Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 10962
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedsiębiorcze jeleniogórzanki

Czwartek, 11 kwietnia 2019, 9:21
Aktualizacja: Sobota, 13 kwietnia 2019, 6:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przedsiębiorcze jeleniogórzanki
Fot. Przemek Kaczałko
"Jesteś Boss/ka" to kolejny projekt wspierający przedsiębiorczość prowadzony przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego. Tym razem skierowany jest do kobiet, które świetnie sobie radzą w świecie biznesu. – Należy pokazać ich siłę – mówi Katarzyna Harbul–Bała, inicjatorka przedsięwzięcia.

KARR wystosował 8 marca br. apel do kobiet, które chcą się pokazać.

Chodziło o kobiety, które mają firmę, działają w stowarzyszeniach, są lokalnymi aktywistkami, zmieniają rzeczywistość, pokazują, że chcieć to móc - powiedziała Katarzyna Harbul-Bała, specjalistka ds. PR w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Zgłoszenia napłynęły od ponad 30 kobiet, z czego organizatorzy wytypowali 20, których odpowiedzi na zadane pytania pozytywnie zaskakiwały. Uczestniczki projektu aktualnie biorą udział w sesjach zdjęciowych, których efekty wkrótce będą mogły zobaczyć wszystkie osoby zainteresowane.

Wielki biznes mężczyzną stoi, natomiast o kobietach się zapomina. My chcemy je pokazać, bo Jelenia Góra fajną babką stoi i trzeba się tym chwalić. Większość dziewczyn ma firmę, są też dwie blogerki, które są pociągają inne kobiety do działania - mówiła K. Harbul-Bała, która dodała, że znaczna część uczestniczek ma doświadczenia z KARR-em, bowiem korzystały już ze środków na rozpoczęcie działalności, czy szkolenia i odnoszą sukces.
Ta inicjatywa bardzo mi się podoba. Zachęcam wszystkie kobiety, żeby szukały swoich pasji i tak się realizowały w biznesie - powiedziała Kaja Chowaniak, która zajmuje się organizacją wesel oraz projektami dekoracji. - Chciałabym w ten sposób pokazać wszystkim kobietom, że można do czegoś dojść samej. Kotlina Jeleniogórska to fantastyczne miejsce na prowadzenie biznesu - dodała właścicielka "Somarryme".
Chcę pokazać innym kobietom, że warto wyjść ze strefy komfortu, prowadzić działalność tak, jak się chce, a nie pod czyjąś władzą. Jelenia Góra to bardzo dobre miejsce na prowadzenie biznesu, tylko trzeba mieć fajny pomysł, realizować go i nie bać się konkurencji. Dużo zależy od osobowości, jak ktoś jest silny i ma fajny pomysł, to warto się realizować - wyznała Joanna Klimczyńska, właścicielka Biura Nieruchomości Next Home.

Efekty sesji zdjęciowej będzie można zobaczyć na wystawie, która odbędzie się w Galerii Karkonoskiej przy ul. 1 Maja. Podczas wernisażu dziewczyny zbiorą się i omówią plan dalszego działania - być może powstanie Akademia Przedsiębiorczości "Na obcasach".

Twoja reakcja na artykuł?

11
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
671
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group