Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6486
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przy Kruszwickiej toną w ściekach

Środa, 4 marca 2009, 8:55
Aktualizacja: Czwartek, 5 marca 2009, 8:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przy Kruszwickiej toną w ściekach
Fot. Angela
Lokatorzy budynku przy ulicy Kruszwickiej kolejny raz przechodzą ten sam koszmar, który od lat pojawia się przy roztopach: zalewanie podwórza, piwnic i budynku przez ścieki z nieszczelnego szamba. W tym roku fekalia wlały się do piwnic na wysokość około pół metra, a obok budynku i placu zabaw pojawiło się cuchnące bajoro.

Jak mówią lokatorzy, szambo wypływa tak od około 14 lat i mimo obietnic jakie składał urząd miasta i ZGL „Południe” nikt nie chce im pomóc.
– Pisaliśmy pisma do ochrony środowiska, ZGL – u, prezydenta miasta i nic do tej pory nie zostało zrobione – mówią Władysław i Teresa Wysoccy z Kruszwickiej 1/4. Prezydent wysłał do nas dokument, w którym obiecał, że nasz budynek zostanie podłączony o kanalizacji do marca 2008 roku. Mamy marzec 2009 i kolejny raz przed dom musimy wychodzić w gumowcach, a do piwnicy nawet w kaloszach wejść się nie da.

Innym rodzinom zalało cały opał: nie mają czym palić w piecach. Nawet do kolektora ich nie podłączono. – W domu nie da się wytrzymać z tego smrodu, jak my mamy żyć? – pytają Krystyna Łazarz, Halina Klimek. – Przecież tu są dzieci, które w każdej chwili mogą wpaść do tego bajora i się utopić.

Sprawa jest o tyle skomplikowana, że właścicielem budynku jest nie tylko ZGL „Południe”, do którego należy około 58 procent budynku, ale również wspólnota złożona z ludzi, którzy wykupili mieszkania, a których nie stać na pokrycie kosztów przyłącza do miejskiej kanalizacji.

Lokatorzy na miejsce wezwali straż miejską, która zainterweniowała u dyrektora ZGL „Południe”. – Pani dyrektor zobowiązała się do wysłania na miejsce jeszcze dzisiaj wozu asenizacyjnego do wypompowania tych ścieków, jednak będzie to działanie tylko doraźne – usłyszeliśmy od strażników miejskich.

Ostatecznym rozwiązaniem problemu ZGL ma się natomiast zająć w najbliższym czasie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
184
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
17%
10-20 lat
45%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group