Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 5903
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przejrzą na oczy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 18 września 2007, 15:46
Autor: Daria
Fot. Daria
Dobroczyńcy uratują najmłodszym mieszkańcom wzrok.

We wtorek po raz piąty ruszyła w Jeleniej Górze akcja „Ratujmy wzrok dzieciom”. Pomysłodawcami są Jeleniogórskie Zakłady Optyczne, Miasto Jelenia Góra oraz Rotary Club.
W tym roku, po raz pierwszy do akcji włączone zostały także dzieci w wieku przedszkolnym.

Badania w całości finansuje budżet miasta w ramach profilaktyki chorób wzroku u dzieci. Wzorem poprzednich lat, taki i w tym każde dziecko z wadą wzroku wymagającą korekcji okularowej otrzymuje za darmo od JZO sp. z o.o. plastikowe soczewki okularowe.

Ich bezpłatnego montażu dokonują optycy z Jeleniej Góry. W przypadku trudnej sytuacji materialnej rodziców, Rotary Club z Jeleniej Góry dofinansuje zakup opraw okularowych. W minionym roku przebadano prawie 2000 uczniów z jeleniogórskich szkół. W następnych miesiącach – oprócz pierwszoklasistów z gimnazjów i liceum – okuliści zawitają do przedszkoli.
Zdaniem lekarzy okulistów wykrycie wady wzroku w tak młodym wieku daje dużą szansę na całkowite wyleczenie.

Dziś wielki dzień miały przedszkolaki z Przedszkola im. Kubusia Puchatka. Dla części z nich było to pierwsze spotkanie z lekarzem okulistą.
– Pani pokazywała mi różne obrazki a ja musiałam powiedzieć, co widzę – opowiada 4-letnia Natalia. Raz tylko się pomyliłam. W nagrodę dostałam maskotkę.

– Cieszę się, że takie akcje są organizowane. To pozwoli uchronić wielu maluchów przed postępującą wadą wzroku lub groźnych chorób oczu. Taka akcja uświadamia także rodzicom jak ważne jest dbanie o wzrok dzieci już od najmłodszych lat. Program profilaktyki i korekcji wzroku to szansa również dla dzieci z uboższych rodzin rodzin. Umożliwia on im badanie dziecka w razie potrzeby także dobór soczewek i dofinansowanie do oprawek – podsumowuje akcje dyrektor placówki Teresa Herbut.

Jak poinformowała Bogumiła Zbyszyńska z Jeleniogórskich Zakładów Optycznych w szkołach akcja rozpocznie się 28 września i trafi najpierw do „ósemki” na osiedlu Zabobrze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group