Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4044
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przez pośpiech wpadł pod samochód

Wtorek, 5 stycznia 2010, 18:22
Aktualizacja: 18:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przez pośpiech wpadł pod samochód
Fot. Angela
Do groźnego potrącenia starszego mężczyzny, który wysiadł z autobusu i przebiegał przez jezdnię na drugą stronę by zdążyć na kolejny autobus doszło przy al. Wojska Polskiego nieopodal byłej siedziby pogotowia ratunkowego. Winę za zdarzenie ponosi pieszy, który ze wstrząśnieniem mózgu i innymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godzinie 17.00 na ulicy Wojska Polskiego na wysokości dwóch przystanków autobusowych znajdujących się po przeciwnej stronie drogi. Pod koła dostawczego samochodu wbiegł 75 – latek.

– Z relacji świadków, jak i kierującego wynika, że starszy mężczyzna wybiegł zza autobusu wprost na jezdnię pod prawidłowo jadący samochód marki Renault, wskutek czego doszło do potrącenia tego pieszego. Pieszy został opatrzony na miejscu przez zespół pogotowia ratunkowego i zabrany do szpitala.

Wstępnie na miejscu lekarz określił u poszkodowanego wstrząśnienie mózgu i ogólne potłuczenia. Po przyjeździe pogotowia poszkodowany był przytomny i kontaktowy. Ślady na jezdni wskazują, że kierujący podjął próbę wyhamowania przed pieszym, jednak przy takiej pogodzie, kiedy droga hamowania się wydłuża, kierujący nie miał żadnych szans - mówi młodszy asp. Kacper Krauze z jeleniogórskiej drogówki.

Mimo że w okolicy są dwa oznakowane przejścia dla pieszych, poszkodowany nie skorzystał z żadnego z nich. Z wstępnych ustaleń wynika, że chciał się przesiąść z jednego autobusu do drugiego, który właśnie stał na przystanku po przeciwnej stronie jezdni. Aby zdążyć, chciał przebiec. Skończyło się na wypadku.

Policja apeluje do pieszych, by nie ryzykowali przechodząc w miejscach nieoznakowanych. Przypomina też o noszeniu jasnych ubrań i zachowaniu szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
303
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group