Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5601
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przejęcie nielegalnych transportów

Środa, 30 grudnia 2020, 10:09
Autor: WAC
Region: Przejęcie nielegalnych transportów
Fot. KAS
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała w ostatnich dniach trzy nielegalne transporty, którymi przewożono łącznie 78 ton substancji ropopochodnej.

Pojazdy z nielegalnym ładunkiem zatrzymano na autostradzie A4 oraz na drodze krajowej A5 z Wrocławia do Poznania. Przewozy substancji ropopochodnej nie były zgłoszone w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu. Do wykrycia ropopochodnych zbiorników wykorzystano urządzenia RTG. Kierowcy ciężarówek zostali ukarani grzywną wysokości 7500 zł, a przewoźnikowi grożą kary administracyjne.

KAS przypomina, że ustawa o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi (SENT), nakłada obowiązek zgłaszania przewozu na terytorium RP niektórych towarów, do których zalicza m.in. wyroby ropopochodne, tytoń, alkohol i produkty lecznicze, a także monitorowania przewozu przy użyciu technologii GPS. Za brak zgłoszenia, nieprawidłowości w zgłoszeniu i brak włączonego urządzenia do geolokalizacji grożą wysokie kary pieniężne.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1059
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group