Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3699
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przedwiośnie w dziurach

Piątek, 19 marca 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Przedwiośnie w dziurach
Fot. TEJO
Niemal codziennie policjanci poświadczają uszkodzenia samochodów powstałe wskutek najechania na dziurę. Urwane miski olejowe i inne szkody będą zmorą zmotoryzowanych jeszcze co najmniej przez kilka tygodni.

Trzeba mieć wyjątkowe szczęście, aby – jadąc przez miasto samochodem – choć raz nie wjechać w dziurę. Wyrw w jezdniach jest znacznie więcej niż po zimie 2009. Prowizoryczne ich załatanie wtedy, kiedy jeszcze leżał śnieg, nic nie dało. Asfalt odpadł, a dziury straszą. Na solidną naprawę nawierzchni trzeba będzie poczekać do zdecydowanego ocieplenia.

– Planujemy zacząć te prace w drugiej połowie kwietnia, kiedy średnia temperatura nie spadnie poniżej pięciu stopni Celsjusza. Wtedy będzie dostępna także masa asfaltowa w wytwórniach – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta miasta.

Magistrat zapewnia, że na łatanie dziur nie zabraknie pieniędzy, choć jeszcze nie oszacowano, jaka kwota będzie na ten cel potrzebna. Tymczasem kierowcy, którzy mają pecha i uszkodzą samochód na wyrwie, powinni przede wszystkim wezwać policję, aby funkcjonariusze poświadczyli zdarzenie. To niezbędne przy dochodzeniu zwrotu pieniędzy za naprawę od ubezpieczyciela.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group