Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6610
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Przez promocję po laury Liczyrzepy

Poniedziałek, 6 października 2008, 8:04
Aktualizacja: 15:46
Autor: Ania
REGION JELENIOGÓRSKI: Przez promocję po laury Liczyrzepy
Fot. Ania
Opłacało się działać dla dobra regionu oraz rozsławiać go w kraju i za granicą. Przekonali się o tym laureaci nagród Liczyrzepy, którzy w miniony piątek podczas 11 Karkonoskich Spotkań Turystycznych odebrali wyróżnienia. Przy okazji policjanci wręczyli Certyfikaty Bezpieczeństwa tym placówkom, które w szczególny sposób troszczą się o spokojny pobyt turystów.

– Park miniatur jest projektem mojego życia i swego rodzaju wewnętrzną satysfakcją. Chciałem zrobić coś w rodzaju machiny czasu i pokazać moją małą ojczyznę, którą kiedyś opuściłem, tak jak ją zapamiętałem – mówił Marian Piasecki, jeden z laureatów.

– W tym przedsięwzięciu kierowałem się także rozwojem turystyki, a realizując swoje marzenie nie korzystałem z żadnych dotacji, ani udogodnień prawnych. Początkowo park miał powstać w Karpaczu, ale ostatecznie stworzyłem go w Kowarach – dodał. Inwestycja jest trafiona. W tym roku Park Miniatur odwiedziło 180 tysięcy ludzi, z których wielu decyduje się na dłuższy pobyt w regionie.

Za zasługi dla turystyki odznaczono Janinę i Jerzego Sieleckich, właścicieli Schroniska Górskiego „Kamieńczyk”, fotografa Zygmunta Wawrzyńca – Trylańskiego oraz Piotra Kaczmarskiego, dziennikarza Radia Wrocław.

Goście, których do przyjazdu w Jeleniogórskie i pozostania tu na parę dni skutecznie namawiają nagrodzeni honorowymi statuetkami, nie muszą się obawiać o swoje bezpieczeństwo. A to dzięki policyjnemu programowi prewencyjnemu, który od kilku lat realizowano w Karpaczu, a w tym roku po raz pierwszy wzięły w nim udział także obiekty ze Szklarskiej Poręby.

Celem tego przedsięwzięcia jest motywowanie właścicieli, aby dbali o bezpieczeństwo na terenie obiektu i wokół niego. Zainstalowany monitoring wizyjny płoszy potencjalnych złodziei, którzy wiedzą, że lepiej się od takich miejsc trzymać z daleka. Złote Certyfikaty Bezpieczeństwa przyznano hotelom „Bornit”, „Szrenicowy Dwór” i „Las”, natomiast srebrny Certyfikat Bezpieczeństwa otrzymał szklarskoporębski KRUS.

– Jest to dla nas ogromny zaszczyt, tym bardziej, że spośród wszystkich obiektów nasz hotel jest najmłodszy – mówiła Cecylia Ochenkowska, dyrektor hotelu Szrenicowy Dwór”, który został podwójnie nagrodzony, Liczyrzepą 2008 oraz certyfikatem bezpieczeństwa.

Jedenaste Karkonoskie Spotkania Turystyczne odbyły się w sympatycznej atmosferze, której z pewnością sprzyjała okolica i okazały hotel „Barok”, w którym zorganizowano imprezę. Zebranych gości już na samym początku rozgrzał dziecięcy zespół „ Kolorowe Nutki” ze Szkoły nr 1 w Piechowicach, a po wręczeniu nagród i odznaczeń goście uczestniczyli w Biesiadzie Karkonoskiej.

Liczyrzepy 2000, czyli nagrody starosty jeleniogórskiego, przyznawano w siedmiu kategoriach. W kategorii promocja regionu nagrodzono Fundację Partnerstwo Ducha Gór. Za najefektowniejszą promocję powiatu jeleniogórskiego odznaczono Leśną Hutę ( prywatna huta szkła w Szklarskiej Porębie). Najlepszym obiektem hotelarskim w powiecie jeleniogórskim uznano Szrenicowy Dwór, a za najlepszą promocję zagraniczną powiatu jeleniogórskiego Liczyrzepę otrzymało Stowarzyszenie Bieg Piastów. Najlepszym produktem turystycznym powiatu jeleniogórskiego okrzyknięto Złoty Aurun Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Za kreatywność służącą budowaniu wizerunku gminy przyjaznej nagrodzono Wojciecha Poczynka, wójta gminy Stara Kamienica, natomiast za całokształt działalności na rzecz turystyki w powiecie jeleniogórskim Liczyrzepa trafiła w ręce Mariana Piaseckiego, właściciela Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group