Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8781
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Przedsiębiorcy załamani decyzjami rządu

Sobota, 7 listopada 2020, 9:54
Aktualizacja: 10:00
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Przedsiębiorcy załamani decyzjami rządu
Fot. Przemek Kaczałko
W Warszawie odbył się wczoraj (6.11) protest zamkniętych w ostatnim czasie branż: hotelarskiej, fitness, gastronomicznej oraz eventowej. Wcześniej ich przedstawiciele spotkali się z osobami z rządu.

Branże zamknięte tj. hotelarską, fitness, gastronomiczną oraz eventową reprezentowali: Bartek Bieszyński - koordynator Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń RPSiW, Dominik Górka - Klub Agencji Eventowych SAR, SAR Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej, Mikołaj Ziółkowski - Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych - SOIAR, Łukasz Adamowicz - SOIT, Tomasz Napiórkowski - Polska Federacja Fitness, Jacek Galiński - Polska Federacja Fitness, Ireneusz Węgłowski - Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego - IGHP, Sławomir Grzyb - Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej, Jarosław Uściński - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni.

Przedsiębiorcy spotkali się z przedstawicielami rządu Olgą Semeniuk - wiceministrem MRPiT, Bartoszem Marczukiem - wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju i Adamem Abramowiczem - rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców. Uczestnicy ubolewali, że na spotkanie nie pofatygował się Jarosław Gowin - minister rozwoju, pracy i technologii.

Postulaty strajkujących:
- umorzenie w 100% subwencji PFR dla firm z sektora branż dotkniętych ograniczeniami
- dodatkowy nabór subwencji pfr dla branż dotkniętych ograniczeniami bez względu na zatrudnienie
- rekompensaty za okres ograniczenia działalności przedsiębiorstw
- zawieszenie spłat kredytów / leasingów do 3 miesięcy po zakończeniu pandemii
- dalsze dofinansowanie kosztów pracy
- wprowadzenie kryterium spadku obrotów do zastosowania we wszystkich formach pomocy ze strony państwa.

Przedsiębiorcy mają zaplanowane kolejne spotkanie z przedstawicielami rządu i liczą, że ich postulaty zostaną wdrożone w życie.

Skandaliczny jest fakt, że blokują działanie przedsiębiorstw! Informują o tym w środę, rozmawiamy w piątek o .godzinie 17 i dalej nie ma rozporządzenia czy innej podstawy prawnej. Goście pensjonatu dzwonią, boją się przyjeżdżać, bo nie wiedzą czy policja nie będzie ścigać ich lub nas, a premier ze świtą się bawią... - nie kryje złości pan Marek, prowadzący zarówno obiekt noclegowy, jak i restaurację w Jeleniej Górze.
Wirusy były, są i będą. Musimy się nauczyć z nimi żyć. Trudno jest nauczyć się prowadzić działalność w momencie, w którym nie wiadomo co można, a co nie można... nie można zaplanować nic na dalej niż dwa dni... kucharki w zamkniętych hotelach planują na dłużej! A oni zarządzają całym krajem, paraliżują to i robią to z uśmiechem na ustach - dodał jeleniogórzanin.

Twoja reakcja na artykuł?

7
8%
Cieszy
13
14%
Hahaha
9
10%
Nudzi
4
4%
Smuci
47
51%
Złości
13
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (110)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
324
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group