Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7036
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przekręty przy liczeniu?

Środa, 15 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 16 listopada 2006, 9:41
Autor: TEJO
Protest wyborczy do komisarza wyborczego złożyło Wspólne Miasto, które żąda ponownego przeliczenia głosów w całej Jeleniej Górze.

Jak poinformowała Sylwia Lercher, rzeczniczka sztabu WM, w jednej tylko
komisji ujawniono około 100 głosów na kandydatów stowarzyszenia, które nie
zostały uwzględnione.

Dyrektor Delegatury Biura Krajowego Komisarza Wyborczego Janina Nowakowska wyjaśniła, że protest został przekazany do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, który jest organem kompetentnym do rozstrzygnięcia całej sprawy. Ma na to 30 dni od dnia, do kiedy można protesty wyborcze zgłaszać, czyli od 26 listopada.

Jeśli protest zostanie uwzględniony, głosy zostaną przeliczone raz jeszcze. Może się wówczas zmienić skład rady miejskiej.

<b> Oświadczenie Wspólnego Miasta </b>
KWW Wspólne Miasto złożył dziś w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze wniosek o ponowne przeliczenie głosów we wszystkich Obwodowych Komisjach Wyborczych na terenie miasta Jelenia Góra w głosowaniu na Prezydenta Miasta i do Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Zdaniem komitetu, doszło do nieprawidłowości w liczeniu głosów. Przykładem jest Obwodowa Komisja Wyborcza nr 15. Dzisiaj Miejska Komisja Wyborcza w pełnym składzie i w obecności pełnomocnika wyborczego KWW Wspólne Miasto przeliczyła ponownie głosy oddane na kandydatów KWW Wspólne Miasto. Okazało się, że nie uwzględniono 169 głosów. Stąd wniosek o ponownie przeliczenie głosów we wszystkich komisjach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (105) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group