• Niedziela, 25 sierpnia 2019
  • Godz. 0:40
  • Imieniny: Józefa, Luizy, Ludwika
  • Czytających: 5299
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

“Przekręt (nie)doskonały” w listopadzie w Gołębiewskim

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 19 września 2015, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 20 września 2015, 7:44
Autor: Manu
Fot. Archiwum Teatru Capitol
14 listopada (w sobotę) o godz. 20.00 na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu zaprezentowany zostanie gościnny spektakl “Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” (“My Friend Miss Flint”) wg tekstu mistrzów gatunku – Donalda Churchilla i Petera Yeldhama w reżyserii Andrzeja Rozhina, zrealizowany przez Teatr Capitol z Warszawy. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest firma EMY.

Światowa premiera tej klasycznej komedii miała miejsce w 1984 roku w Theatre Royal Windsor i od tego czasu praktycznie nie schodzi z afisza. Wielki sukces przedstawienia zaowocował tłumaczeniem tekstu na 15 języków. Pomimo upływu czasu temat przekrętów jest wciąż aktualny. Na pierwszych stronach gazet jest coraz więcej nagłówków o aferach i malwersacjach finansowych z politykami, urzędnikami i celebrytami w rolach głównych. Podobnie jest w i w tym spektaklu.

Gdy Tom Lambert (w tej roli Rafał Cieszyński), botanik i ogrodnik, znana i lubiana osobowość telewizyjna, odbiera telefon z Urzędu Skarbowego z zapytaniem o Pannę Joannę Flint, szczerze, z pełnym przekonaniem odpowiada, że nigdy o niej nie słyszał. Jednak już w porze lunchu... była żona przekonuje go, że o Pannie Flint wie on prawie wszystko.

O wielkich przekrętach i ich “bohaterach” czytamy na pierwszych stronach gazet z oburzeniem i... zazdrością. Poszukiwanie sposobów na zwiększenie zysków może prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Jak przechytrzyć Skarbówkę? Gdzie uciec, by nie dosięgły nas macki Fiskusa? Co zrobić, by nie oddać urzędnikom swoich mniej lub bardziej ciężko zarobionych pieniędzy? Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje?

Scenografię zaprojektowała Dorota Banasik, muzykę opracował Mateusz Dębski, a kostiumy są autorstwa Doroty Roqueplo.

Obsada: Rafał Cieszyński (Tom Lambert), Joanna Moro (Sarah Davenport), Maja Bohosiewicz (Lucy Napier), Michał Pela (Albert Larkin), Dorota Chotecka (C.P. Lens) oraz Bogdan Kalus (Pan Dodds).

Ceny biletów: 70 zł, 90 zł. Rezerwacja telefoniczna: 533-509-857, e-mail: scenateatralna@gmail.com, sprzedaż online – kupbilecik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~fan sekty po 19-09-2015 21:47
o ryżym będzie,,? to zawitam ta męda się ustawiła
~Widz 19-09-2015 22:44
Ten "Przekręt (nie)doskonały" będzie można także obejrzeć w Teatrze Norwida - 12 października.
~Nie do wiary 21-09-2015 8:28
Czyżby to historia budowy hotelu Gołębiewski w Karpaczu przedstawiona szerokiej publiczności? Tak otwarcie i szczerze?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group