Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8862
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Środa, 8 lipca 2020, 8:10
Aktualizacja: Sobota, 11 lipca 2020, 10:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przy Handlówce z darmowym parkingiem
Fot. Przemek Kaczałko
Zakończyły się prace przy przebudowie ulic Kostiala oraz Kamienne Schodki. Inwestycja o wartości ponad 1,3 mln zł została w większości sfinansowana ze środków zewnętrznych.

Przedmiotem zamówienia były roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Kamienne Schodki i ulicy ks. Dominika Kostiala w Jeleniej Górze, wraz z remontem schodów kamiennych, budową parkingu oraz przebudową kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego w technologii LED. Wykonawcą jest Kółko Rolnicze Siedlęcin, które w przetargu zaoferowało cenę 1 330 313,88 zł. Termin realizacji określono na 6 grudnia 2020 r., więc udało się znacznie przed terminem.

Jest kilka miejsc, do których mamy jeszcze uwagi, ale mamy nadzieję, że wkrótce zostanie to dokończone - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. - To zadanie zostało dofinansowane ze środków unijnych i budżetu państwa, w sumie w ponad 90 procentach - dodał prezydent.

Dzięki inwestycji zmierzający m.in. do Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli czy Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 (popularna Handlówka) będą mogli parkować w cywilizowanych warunkach. Do tej pory często była to przeprawa przez błoto. Parking na ponad 50 miejsc jest darmowy, ale są plany jego powiększenia.

Jednocześnie J. Łużniak zapewnia, że okoliczny teren po byłym targowisku czeka na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, gdyż obecny przewiduje jedynie budowę galerii handlowej, a tych jest dosyć w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

49
78%
Cieszy
1
2%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
3%
Smuci
5
8%
Złości
3
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
989
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group