Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6676
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przestrzeń wibruje mantrą. W Książnicy Karkonoskiej

Środa, 5 października 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Przestrzeń wibruje mantrą. W Książnicy Karkonoskiej
Fot. Petr
Wczoraj, 4 października 2011 w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej – Książnica Karkonoska odbyła się uroczysta inauguracja wystawy, pt.: „Tam gdzie przestrzeń wibruje mantrą” zorganizowana w ramach II Dolnośląskiego Festiwalu Kultury Buddyjskiej.

II Dolnośląski Festiwal Kultury Buddyjskiej to projekt obejmujący wykłady, filmy, konferencje naukowe, pokazy slajdów, koncerty, czytanie bajek dla dzieci, jak również wystawy takie jak „Tam gdzie przestrzeń wibruje mantrą” – której inauguracja odbyła się wczoraj w Książnicy Karkonoskiej.

– Celem wystawy jest ukazanie przez fotografie, czym jest kultura buddyjska. Przedstawienie w „pigułce” wartości akurat tej religii, jak również ludzi, którzy spotkali się z buddyzmem, po czym zdecydowali się że będą go praktykować. Ludzi mieszkających w Polsce, takich samych, jak my wszyscy. Buddystów, choć taki termin nie funkcjonuje w językach wschodnich; „ludzi wnętrza” – mówił nam Michał Drozdowski, współorganizator.

Przed inauguracją uczestników zaproszono na film pt.: „Buddyzm w świecie współczesnym”. W kolejnych dniach, w ramach projektu jeleniogórzanie będą mogli wziąć udział w wykładzie poświęconym buddyzmowi: „Czym jest natura umysłu” i czytaniu bajek buddyjskich (18 i 19 października w Książnicy Karkonoskiej). Ci wszyscy, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o piątej w skali liczebności największej religii świata, mogą skontaktować się z działającą tutaj, w Jeleniej Górze grupą medytacyjną (www.buddyzm.pl).

Organizatorem II Dolnośląskiego Festiwalu Kultury Buddyjskiej jest Fundacja Stupa House. Co ważne – projekt ten otrzymał honorowy patronat marszałka województwa dolnośląskiego i jest realizowany we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy, Międzylesiu, Świdnicy i Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group