Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10957
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przepiękne występy młodych muzyków Yamahy

Wtorek, 18 czerwca 2013, 8:56
Aktualizacja: Środa, 19 czerwca 2013, 7:53
Autor: Org
Jelenia Góra: Przepiękne występy młodych muzyków Yamahy
Fot. Agnieszka Wojnacka, www.sonea–art.pl
Ponad 100 młodych wykonawców szkoły muzycznej Yamaha wystąpiło w ubiegłą niedzielę (16.06) w Filharmonii Dolnośląskiej przed licznie zgromadzoną publicznością, złożoną z rodziców i zaproszonych gości podczas dwóch koncertów. Fantastyczną atmosferę zapewnił m.in. czynny udział publiczności i wysoki poziom wykonawców.

Scenariusz obejmował 20 utworów, o zróżnicowanym pochodzeniu i stylistyce, dostosowanych do stopnia zaawansowania uczestników zajęć. Blok melodii tradycyjnych zawierał włoską „Barkarollę” , „Pojedziemy na łów” grane przez 5 –cio i 6-cio latki , przed którym usłyszeliśmy tradycyjny sygnał myśliwski na trąbce w wykonaniu Pawła Jurysia. Ponadto amerykański utwór „This Land Is Your Land”, czy „When The Saints Go Marching In” zagrany zgodnie z tradycją

Kolejny blok tematyczny to piosenki z list przebojów lat 70. i 90., tj.”Highway to heel” , „Hey Joe”, „Wish you were here”, „Hotel California”, “Lady In Black”, “Imagine” , “Crazy” wykonane przez gitarzystów i perkusistów, a zaśpiewanych przez Gabriela Wiłuna i Adama Lipińskiego.

Standardy jazzowe „Jesienne liście” i „Blue bossa” wykonali gitarzyści basowi oraz elektryczni.
W scenariuszu pojawiły się też utwory taneczne: „Samba lele”, „Can can”- zatańczone przez publiczność oraz finałowa „Lambada”.

Druga cześć koncertu to występ najmłodszych uczniów, którzy muzykę czują całym swoim ciałem, spontanicznie i naturalnie na nią reagują. Oprócz piosenek z programu Szkoły Muzycznej Yamaha tj. „Słoń”, „Pajacyk”, „Idziemy dziś do cyrku”, „Samolot”, czy „Jedziemy do Afryki”, wykonali na instrumentach Orffa „Marsza Mendelsona” i „Tarantelę Neapolitańską”. Ogromne brawa zdobyły czteroletnie Dźwiękoludki, które zagrały na dwie ręce „Chlebek”, „Rycerzy” z akompaniamentem trąbki, „Taniec norweski”, „ Pszczółki” i „Sielankę”. O tym, że „Wakacje już” zakomunikowały dzieci w ostatniej piosence. Wszystkie zaprezentowane utwory pochodzą z programów Szkoły Muzycznej Yamaha, która zajmuje się wczesnodziecięcą edukacją muzyczną. Smutnym akcentem było pożegnanie dotychczasowej nauczycielki programu Dźwiękoludki Dominiki Łukasiewicz, która zakończyła pracę.

- To był koncert na piątkę. Gratulacje! – mówiła po występie Małgorzata, mama jednego z uczestników. - Mój syn bardzo chętnie bierze udział w cotygodniowych zajęciach gry na keyboardzie - dodała inna mama, pani Katarzyna. - Jako rodzic bardzo się cieszę, że ma możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności i uczenia się radzenia sobie z tremą, która dopada na scenie tak wielu artystów.

Katarzyna Moskal-Kozak, właścicielka szkoły Yamaha nie kryła dumy ze swoich uczniów. - Coraz lepiej muzykują i występują, a co najważniejsze czerpią z tego ogromną radość. Taka jest idea Szkoły Muzycznej Yamaha na całym świecie – dodała organizatorka koncertu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
43
Tak
12%
Nie
88%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group