Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 9035
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Piątek, 7 sierpnia 2020, 7:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 10:12
Autor: WAC
Region: Przestępcza fortuna w rękach policjantów
Fot. CBŚP
Ponad 13 milionów złotych w gotówce wpadło w ręcę policjantów podczas zatrzymania na terenie województwa dolnośląskiego dziewięciu osób zamieszanych w handel pseudoefedryną wykorzystywaną do produkcji metamfetaminy.

Policjanci z zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzili kilka dni temu akcję, podczas której zatrzymali osiem osób i jedną doprowadzili z zakładu karnego. W trakcie działań na terenie województwa dolnośląskiego przeszukano kilkanaście miejsc zamieszkania i użytkowanych przez podejrzanych. Znaleziono i zabezpieczono ponad 13 milionów złotych w gotówce. Były one ukryte w jednym z mieszkań w walizkach, torbach podróżnych i pudełkach. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono także mienie ruchome należące do podejrzanych warte ponad 300 tys. zł. Wśród zabezpieczonego mienia znalazły się samochody, motocykle i biżuteria.

Rozpracowywana przez policjantów CBŚP grupa działała głównie w województwie dolnośląskim. Z ustaleń śledczych wynika, że za pośrednictwem hurtowni farmaceutycznej oraz aptek i punktów aptecznych, zdobywano leki zawierające pseudoefedrynę. Następnie członkowie grupy wyłuskiwali tabletki z blistrów i sprzedawali je jako prekursory grupom przestępczym działającym w Polsce i w Czechach. Nielegalny towar trafiał na teren niemal całego kraju oraz do Czech, gdzie była produkowana metamfetamina.

Śledztwo nadzoruje Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wewnątrzwspólnotowego obrotu prekursorami służącymi do produkcji metamfetaminy oraz prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Twoja reakcja na artykuł?

56
71%
Cieszy
12
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
3%
Smuci
2
3%
Złości
7
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
892
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group