Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4853
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedstawiciel MZK na spotkaniu u inwalidów wzroku

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 6 lipca 2019, 10:15
Aktualizacja: Niedziela, 7 lipca 2019, 8:45
Autor: KSON
Fot. KSON
Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku w Jeleniej Górze gościło ostatnio pracownika Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze Michała Palewicza. Wizytę tę zapowiedziała prezes MZK Agata Buśko, która jest częstym gościem Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i konsultuje nowe propozycje ułatwień komunikacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Michał Palewicz przedstawił do zaakceptowania najbardziej czytelny, zdaniem zebranych, rozkład jazdy autobusów, kursujących w Jeleniej Górze i okolicach. Rozkłady były sporządzone w trzech szatach graficznych. Członkowie SIW (osoby niedowidzące) wybrali jedną z nich - zdaniem zebranych najbardziej czytelną - charakteryzującą się żółtym tłem i powiększoną czarną czcionką.

Jak zwykle na takich spotkaniach, mówiono o zauważanych przez osoby niepełnosprawne niedogodnościach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Nadal zdarza się, że autobusy nie podjeżdżają do samych krawężników na przystankach i nie stosują tzw. przyklęku autobusu na przystanku, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie nie tylko niepełnosprawnym, ale także seniorom.

Zdecydowanie poprawiła się kultura obsługi pasażerów zarówno przez kierowców jak i służby kontrolne. Wszelki tego typu wydarzenia są bowiem za pośrednictwem KSON-u przekazywane dyrekcji i może dzięki temu jest ich mniej.

Przedstawiciel MZK poinformował również zebranych i zamontowanych w pięciu miejscach w Jeleniej Górze tablicach z rozkładami jazdy z możliwością informacji głosowej. Są to przystanki przy ul: 1 Maja - dworzec PKP, Ogińskiego - Szpital, ul. Bankowa, Daniłowskiego i Cervi.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~hg 6-07-2019 12:01
Jeszcze dużo brakuje co nie którym kierowcom ,,do milej obsugi i kultury ,,A najbardziej to kobiecie która jest kontrolerem biletow ,,to jest okropne jej zachowanie ,,ona jest od tego aby podejść do pasażera a nie pasażer do niej ,,bo ona sobie siedzi na przodzie autobusu ,,trzepią się dzieci nie samowicie jak i innych osob ,,jestem ciekawa czy na Gornym Slasku skad ona pochodzi tez by tak się zachowywala raczej nie ,,wiec niech zachowuje się jak człowiek już kiedyś omalo by nie oberwala od ludzi ,,,Troche tez niech zapanuje nad paleniem papierochów bo potem wsiada do autobusu i smierdzi okropnie,,nawet te jej szpony sa ohydne ,,,ONA przed komornikami nigdzie się nie zchowa
~hg 6-07-2019 12:08
Jeśli chodzi o rozkłady jazdy to powinny być wydrukowane większymi cyframi bo jest naprawdę ciężko zobaczyć o której dany autobus ma przyjechać ,,TE tablice z rozkładami powinny być trochę nizej zawiszane bo nie sposób jest osobie nie dowidzacej zobaczyć jeśli dany rozkład jest wysoko przyklejony na tablicy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group