Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7191
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Przedświąteczne warsztaty w Szklarskiej Porębie

Sobota, 10 grudnia 2016, 9:01
Aktualizacja: 23:21
Autor: Robert Czepielewski
Szklarska Poręba: Przedświąteczne warsztaty w Szklarskiej Porębie
Fot. Robert Czepielewski
Jak co roku przedświąteczne warsztaty, organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, przyciągnęły wielu mieszkańców miasta. Wczoraj (9.12) uczestnicy robili piękne wieńce, bombki czy poszewki ozdobne.

- Nasz ośrodek organizuje wiele warsztatów przez cały rok, ale te przedświąteczne mają swój specyficzny charter - mówi Anita Kaczmarska dyrektor MOKSiAL w Szklarskiej Porębie. – Wtedy przychodzą cale rodziny i po prostu w kreatywny sposób spędzają czas przed świętami, bo dla nas jako ośrodka kultury najważniejszy jest kontakt z kulturą w sposób bezpośredni, a więc kreatywny, żeby wyzwolić radość tworzenia - powiedziała Anita Kaczmarska.

Podczas warsztatów swoją radą i doświadczeniem służyli pracownicy MOKSiAL-u, jak np. Monika Krakowska, która objęła opieką uczestników, którzy robili poszewki ozdobne. - Dzisiaj jednym z pomysłów na warsztaty bożonarodzeniowe są właśnie takie poszewki. Do ich wykonania używamy różnego rodzaju farb, pasteli przeznaczonych do tkanin, które można później zaprasować i utrwalić. Oczywiście pojawiają się także poszewki wyszywane - powiedziała Monika Krakowska.

Innym pomysłem, o którym wspomnieliśmy były ozdoby choinkowe. O tej części warsztatów mówi Karolina Matusewicz. - Dzisiejsze warsztaty to przede wszystkim ozdoby choinkowe i poszewki ozdobne. Zajęcia, na których wykonuje się ozdoby choinkowe, prowadzi Ewa Ratyńska. Uczestnicy wykonują między innymi bombki styropianowe metodą decoupage, inaczej mówiąc metodą serwetkową. Uczestnicy warsztatów robią także wianki i stroiki świąteczne, do których tworzenia wykorzystywane są szyszki, wstążki, anyż czy też cynamon - opowiada.

W warsztatach wzięli także turyści, m.in. Magdalena Wiśniewska, która do Szklarskie Poręby przyjechała z synami z Poznania. - Po pierwsze muszę pochwalić ideę zorganizowania tych warsztatów, bo jest fantastyczna. Świetny pomysł na zintegrowanie młodszych mieszkańców ze starszymi i poznania się przy przedświątecznym stole. Dość często jestem w Szklarskiej Porębie i ilekroć tu bywam, to sprawdzam na stronie internetowej, co się w mieście dzieje. Tym razem zainteresowały mnie warsztaty w MOKSiALU, na które przyjechałam z synami oraz wydarzenie w Chacie Izerskiej - mówi Magdalena Wiśniewska.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group