Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8574
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przegląd 9 i pół premiery w Norwidzie

Czwartek, 5 maja 2016, 7:44
Aktualizacja: 7:47
Autor: T–N
Jelenia Góra: Przegląd  9 i pół premiery w Norwidzie
Fot. Archiwum Teatru
To nowość. W ten sposób Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze chce przypomnieć widzom najciekawsze tytuły z ostatnich trzech lat twórczej pracy teatru, czyli za kadencji dyrektora Piotra Jędrzejasa.

Trzy lata to dwadzieścia trzy nowe spektakle (nie wszystkie są jeszcze w repertuarze), nad którymi pracowało dwudziestu czterech reżyserów oraz cała rzesza scenografów, kompozytorów, choreografów z całego kraju. Na scenach teatru pojawiły się teksty dramatopisarzy współczesnych (niektóre zostały napisane na specjalne zamówienie), ale także nieżyjących już gwiazd światowego teatru, jak na przykład Szekspir czy Witkacy.

Przegląd 9 I pół premiery zaczyna się w sobotę, 7 maja spektaklem „Mąż mojej zony” Miro Gavrana (reż. Henryk Adamek), który jest chyba największym komercyjnym sukcesem Teatru Norwida od lat (każdy, kto widział ten spektakl wie, jak ciężko zdobyć na niego bilety). Drugim spektaklem Przeglądu jest „Miedzianka” (reż. Łukasz Fijał) na podstawie reportażu Filipa Springera „Miedzianka. Historia znikania” , która premierę miała jeszcze w 2013 roku i do dziś cieszy się niesłabnącym powodzeniem na Scenie Studyjnej, a także w samej Miedziance., gdzie była prezentowana w sierpniu 2015 roku.

„Rozbity dzban” Heinricha von Kleista oraz „Każdemu Everest” Radosława Paczochy, spektakle w reżyserii Piotra Jędrzejasa, to kolejne mocne tytuły naszego repertuaru. Piątą, szóstą i siódmą premierą Przeglądu są spektakle dla dzieci i młodzieży. Spektakularna, muzyczna i pozostawiająca daleko w tyle granego od lat „Scrooga” Alicja w krainie dziwów Maliny Prześlugi na podstawie prozy Lewisa Carrolla (reż. Paweł Aigner) może z powodzeniem konkurować z produkcjami najlepszych polskich teatrów muzycznych.

„Łódeczka” Alicji Morawskiej-Rubczak to spektakl wciąż z radością przyjmowany przez najnaje i ich opiekunów, a „Wyprawa czarownic” według prozy Terry’ego Pratchetta (reż. Judyta Berłowska) to dla fanów Świata Dysku propozycja obowiązkowa! Ósmą premierą Przeglądu, a zarazem pierwszą premierą sezonu 2013/2014 będzie słynny „Don Juan” Moliera w reżyserii Michała Kotańskiego. Pod numerem dziewiątym, na końcu czerwca, znalazła się propozycja eksportowo-festiwalowa (która znalazła się w programie czwartego już festiwalu – tym razem jest to R@port w Gdyni), czyli słynny już na całą Polskę spektakl „Karskiego historia nieprawdziwa” Szymona Bogacza w reżyserii Julii Mark (spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich). Ten spektakl kończy Przegląd, jednak dzień wcześniej odbędzie się owa tajemnicza „połowa” premiery, czyli inscenizowane czytanie tekstu Hanno Reitsch „Kochamy Cię!/Nienawidzimy Cię!” Zuzanny Bućko i Szymona Bogacza. Czytanie, z muzyką na żywo i w pięknych okolicznościach przyrody, czyli w hangarze na Górze Szybowcowej właściwie zwieńczy Przegląd 9 i pół premiery, po którym zostanie nam już tylko udać się na… kolejną premierę. A ta już 1 lipca 2016 roku!

W ramach Przeglądu Istnieje możliwość zakupienia biletów na spektakle w promocyjnych cenach. Wystarczy w kasie teatru odebrać przeglądowy karnet! Więcej na temat promocji - w kasie teatru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group