Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4347
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przy Kasprowicza straszy

Środa, 20 lutego 2008, 7:24
Aktualizacja: Czwartek, 21 lutego 2008, 7:15
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Przy Kasprowicza straszy
Fot. TEJO
Dawna baza pogotowia ratunkowego to melina dla okolicznych pijaków i siedlisko brudu. Placówka chce pozbyć się nieużywanego terenu, a ten stoi odłogiem i przyciąga pobliski „element” niepokojąc uczciwych mieszkańców.

O dawnym parkingu i stacji naprawczej ambulansów i innych pojazdów jeleniogórskiego pogotowia ratunkowego napisał do nas jeden z mieszkańców ulicy Kasprowicza.

– Wygląda na to, że już nikt nie pamięta o tym miejscu ani MPGK, ZGL jak i policja czy straż miejska. Nie można tam spotkać nikogo, kto jest odpowiedzialny za porządek. Jest to miejsce pełne śmieci, stare lodówki, resztki telewizorów, spuszczany olej, części samochodowe i oczywiście jest to miejsce lubiane przez pijaków. Mieści się tam nie zabezpieczony budynek, w którym narkomani robią sobie noclegownie oraz kanał dla samochodów. Obszar ten jest naprawdę niebezpieczny – pisze jeleniogórzanin.

Sprawdziliśmy: jeleniogórzanin ma rację. Rozpisywać się nie ma potrzeby, bo opis zastąpią zdjęcia. O sprawie nie zapomniała straż miejska. – Wielokrotnie patrolujemy ten teren. Należy on do pogotowia ratunkowego. W ubiegłym roku wysyłaliśmy pisma z nakazem posprzątania. Dwa razy zrobiono tam porządek – wyjaśnia mł. inspektor Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy straży miejskiej. – Teraz ponownie monitujemy pogotowie, aby wyczyściło dawną bazę – podkreśla G. Rybarczyk zapewniając, że SM będzie pilnowała tematu.

Pogotowie chce sprzedać grunt z resztkami zabudowań dawnej bazy, ale ma z tym kłopot. Okolica jest nieatrakcyjna, a ulica Kasprowicza należy do zapomnianych zakątków Jeleniej Góry. Lepiej nie pokazywać się tam po zmroku, bo może się to źle skończyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group