• Sobota, 16 listopada 2019
  • Godz. 22:17
  • Imieniny: Edmunda, Gertrudy, Marii
  • Czytających: 6506
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 27 lutego 2016, 8:51
Aktualizacja: Niedziela, 28 lutego 2016, 8:45
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Defik
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
W ramach akcji „Przygarnij psiaka z Jelonką.com” prezentujemy kolejne trzy niezwykłe zwierzaki z jeleniogórskiego schroniska, które szukają domu i miłości. Tym razem na lepsze życie i nową rodzinę czeka ośmioletni Czarek, 1,5–roczny Brasco i roczny Defik. Mamy też radosną wieść dla naszych Czytelników: prezentowana w minionym tygodniu Amma już znalazła nowy dom!

Opisy psów tradycyjnie przygotowała wolontariuszka schroniska Anna Kaczmarczyk.

Czarek to 8-letni mieszaniec o czarnej, krótkiej sierści. Trafił do schroniska po śmierci swojego właściciela. Jego początki w schronisku były bardzo trudne. Czarek nagle stracił wszystko i trafił do obcego miejsca. Był całkowicie wyłączony z życia, praktycznie nie było z nim kontaktu. To był smutny i trudny do zaakceptowania widok. Piękny, dojrzały pies, który stracił chęć do życia. Na szczęście czas odrobinę uleczył jego rany i Czarek odzyskał nadzieję. Można zauważyć jak szybko przywiązuje się do ludzi i wyczekuje na moment kiedy nadchodzi jego kolej na spacery. Cieszy się wtedy jak szczeniak i radośnie, w podskokach biega po trawie. W tych momentach, które są namiastką normalności pokazuje on, że jest wesołym i bardzo posłusznym psem. Takim, który potrafi obdarzać ludzi swoją przyjaźnią i oddaniem. Znalezienie nowego domu dla Czarka będzie trudne. Jest on starszym, dużym psem. Nie zwraca uwagi odwiedzających. Trzeba poświęcić mu czas, aby docenić jego wspaniały charakter. Dlatego prezentujemy go dzisiaj Państwu mając wielką nadzieję, że ktoś zdecyduje się odwiedzić go w schronisku, aby bliżej go poznać.

Brasco ma około 1,5 roku. Niestety pewną prawidłowością jest, że psy o czarnym umaszczeniu wzbudzają mniejsze zainteresowanie osób odwiedzających schronisko. W grupie tych psów znajduje się Brasco. Jest młodym, niezwykle potrzebującym wsparcia psem. Bardzo źle czuje się w schronisku, jest przygnębiony, często płacze. Obecność kolegów w boksie nie wpływa na niego mobilizująco, ale warto podkreślić, że Brasco do wszystkich odnosi się z sympatią. Jednak tylko uwaga człowieka skierowana na niego sprawia, że Brasco wychodzi ze swojej budy. Jego metamorfoza następuje wtedy w błyskawicznym tempie. Smutny i przestraszony pies przemienia się w pełnego energii, radosnego czworonoga uwielbiającego zabawy takie, jak przynoszenie piłki czy wspólne gonitwy. Brasco zawsze jednak pozostaje ułożonym i łagodnym psem, z uwagą słuchającym człowieka. Ta interakcja z ludźmi dodaje mu pewności siebie, eliminuje stres. Bez tych chwil Brasco pogrąża się w rozpaczy i nie chce walczyć o siebie. Prezentujemy go jako nasz "pilny przypadek" psa, który ogromnie potrzebuje nowego domu.

Defik to roczny, bardzo uroczy pies. Zwraca uwagę swoim wyglądem, przede wszystkim gęstą, jasną sierścią i niewielką, korpulentną sylwetką. Jest urodzonym optymistą, który swoją radością bardzo
pozytywnie wpływa na inne psy w boksie. Dla Defika wszyscy są przyjaciółmi co oznacza, że każdy kolega musi otrzymać dzienną dawkę buziaków. Przy nim trudno być smutnym, Defik angażuje wszystkich w liczne działania. Dzięki takiemu wsparciu łatwiej jest przetrwać trudny czas. A przecież i jemu - jak podejrzewamy - nie było łatwo. Defik został znaleziony w lesie, przypuszczalnie był tam przez dłuższy okres. Nie widać jednak po nim ciężkich przeżyć, on sam już chyba zapomniał o tych trudnych momentach. Wspaniale reaguje na ludzi, do wszystkich ma bezgraniczne zaufanie. Jego pozytywne nastawienie do świata to chyba najważniejsza cecha charakteru. Będzie wnosił wiele radości do nowego domu i pokaże adopcyjnej rodzinie jak można celebrować dobre chwile.

Komentarz autorki:
Wielu ludzi porusza widok psów zamkniętych w boksach schroniska. Na wielu działa również błagalne spojrzenie psiaków w obiektyw aparatu. Decydując się na adopcję, trzeba jednak pamiętać, że czworonogi, szczególnie te, które trafiły do schroniska, wiele przeszły i nie są maskotką, której można się pozbyć, kiedy nam się znudzi. Dlatego tylko świadoma adopcja tych zwierzaków ma sens. Te psiaki potrzebują bowiem miłości oraz troski, ale przede wszystkim nie zasługują na to by kolejny raz ich ktoś skrzywdził lub porzucił…
Angelika Grzywacz- Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Bil Naden 27-02-2016 9:45
Pewnie usuniecie ten komentarz, bo faktycznie psiaki są urocze, ale mam alergię na sierść więc ciekaw jestem czy tej Pani ze zdjęć nie można przygarnąć ;) Bo jeśli tak, to już jadę do Jeleniej...
~rysiek nauczyciel 27-02-2016 9:46
Lubię czasem zanucić sobie piosenkę Jana Kaczmarka "Do serca przytul psa". Powiedziałbym: do serca przytul bezdomnego człowieka!
~ 27-02-2016 11:43
8 letni piesek to tak jakby wziął starszą osobę pod dach nigdy nie zmieni nawyków wyniesionych za młodu ,szkoda piesków lecz natura robi swoje
~Reksio 27-02-2016 13:06
Przygarnalem, juz trzy przgarnalem:-) Jest wesoło... Lappi, Edi i Evo zapewniają mi szczupła sylwetkę ;-)
~ 27-02-2016 16:20
do wpisu z 11:43 - ja przygarnęłam 13nastoletniego psa, owszem ma swoje nawyki, widać po nim, że to starszy piesek, ale to raczej on musiał przystosować się do naszych zasad niż my do niego. I nie było z tym problemu. W jego oczach widać wielką wdzięczność i miłość. Nie bójcie się adopcji starszych psów, bo to bardzo przykre, jeżeli musiałyby do końca życia żyć w klatce. Oczywiście miałam opory, żeby adoptować tak starego pieska, bo trzeba się liczyć z jego szybką śmiercią, ale stwierdziłam, że nie powinnam być taką egoistką.
~ 27-02-2016 16:25
Dzieki,mam tesciowa, jest tez dobra.
~oplaz 27-02-2016 16:56
Czarek wygląda jak mój Roki którego pożegnałam 10lat temu. Kropka w kropkę. Był najwspanialszym przyjacielem. Jedyne co mogę to udostępniać i co jakiś czas wpadać z rzeczami dla psiaków. Kiedyś na pewno zabiorę jedno serduszko by dać mu swoje i dach nad głową z dozgonną miłością. Trzymaj się Czarku i nie trać nadzieji.
~paradise 27-02-2016 19:53
Gratulacje i szacun dla Jelonki i Pani Cudownej ze schroniska za akcję dla Piesków!!! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group