Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2505
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkolaki w teatrze

Wtorek, 28 czerwca 2011, 9:12
Aktualizacja: 9:17
Autor: Beata Brzozowska
Jelenia Góra: Przedszkolaki  w teatrze
Fot. Magda Jakubowska
Mimo przerwy wakacyjnej, Zdrojowy Teatr Animacji uczestniczy aktywnie w programie „Sagenhafte Spurensuche pt. „Poszukiwanie legendarnych śladów”. Projekt jest realizowany wspólnie z TanzTheater Company teatru Goerlitz. Poznawanie wspólnego dziedzictwa kulturowego i poszukiwanie transgraniczności we wspólnych korzeniach – to podstawowa idea przyświecająca wspólnej pracy.

Przed tygodniem zakończyły się warsztaty w Goerlitz. Uczestniczyli w nich lalkarze z Jeleniej Góry oraz tancerze z partnerskiego teatru w Goerlitz. Wczoraj natomiast dobiegły końca warsztaty teatralne dla najmłodszych. W zajęciach brały udział cztery grupy dzieci z jeleniogórskich przedszkoli.

Podczas warsztatów poznawali najciekawsze legendy naszego regionu, a następnie we własnoręcznie zrobionej scenografii, ćwiczyli i odgrywali scenki teatralne. Czerwcowe zajęcia przedszkolaków, których tematem były najpiękniejsze karkonoskie baśnie, są wstępem do dalszych działań warsztatowych, które będą realizowane wspólnie z przedszkolakami z Goerlitz. Ich efektem ma być polsko-niemiecka prezentacja najmłodszych aktorów na scenie, którzy pod koniec przyszłego sezonu zaprezentują się w Teatrze Zdrojowym i w teatrze w Goerlitz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group