Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6746
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedsiębiorczość mają w jednym palcu

Czwartek, 12 maja 2016, 8:51
Aktualizacja: Piątek, 13 maja 2016, 9:02
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: Przedsiębiorczość mają w jednym palcu
Fot. ZSRA
Pierwsza międzyszkolna powiatowa Olimpiada z Podstaw Przedsiębiorczości odbyła się w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Wzięło w niej udział 35 uczniów z różnych jeleniogórskich szkół. Kto okazał się najlepszy?

Był to drugi etap olimpiady zorganizowanej przez jeleniogórskie „Rzemiosła”. Udział w nim wzięli uczniowie: Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik", Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 "Handlówka", Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej czy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Pierwsze miejsce zajął Patryk Prusinowski (ZSRA), drugie miejsce - Krzysztof Burwaski (EKONOM) i Amanda Wojtko (ZS Przyrodniczo-Usługowych), a trzecie miejsce zdobyła Sandra Stępniewska (ZSRA). Oprócz nagród głównych tj. tabletu, powerbank, bonu do salonu kosmetycznego, pendriva, stacji meteorologicznej, wejściówek do kina Helios i nagród książkowych, zwycięzcy odbędą staż w Studenckiej Wirtualnej Firmie Konsultingowej działającej na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.

Po zakończeniu olimpiady uczestnicy wzięli udział w quizie zorganizowanym przez Koło Naukowe "LoGRiT" z Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze.

W czasie oczekiwania na wyniki przedstawiciele banku PKO BP SA zademonstrowali nowatorską aplikację mobilną IKO. Wiceprezes Wirtualnej Studenckiej Firmy Konsultingowej V-Student Consulting opowiedział uczestnikom o jej powstaniu i działaniach. Olimpiada zakończona została pokazem mody, przygotowanym przez uczniów Rzemiosł pod kierownictwem Elwiry Pindyk, promującym nowo powstały kierunek kształcenia - Technik Przemysłu Mody.

Sponsorami olimpiady byli: PKO Bank Polski, Uniwersytet Ekonomiczny Wydział Ekonomii Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, Urząd Miasta w Jeleniej Górze, Urząd Miasta Piechowice, Pani Barbara Marconi z Firmy Polcolorit S.A. w Piechowicach , Urząd Miasta Kowary, Huta Julia, Starostwo Powiatowe Jelenia Góra, Kino Helios, Elżbieta Zakrzewska, Restauracja „Korona Karkonoszy” oraz Studio Urody 77.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group