Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11346
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedstawiciel MZK na spotkaniu u inwalidów wzroku

Sobota, 6 lipca 2019, 10:15
Aktualizacja: Niedziela, 7 lipca 2019, 8:45
Autor: KSON
Jelenia Góra: Przedstawiciel MZK na spotkaniu u inwalidów wzroku
Fot. KSON
Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku w Jeleniej Górze gościło ostatnio pracownika Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze Michała Palewicza. Wizytę tę zapowiedziała prezes MZK Agata Buśko, która jest częstym gościem Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i konsultuje nowe propozycje ułatwień komunikacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Michał Palewicz przedstawił do zaakceptowania najbardziej czytelny, zdaniem zebranych, rozkład jazdy autobusów, kursujących w Jeleniej Górze i okolicach. Rozkłady były sporządzone w trzech szatach graficznych. Członkowie SIW (osoby niedowidzące) wybrali jedną z nich - zdaniem zebranych najbardziej czytelną - charakteryzującą się żółtym tłem i powiększoną czarną czcionką.

Jak zwykle na takich spotkaniach, mówiono o zauważanych przez osoby niepełnosprawne niedogodnościach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Nadal zdarza się, że autobusy nie podjeżdżają do samych krawężników na przystankach i nie stosują tzw. przyklęku autobusu na przystanku, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie nie tylko niepełnosprawnym, ale także seniorom.

Zdecydowanie poprawiła się kultura obsługi pasażerów zarówno przez kierowców jak i służby kontrolne. Wszelki tego typu wydarzenia są bowiem za pośrednictwem KSON-u przekazywane dyrekcji i może dzięki temu jest ich mniej.

Przedstawiciel MZK poinformował również zebranych i zamontowanych w pięciu miejscach w Jeleniej Górze tablicach z rozkładami jazdy z możliwością informacji głosowej. Są to przystanki przy ul: 1 Maja - dworzec PKP, Ogińskiego - Szpital, ul. Bankowa, Daniłowskiego i Cervi.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
787
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group