Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6750
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przejrzyj na oczy

Wtorek, 27 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 27 lutego 2007, 10:09
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Przejrzyj na oczy
Fot. ...
Co piąte dziecko ma wadę wzroku – wynika z podsumowania akcji Ratujmy dzieciom wzrok, finansowanej przez miasto Jelenia Góra.

W ubiegłym roku przebadano 1900 dzieci z klas pierwszych jeleniogórskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół specjalnych. Wady wzroku stwierdzono u 400.
To alarmująca liczba. Najczęstszymi wadami wzroku były: krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Co jest powodem? Na przykład uczenie się przy nieodpowiednim świetle. – Dzieci zamiast na świeżym powietrzu, spędzają coraz częściej wolny czas przy komputerze i telewizorze – podkreślają lekarze.
Lekarz badający wystawił 300 recept ma okulary. Dzieci mogą je zrealizować nieodpłatnie do końca bieżącego roku szkolnego. Pozostałym recept nie wystawiono, bo uczniowie już noszą okulary.
Akcja Ratujmy dzieciom wzrok finansowana jest przez miasto Jelenia Góra. Włączają się także sponsorzy. JZO ofiarują 600 plastikowych soczewek okularowych z powłoką antyrefleksyjną, optycy zamontują je nieodpłatnie do oprawek. Z pomocą przychodzi też Rotary Club, który sfinansuje zakup 120 oprawek, dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Pozostali muszą oprawki kupić sobie sami.
Program profilaktyki i korekcji wzroku Ratujmy wzrok dzieciom, realizowany jest od 2003 roku. Od tego czasu łącznie przebadano prawie 9 tysięcy uczniów. Ponad 1100 uczniom wystawiono recepty na okulary. Prawie 200 skierowano na badania specjalistyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group