Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10222
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przeprowadzka Centrum Kariery DWUP

Czwartek, 30 stycznia 2020, 7:03
Aktualizacja: 14:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przeprowadzka Centrum Kariery DWUP
Fot. DWUP
Blisko 4 tysiące Dolnoślązaków mogło liczyć na wsparcie doradców Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Jeleniej Górze. Mieszkańcy subregionu myśleli o zmianie pracy, bądź szukali swojej nowej ścieżki zawodowej. Tak wynika z podsumowania 12 miesięcy 2019 roku działalności Centrum Kariery w Jeleniej Górze. Od lutego jeleniogórska filia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy będzie działać w nowym miejscu – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, to jednostka Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, która pomaga w znalezieniu nowych kompetencji, wspiera mieszkańców, uczniów i pracodawców.

Nasi doradcy badają predyspozycje zawodowe, pomagają w konstruowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz wspierają w poruszaniu się po polskim rynku pracy – mówi Zuzanna Bielawska, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, której podlegają centra we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy i Jeleniej Górze.

Jak informuje rzecznik, w sumie cztery Centra Kariery w 2019 r. udzieliły pomocy ponad 20 tys. dolnoślązaków. Placówka w Jeleniej Górze – 3 954 osobom. Doradcy zawodowi oraz psycholodzy na co dzień pomagają określić predyspozycje zawodowe za pomocą testów i przeprowadzonej rozmowy. Wszyscy zainteresowani mogą również uzyskać informacje o ścieżkach kształcenia i doskonalenia zawodowego, poznać metody skutecznego poszukiwania pracy, zdobyć informacje o możliwościach pracy w kraju i za granicą, dowiedzieć się o innych instytucjach i organizacjach wspierających działania związane z poszukiwaniem pracy lub założeniem własnej firmy. A to wszystko w jednym miejscu i bezpłatnie.

Z pomocy Centrów Kariery DWUP korzystają nie tylko osoby bezrobotne, ale również te, które chcą zmienić pracę bądź grozi im jej utrata. Placówki odwiedzają również Dolnoślązacy, którzy szukają swojej dalszej drogi zawodowej i chcą zmienić kwalifikacje, bądź też decydują się na wybór szkoły. Jednostki DWUP pomagają także pracodawcom we wspieraniu rozwoju zawodowego pracowników. Porady udzielane są nie tylko na miejscu ale również w ramach poradnictwa na odległość.

Od lutego 2020 r. cała Filia DWUP w Jeleniej Górze wraz z Centrum Kariery i Wydziałem EURES będzie działać po przeprowadzce w nowym miejscu – kamienicy przy ul. 1 Maja 27, gdzie mieści się od lat Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Chcemy dalej się rozwijać i również dosłownie, być bliżej naszych klientów, dlatego przeprowadzamy się do samego centrum miasta. Przestrzenne pokoje, sale konferencyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny to kolejne atuty oprócz doskonałej lokalizacji. Będziemy sąsiadować z Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego, która wspiera przedsiębiorców. W związku z tym można powiedzieć, że w jednym miejscu nasze działalności będą się uzupełniać – dodaje wicedyrektor Z. Bielawska.

Nowy adres, te sam dane kontaktowe:
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
Filia Jelenia Góra
ul. 1 Maja 27
58-500 Jelenia Góra
II piętro
doradcy CIiPKZ – pok. 208 – 209, tel. 75 75 45 182 lub -183, -185
doradcy EURES – pok. 207 – tel. 75 75 45 184 lub -179
sekretariat/kierownik Filii – pok. 204 tel. 75 75 45 170
Więcej informacji: www.centrumkariery.dwup.pl lub www.eures.dwup.pl

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group