Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10630
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przestrzeń wibruje mantrą. W Książnicy Karkonoskiej

Środa, 5 października 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Przestrzeń wibruje mantrą. W Książnicy Karkonoskiej
Fot. Petr
Wczoraj, 4 października 2011 w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej – Książnica Karkonoska odbyła się uroczysta inauguracja wystawy, pt.: „Tam gdzie przestrzeń wibruje mantrą” zorganizowana w ramach II Dolnośląskiego Festiwalu Kultury Buddyjskiej.

II Dolnośląski Festiwal Kultury Buddyjskiej to projekt obejmujący wykłady, filmy, konferencje naukowe, pokazy slajdów, koncerty, czytanie bajek dla dzieci, jak również wystawy takie jak „Tam gdzie przestrzeń wibruje mantrą” – której inauguracja odbyła się wczoraj w Książnicy Karkonoskiej.

– Celem wystawy jest ukazanie przez fotografie, czym jest kultura buddyjska. Przedstawienie w „pigułce” wartości akurat tej religii, jak również ludzi, którzy spotkali się z buddyzmem, po czym zdecydowali się że będą go praktykować. Ludzi mieszkających w Polsce, takich samych, jak my wszyscy. Buddystów, choć taki termin nie funkcjonuje w językach wschodnich; „ludzi wnętrza” – mówił nam Michał Drozdowski, współorganizator.

Przed inauguracją uczestników zaproszono na film pt.: „Buddyzm w świecie współczesnym”. W kolejnych dniach, w ramach projektu jeleniogórzanie będą mogli wziąć udział w wykładzie poświęconym buddyzmowi: „Czym jest natura umysłu” i czytaniu bajek buddyjskich (18 i 19 października w Książnicy Karkonoskiej). Ci wszyscy, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o piątej w skali liczebności największej religii świata, mogą skontaktować się z działającą tutaj, w Jeleniej Górze grupą medytacyjną (www.buddyzm.pl).

Organizatorem II Dolnośląskiego Festiwalu Kultury Buddyjskiej jest Fundacja Stupa House. Co ważne – projekt ten otrzymał honorowy patronat marszałka województwa dolnośląskiego i jest realizowany we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy, Międzylesiu, Świdnicy i Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
117
Tak
38%
Nie
48%
Ciężko powiedzieć
10%
Nie interesuję się polityką
3%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group