Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6695
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Przedszkolaki na start

Niedziela, 21 marca 2010, 9:27
Aktualizacja: 9:28
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Przedszkolaki na start
Fot. Organizatorzy
Dziś o godz. 11.00 na stoku Baby Lift w Szklarskiej Porębie odbędą się drugie zawody III Edycji Mistrzostw Przedszkolaków. Jest to impreza otwarta, rokrocznie organizowana przez Klub Sportowy Szrenica i Przedszkole Samorządowe nr 2. Każdy przedszkolak z całego powiatu może wziąć udział w tej świetniej zabawie pod Szrenicą.

Uczestnicy wystartują w dwóch grupach wiekowych i na czas będą zaliczali po dwa zjazdy slalomem. Zawody są typową amatorską zabawą, podczas której rodzice mogą pomagać swoim pociechom. Dopuszczalny jest zjazd z trzymaniem za rękę, na specjalnych szelkach lub biegiem przy zjeżdżającym dziecku. Zapisy na mistrzostwa odbędą się w dniu zawodów 15 minut przed startem, o godz. 11.00.

Pierwsze zawody dla przedszkolaków zorganizowano w lutym 2008 r. – Zainteresowanie przedszkoli i rodziców z roku na rok jest coraz większe. W zawodach z 10 stycznia 2010 r. startowało ponad 40 dzieci – potwierdza prezes KS Szrenica, Izabela Broś. Dwa lata temu mistrzostwa zostały włączone do Imprezy Mikołajkowej pod patronatem Radiowej Trójki. Rolę prowadzącego przyjął wówczas dziennikarz Michał Olszański.

W 2007 r. w Urzędzie Miasta Szklarska Poręba podpisano porozumienie o współpracy partnerskiej na rzecz rozwoju miasta, pod nazwą „Wspólnie dla Szklarskiej Poręby”. Od tego czasu bardzo silnie nawiązała się współpraca pomiędzy KS Szrenica a Przedszkolem Samorządowym nr 2. – Głównym celem współpracy jest propagowanie sportów zimowych i rozwijanie umiejętności jazdy na nartach już od wieku przedszkolnego – powiedziała I. Broś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group