Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3749
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Przez Ugandę do San Juan!

Środa, 22 marca 2017, 16:05
Aktualizacja: 16:08
Autor: MDvR
Świat: Przez Ugandę do San Juan!
Fot. archiwum
Zima dobiega już powoli końca, za oknem robi się coraz cieplej i aura zaczyna sprzyjać treningom na zewnątrz. Właśnie na ten czas czekali nasi kajakarze Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki (Karkonoski Klub Kajakowy Jelenia Góra). Kajakowa para ostatnie miesiące spędziła głównie na treningu ogólnym i na ukierunkowanych ćwiczeniach przygotowujących do wejścia we właściwą część przygotowań, czyli do treningów na rzece górskiej.

Podobnie, jak w zeszłym roku kajakarze rozpoczną treningi w odwoju w Jeleniej Górze, po czym wyjadą na zgrupowania i treningi zagraniczne. W najbliższym czasie srebrna medalistka Pucharu Świata i zwycięzca Pucharu Świata z San Juan w Argentynie trenować będą na Nilu Wiktorii, w Ugandzie. Następnie po kilku dniach po powrocie z Afryki wraz z początkiem długiego majowego weekendu mistrzowie Polski wyruszą z przyjaciółmi i kursantami w treningowy Eurotrip. Podczas objazdowego obozu szkoleniowego Zosia z Tomkiem będą przygotowywać się do pierwszych zawodów w sezonie.

- Cieszymy się na samą myśl, że już z początkiem sezonu zaliczymy 2 duże wyjazdy zagraniczne. Pierwszy to treningi w Ugandzie w górnym biegu najdłuższej rzeki świata. Jest to mekka naszego sportu. Za każdym razem, kiedy wracamy nad Nil serca zaczynają nam bić szybciej. Mamy nadzieję, że czas spędzony na treningach na wielkich falach przyniesie nam dużo radości i dobrą formę. Zaraz po treningach w Afryce rozpływamy się w Europie - wyznają Zosia i Tomek.

Zimowe treningi Zosi na basenie:

Po treningach w Ugandzie i po objazdowym zgrupowaniu w Europie, Zosia i Tomek zaczną starty w imprezach międzynarodowych. Głównym celem kajakowych reprezentantów Polski jest jak najlepsze przygotowanie się do mistrzostw świata, które będą ukoronowaniem zmagań sezonu. Najważniejsze zawody w kalendarzu kajakarzy freestyle'owych odbędą się w San Juan (Argentyna)
między 28 listopada a 2 grudnia. Właśnie w tym miejscu Zosia i Tomek odnieśli w październiku sukces w zawodach Pucharu Świata pod koniec ubiegłego sezonu.

- Nie należy dzielić skóry na niedźwiedziu, bo przygotowania do mistrzostw świata, to żmudna i ciężka praca. Z drugiej strony wiemy już czego możemy się spodziewać i cieszymy się, że to właśnie tam staniemy przed szansą zdobycia tytułów mistrzów świata. Jest jeszcze dużo czasu, ale już ciężko trenujemy, by podczas najważniejszych zawodów być w wysokiej formie - dodaje Tomek Czaplicki.

Filmowe podsumowanie sezonu 2016 w wykonaniu Tomka:

W miniony weekend Zosię i Tomka można było spotkać podczas jubileuszowej edycji Kajak Jamboree – festiwalu filmów kajakowych i podróżniczych. Poza konkursem fotograficznym i filmowym w trakcie tego wydarzenia można było nacieszyć ucho opowieściami o przygodach kajakowych z różnych zakątków świata. Wśród prelegentów była również kajakowa para. Zosia z Tomkiem opowiedzieli jak zrodziła się w nich pasja do kajakarstwa oraz o jej realizowaniu w połączeniu z miłością do podróży. Pod hasłem #pokochajfreestyle zachęcali innych do poznania i spróbowania sportu, który uprawiają.

Sezon 2017 poza mistrzostwami świata stoi pod znakiem startów w serii zawodów Pucharu Europy i prestiżowych imprez na całym świecie. Trzymamy kciuki za Zosię i Tomka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group