Z kolei w Radzie Powiatu Jeleniogórskiego DRS reprezentuje Rafał Mazur, który zapowiada, że tam również po przerwie wakacyjnej może powstać nowy klub radnych. - Trwają rozmowy z poszczególnymi radnymi i jest duże prawdopodobieństwo, że na sesji 28 września zostanie zaprezentowany nowy klub Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego. Będziemy chcieli się skupić na działalności na rzecz społeczności powiatu, niż brać udział w kabarecie, który mamy okazję oglądać przez ostatni rok – wyznał Rafał Mazur z Piechowic, który podtrzymuje, że zarząd powiatu powinien honorowo w całości ustąpić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~kk 6-07-2017 9:28
Super inicjatywa. Tak trzymać
~jeleniogórzanin2 6-07-2017 9:49
Fajna inicjatywa. Myślę że czas aby naszymi wspólnotami samorządowymi nie rządziły partie polityczne, których siedziby są w Warszawie, tylko właśnie takie ruchy samorządowe.
~o rety 6-07-2017 10:04
orły nieloty wystartowały
~Gabi 6-07-2017 10:42
Ruchy samorządowe powiązane z partiami ! Kogo wy chcecie dalej oszukiwać !
rymcycymcy 6-07-2017 11:17
....Tera pora na DRESY ! :) ...a w sumie Obrebalski to spoko gość, lubi czasem pójść po bandzie :)
~Tosia 11 6-07-2017 12:41
Szkoda, że samorządy często opierają się na partiach politycznych
~analityk 6-07-2017 13:08
Nowy ruch, nowe ugrupowanie, nowy szyld z nową nazwą, a nawet nowe obietnice wyborcze oparte na nowych zasadach. Nawet nowy klub radnych. Idzie nowe. Cudnie! Szkoda tylko że postacie, które przewijały się na lokalnej scenie politycznej przez ostatnie lata (wiele lat), w różnych odsłonach - będą te same. Ale luzik Panowie i Panie, na pewno znajdą się tacy, "którzy to kupią". Jak zwykle.
~ 6-07-2017 13:15
Przecież to są ludzie dawnego PZPR i byli działacze SLD i PO. Won od koryta pieruńska pasożytnicza hołoto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
~pff 6-07-2017 14:20
Matko... przy takich konkurentach Kaczyński niebawem obsadzi stanowiska wszystkich sołtysów, trójek klasowych i prezesów wspólnot mieszkaniowych swoimi szczerbatymi śmierdzielami...Obrębalski, no nie mogę :D Wyklęty powstań ludu ziemi :D
~manewrowy 6-07-2017 14:28
Kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że jest tam Marek Obrębalski, od razu odechciało nam się wszelkich ruchów samorządowych.
~urzędniczka 6-07-2017 14:31
Niech Marek Obrębalski wygłosi wykład o stylu sprawowania władzy, gdy był prezydentem Jeleniej Góry...
~jg 6-07-2017 15:33
POPAPRAŃCY z ratuszowego koryta już zaczęli kwiczeć. I tyle w temacie.
~do : pff 6-07-2017 15:39
Zobaczyłem kilka d...lnych emotkonów i bingo - pff . I jak zwykle rzyg. Treść nieważna - rzyg k...na na temat przeciwników : Kaczyński obsadzi ...swoimi szczerbatymi śmierdzielami... Inteligentny rzekomo i oczytany k...n, który obraża bez potrzeby. k...n, który chyba nie wie, bo k...n, że w ten sposób odhumanizowywali Żydów hitlerowscy naziści . Ale to jest k...n, który pewnie w swoim k...niżmie uważa, że on nie dzieli, bo PiS dzieli ludzi, on, k...n pff, mówi językiem Tuska, czyli miłości a Kaczyński nienawiści . pff, to menel, chcący błyszczeć światowością, kolega ideowy Tuska, Sikorskiego , Michnika i LIsa . Ale : pff to zakompleksiony prostak i idiota i dlatego potrafi tylko obrażać innych. Bo to ZAKOMPLEKSIONY PROSTAK I KOMPLETNY IDIOTA. PS. Nie odpowiadaj, żryj gruz !
~do : pff 6-07-2017 15:52
pff, stwierdzam u ciebie jakąś obsesję na punkcie smrodu. Czyżby ci wszyscy mówili, że śmierdzisz ? To się umyj ! Bo jak się skropisz tylko np. dezodorantem o zapachu cedru czy drzewa sandałowego, to dalej będziesz śmierdział , jak g...wno ... w... lesie !
~awd 6-07-2017 15:54
Zawodowi polityce z buziami pełnymi frazesów :)
~popieram 6-07-2017 15:57
Popieram tych którzy jadą po d...lnym pff
~pff 6-07-2017 16:16
Zobaczyłem las wykrzykników, liter-ofiar caps locka i tradycyjny, powtórny wylew goryczy paranoika, ktory nigdy nie potrafi się wysłowić w jednym poście i..tadam :D There is! Skropić dezodorantem, yhy...Klawisze klawiatury pewnie naduszasz, a na samochody mówisz taksówki tetryku :D Coś na temat masz ? Jak nie, to turlaj dropsa. Znalazła się dama do towarzystwaz patrzcie go, pan dyskutant :D Nie widziała d..pa słońca :D
~do : pff 6-07-2017 17:02
pff, aleś ty k...n. WOW ! ŁOŁ ! Wracaj w to swoje p..zdu i żryj gruz, że tak twoim d...lnym językiem a twoimi d...lnymi okrzykamoi i emotikonami , żałosny k...nie zakończę .Buhahahahahahahahaaahaha :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D PS. Śmierdzisz w tym lesie, aż drzewa umierają stojąc, obrońco kornika !
~pff 6-07-2017 17:20
Starość takiej nikomu niepotrzebnej k..wy jak ty musi być przerażająca vectruś , dobrze, że mi to nie grozi :)
~do : pff 6-07-2017 17:41
pff = k...n do potęgi " n ", przy " n " zdążającym żwawo do nieskończoności. pff, ty męska wagino nie żyjesz . ty tylko wegetujesz bezmyślnie , żyjący przewodzie pokarmowo- wydalniczy.
~pff 6-07-2017 18:14
Nawet obrazić nie potrafisz nieuku :) Nie ma czegoś takiego jak "przewód wydalniczy" anatomie od siedmiu boleści :) Btw- "przewód pokarmowy" też ci się po..dolił z "układem", którego element stanowi :D Jedyny pożytek z całej sytuacji taki, że zaraz pokłusujesz na wiki, zeby się dokształcić, zawsze coś, ale straconych na p..rdzeniu w wersalkę lat nie nadrobisz powierzchownym sprawdzaniem haseł :) Stało się :D
~do : pff 6-07-2017 18:33
Dobra k...nie , sprawdziłeś na wiki. To takiś domyślny ? Dobrze , żyjący przewodzie pokarmowy , szczególnie w końcowych odcinkach - wydalniczych . Czy to coś zmienia tiulu i d,,,op ? A co ty k...nie demonstrujesz za " wiedzę" ? Że d...lu obrażasz i znasz emotikony, które stosujesz od czapy na niewłaściwym forum. Takiś " ucony", skory do poprawiania tylko i ocenianie p..rdół, czy ktoś krótko czy długo pisze ? ty to idioto - purysto językowy napisałeś : 05-07-2017 11:42 | ~do : pff | [usuńcie ten wpis] *.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70) 04-07-2017 15:53 | ~pff | 176.*.22.253 (176.*.22.253) Vectruś ? :D Odmienne poglądy i propaganda niepowodują u mnie ... ty , k...nie , " intelektualisto " od bredni i przecinków ? Kończę idioto, bo czasu mi na ciebie szkoda .
~Bezdomny 6-07-2017 18:44
Czy ten naród zwariował?Tak głupich i kretyńskich komentarzy można się spodziewać u ludzi z psychiatryka.
~Ahoj 6-07-2017 18:59
Leszek Wrotniewski wychadzał korytarze w Nowoczesnej PiS a teraz został niezależnym samorzadowcem. Niezłe jaja. Do tego "bezpartyjny" Piotr Miedzinski i równie czysty jak dziewica Hubert Papaj. Prezydent Obrębalski widać zapomniał jak go to towarzystwo wiozło na margines kiedy był w PO? .
~Pi 6-07-2017 19:09
"Nowa"? inicjatywa starych wyjadaczy ...
~smiechnasali 6-07-2017 19:46
Panowie jacy z Was niezależni samorządowcy. Wszyscy pochodzicie z ugrupowań partyjnych - w przypadku Panów Obrębalskiego, Miedzińskiego, Papaja, Wrotniewskiego, Mazura, Przybylskiego z PO. Mieliście już swój czas i swoje koryta, choć część nadal je ma. Teraz pod szyldem niezależnego ugrupowania chcecie nadal utrzymać swoje stołki. Zajmijcie się wreszcie normalną pracą. Kiedy udawało się w PO to byliście w PO, kiedy przestało się udawać stworzyliście ugrupowanie po to aby utrzymać status quo. Ile jeszcze razy będziecie zmieniać szyldy? Ile jeszcze razy będziecie udawać niezależnych?
~pff 6-07-2017 21:00
A kolejnych wpadek nie zatuszujesz cytowaniem moich literówek p..bany głąbie. Nie mierz swoją miarą, normalni ludzie posiadają minimum tzw. wiedzy ogólnej, a w Wiki sprawdzają tytuły bootlegów ulubionych wykonawców. Tym sie roznimy :) Ja pewne rzeczy wiem, ty sie o nich dowiadujesz.Powinieneś mi ze szlochem dziękować ku..siarzu zamiast sie ciskać.Niewdzięczny gnojek. Przestanę ci odpisywać i znowu pozostaną ci "dialogi" ze starą na tak zaangażowane tematy, jak "co na obiad" , "przełącz na dwójkę" i "zobacz, co mi tam na plecach wyskoczyło".Tak więc nądź grzeczny uju .
~do : pff 6-07-2017 21:12
pff = k...n.
~kkwd 6-07-2017 21:16
ten pff ma chyba coś z garami
~pitlhaschkho 6-07-2017 21:19
Kolejne zestawienie ludzi PO i tak przez 20 - lecia .....
~Ser 6-07-2017 22:00
Barany wracaja
~t-tryk 6-07-2017 22:33
farbowane lisy, Obrębalskiemu dobrze było na stołku prezydenta, ale gorzej Jeleniogórzanom , szczególnie tej biedniejszej części. Mam nadzieje . że zmądrzeją do przyszłych wyborów
~p 6-07-2017 23:07
Obecnie w cenie są k...ni !!!
~Kk 6-07-2017 23:12
Co ty stetryczały łbie wygadujesz? Pamiętam jak Obrębalski był prezydentem. Dbał o biednych, były dopłaty do wody, mieszkania socjalne, wigilijne spotkania z ubogimi. Potraficie tylko pluć i szkalować.
~t-tryk 6-07-2017 23:55
Do ~p i ~Kk, jesteś jeden i bardzo się starasz . Płacą ci od sztuki ? A tak na marginesie po inwektywach , którymi sypiesz jak z rękawa widać , że jesteś jeszcze młodym człowiekiem i mało wiesz i mało pamiętasz.
~ 12-07-2017 23:01
No to, Panie Miłosz Kamiński, już bym z nimi nigdy nie zasiadł.
~Gość 23-07-2017 22:06
Ciamajdowiec Obrębalski PO powraca i jak Zawila wruci zas w łaski PO dupolizy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group