Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9663
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przetarg po latach

Piątek, 10 maja 2019, 8:27
Aktualizacja: Sobota, 11 maja 2019, 10:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przetarg po latach
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Mieszkańcy, którzy głosowali na projekt budowy świetlicy w Goduszynie w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku, powoli tracili nadzieję, że władze miasta wywiążą się z obietnicy. Lata mijały i dopiero teraz pojawia się szansa na realizację zwycięskiego projektu.

Jak czytamy w ogłoszeniu przetargu, przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie świetlicy osiedlowej w Goduszynie o kubaturze 2495,00 m3. Budynek obejmować będzie wielofunkcyjną salę o pojemności do 150 osób wraz z zapleczem technicznym, sanitarnym, magazynowym oraz podręcznym zapleczem kuchennym służącym do wydawania posiłków cateringowych, wraz z pomieszczeniami dla 4-osobowej obsługi oraz strychem – antresolą, zawierającą pomieszczenia techniczno – magazynowe. Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej, murowanej na żelbetowej podmurówce słupów podpierających więźbę dachową, dach kryty płatami blachodachówki.

Inicjatorzy budowy świetlicy - Stowarzyszenie Goduszyn - mają nadzieję, że w końcu dojdzie do realizacji zadania.

Uwierzymy jak wykonawca zacznie prace. My zapłaciliśmy za projekt, zrobimy zagospodarowanie terenu wokół - na ten cel zbierane były środki podczas festynów rodzinnych - powiedział Robert Obaz ze Stowarzyszenia Goduszyn.

Obiekt ma powstać na terenie przy boisku typu orlik, czyli w miejscu, gdzie każdego roku stawiana jest scena podczas festynów. Miasto chce wydać na ten cel 500 tysięcy złotych (tyle, na ile opiewał zwycięski wniosek sprzed 3 lat, choć ceny znacznie poszły do góry). Według zamówienia opublikowanego w BIP-ie, zakończenie prac przewiduje się na 30 września 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
15%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group